Skocz do zawartości

Pierwszy okręt - niszczyciel Taszkient 1:350


nex6

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, nex6 napisał:

Kleje do papieru?

Widziałem na takim jednym filmiku, jak gościu nakładał element ołówkiem - czy to mógł być ołówek pastelowy olejny, czy co? Przyznaję, że uchwycenie drobnych elementów jest wyzwaniem.

Nie. To specjalny wkład w tym ołówku lepi się lekko do elementu. To nie kredka. https://agtom.eu/pozostale/345961-olowek-do-chwytania-do-malych-elementow.html

Nie używam, nie znam. Daje rade penseta, a do na prawdę małych elementów typu pół mm drucika 0.1 mm to bardzo fajnie się spisuje po prostu ugnieciona w palcach w szpic kulka blutacka. 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam uwagę, wniosek, pytanie - miałem kiedyś, nie ołówek ale al'długopis z takim silikonowo żelowym czymś - służyło do tego samego. Moje wnioski były taki iż, kiedy mając blaszkę na tym czymś i dotykałem kropli kleju (bo miejsce docelowe było trudno dostępne aby pozostawić tam krople - zdarzało mi się iż napięcie powierzchniowe odrywało blaszkę i postawiało w kleju - bardzo nie fajnie :) (mozę coś robiłem nie tak). Od tej pory stosuję pęsetę, bluetaka i wykałaczkę ze śliną  :) howg

 

o ślinieniu kawałka druta ... nie słyszałem? ale chyba czas spróbować podążając ścieżką mistrza 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałem skleić w ramach kadłuba skleiłem, reszta będzie oddzielnie malowana i tu mam pytanie. Do tej pory używałem surfacera z puszki (czołgi, w różnych skalach, takze 6mm do wargamingu) ale jak prypuszczam nikt mi tu takiego rozwiązania nie poleci. Jaki podkład najlepiej użyć do aerografu (mr.hobby ?), jak mocno go rozcieczać i ile warstw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr hobby nie używałem. Mam tamijuniowy zwykły szary. Pamiętaj podkład musi mieć jak najwięcej czaszek i piszczeli na etykietce, żadne tak akrylowe gówna. Rozciencxam go tak 3-4:1 ale wale go ze starego chińczyka z dyszą 0,3 albo 0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tych gunziakow. Czarnego i szarego 1500, w 1/700 głównie szarego. Jestem zadowolony.

Jak jest świeży to rozcienczam ze 3:1(Leveling Thinner : podkład) Kładę dwie mokre warstwy. Zasadniczo z dyszy 0.4 mm nim pryskam. Ale rozcienczonym 1500 nawet z 0.15mm poszło przy 1.5 bara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejna prośba o pomoc. Kupiłem sobie nowy kompresorek adlera, ale końcówka nie pasuje do mojego aerografu (z instrukcji wyczytałem, że 1/8 cala) a w instrukcji nowego kompresorka nie znalazłem żadnej wzmianki o wielkosci gwintu. Załączam zdjęcie - może ktoś mi doradzi jakiej przejsciówki będe potrzebował. Po prawej stary wężyk i aerograf, po lewej wężyk od nowego kompresorka  (średnica ok.1cm) 

wezyki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy jest aerograf?

Zmierzyłeś suwmiarką średnice starego gwintu? Obojętnie czy zewnętrzny w aerografie czy wewnętrzny w starym wężyku.

Porównaj później z tym tutaj: Standardy gwintów aerografów Mojehobby.pl

Zgooglaj przejsciówkę z 1/8 na średnicę jaką zmierzysz w aero (lub namierzysz w MH). Prawdopodobnie lepiej będzie nabyć cały odpowiedni wężyk jak kombinować z przejściówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest po stronie kompresora w starym wężyku? Może tam kombinuj.

Wyszukiwarki internetowe takie jak np. Google to potężne narzędzia. Przekonaj się do nich!

 

Miałem już nie pisać ale niech tam. Z googla jako 5 wynik wyszukiwania:

Przejściówka

Tylko dokładnie sprawdź czy to będzie Tobie przydatne.

Edytowane przez MooMiniek
literówka, uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.