Skocz do zawartości

Aichi Type 99 "Val" Cyber Hobby , 1/72, wideorelacja.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko widywany model, także poobserwuję z ciekawością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak rzadko, mutację starego Fujimi pakuje mistercraft. Tyle, ze akurat ten model z Dragona/CH to faktycznie rzadko - dlatego zazdraszczam... A Cyber Hobby ma fatalna grafikę -gdzie im tam do starych malunków Dragona. W kwestii formalnej - Val to nie wieloryb, tylko imię - Val - zdrobnienie od Valerie. Dobrze Julek, że Cię  koronawirus nie dopadł i dalej pracujesz. Keep rockin'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Faktycznie, tym razem, żeby się przekonać, buduję w standardzie. No, jak na razie szału nie ma, choć jest w miarę OK. Ale o tym macie okazję przekonać się teraz sami. ?

Zapraszam! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 11:58, Marek K napisał:

Bo to slaby model, stary fujimy zdecydowanie lepszy. 

 

Bardzo zaciekawiła mnie ta Twoja opinia .

Mógłbyś bardziej  naświetlić Marku ,w czym zestaw Fujimi jest lepszy  - i to jeszcze zdecydowanie Twoim zdaniem  - od tego z Cyber Hobby ?

(mam oba i nie wiem którego się pozbyć :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest to samo ? mam tego Cyber Hobby i w ramkach wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że składałem :) ostatnio Vala z Fujimi. Sporo grzebałem po necie bo zastanawiałem się czy wybrać Fujimi czy Dragona. Niestety Dragon ma sporo byków z bryłą. Zwłaszcza jest to widoczne na oszkleniu, na które chcąc nie chcąc zwraca się uwagę w pierwszej kolejności przy prezentacji modelu. Zaznaczam, że swoją decyzję podparłem opiniami innych zajawieńców z sieci. Mi stety, niestety daleko do sprawdzania modelu z planami. Nie mam nerwów. Fujimi to model mający już swoje lata, ale detal zewnętrzny ma bardzo ładny. (ZTS Plastyk to też podobno jego kopia).  Linie delikatne. Kabina to niestety porażka. Przy zamiarze jej otwarcia nie obejdzie się bez grubego rzeźbienia. Pokazywałem go też na forum. Czekam niecierpliwie na finisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z porównań obu zestawów jest np. tutaj : https://obscureco.wordpress.com/2013/02/10/fujimi-vs-cyberhobby-172-d3a1s-in-a-battle-of-the-kanbaku/

Z tego co autor napisał wynika że największym ,,babolem''  zestawu Cyber Hobby jest ,,chory pomysł'' na oszklenie kabiny ( zbyt przerysowane uskoki między poszczególnymi sekcjami )

W Fujimi też to występuje ,ale nie aż tak wyraźnie . Reszta zestawu C-H/Dragon   wydaje się być nieco lepsza od Fujimi  no oczywiście poza ceną:glupek:

Lekarstwem jest oszklenie Vacu .Niestety dawniej (nie wiem jak teraz ) było dostępne tylko do wersji A2 i takie nabyłem ,ale można użyć do A1 ,pod warunkiem otwarcia (usunięcia tylnej części )  stanowiska strzelca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xmen napisał:

Wnętrze przemaluj bo jest nie w tym kolorze co trzeba.

Bez mieszania gunze C6  da radę. 

Co do modelu , to jest to jedna z moich mniej udanych inwestycji modelarskich. Zbyt duża cena za model w ktorym oszklenie i kalki są do wywalenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zatras napisał:

Lekarstwem jest oszklenie Vacu .Niestety dawniej (nie wiem jak teraz ) było dostępne tylko do wersji A2 i takie nabyłem ,ale można użyć do A1 ,pod warunkiem otwarcia (usunięcia tylnej części )  stanowiska strzelca.

Dokładnie jest jak piszesz. Też użyłem vuca a samą tylną część zostawiłem z zestawu. Schowana w pozycji złożonej nie rzuca się praktycznie w oczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie, zobaczymy, jak to będzie ostatecznie wyglądało. To jest w jakimś sensie budowa testowa, dlatego jest prosto z pudła.

Oszklenie fakt, nie wygląda najlepiej. Ale też rzuca się w oczy w znacznie mniejszym stopniu, niż podejrzewałem.

Myślę, że po pomalowaniu go będziemy wiedzieli więcej. ?

No dobrze, to teraz raport tygodniowy.

Zapraszam! ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.