Skocz do zawartości

[G] F/A-18C VFA-151 Vigilantes | 1/48 | HobbyBoss


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem cały cholerny esej, ale przez niedorobioną obsługę gestami myszki w przeglądarce wszystko poszło się walić. Jak ktoś coś chce wiedzieć to pytać.

Jak zwykle - klikać w zdjęcia, linki są bezpośrednie więc zero bzdur na ekranie, a jakość nieco lepsza.

49693484601_513c51360f_h.jpg

49693785582_bff66fbe9f_h.jpg

49692942438_7d0ad79235_h.jpg

49693785732_db979857ae_h.jpg

49693785822_9bafee1146_h.jpg

49693485101_41e5a9db27_h.jpg

49692942928_aad672ca6f_h.jpg

49693485281_c6879c9eab_h.jpg

49693786282_60cfef35eb_h.jpg

49692943228_363918df54_h.jpg

49692942173_db8570a562_h.jpg

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Hornet, ale ma swoje wady. :)
Po pierwsze brudzenie: na górze jakoś mi się nie podoba, bardziej mi to przypomina brudny model a nie model brudnego samolotu. Może to efekt zbyt żółtawych farb jakie użyłeś - nie wiem. Druga sprawa to te czarne obszary na grzbiecie. Są nieskazitelnie czyste, a tuż obok nich utytłany samolot na szarych powierzchniach, to mi się gryzie.
Po drugie: przyczepię się do dyszy, wyglądają jak nowiutkie z fabryki, a one w tych maszynach nigdy nie były takie idealnie srebrne jak na zdjęciach - no chyba że to kwestia zdjęć, a w realu zrobiłeś to inaczej.
Po trzecie, ale to już takie czepianie się trochę: zbyt dziewicze pociski, zarówno Harpun jak i AGM-88 są idealnie czyste, brak śladów obsługi, brak jakiegoś panelingu, który w przypadku rakiet nie jest może łatwy, ale bardzo efektowny.
A tak poza tym to świetny model w rzeczy samej i bardzo mi się podoba. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra na zdjeciach trochę dziwnie wyszła, brązowego jest tam niewiele, głównie zacieki przy małych panelach. Używałem koloru brudu (mix czarnego z ciemnym brązem). To malowanie takie było, czarny to połysk i był jak lustro, spód zależnie od czasu. Widziałem zdjęcie z właśnie nieskazitelną górą i dołem z zaprawkami i brudem. Zdjęcie góry tego egzemplarza trudniej znaleźć niż jednorożca.,

Dysze nie są srebrne, malowałem Gunze Super Titanium, on jest taki lekko jakby żółtawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFA-151-Vigilantes-018.jpg

Nie jest taki "czyściutki" na statecznikach...

VFA-151-Vigilantes-035.jpg

góra też nie jest "sterylna" ?

VFA-151-Vigilantes-087.jpg

Tu też widać, że jest trochę sfatygowany.

Jest trochę zdjęć zaraz po malowaniu i w czasie "deszczowej pogody" - wtedy wygląda na "gładki":

VFA-151-Vigilantes-048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś miałem jego zdjęcia sprzed cmentarza, był dosyć mocno utytłany. Mi to wyszło nawet trochę mocniej niż chciałem, ale na czym jak nie na Habibosie ćwiczyć technikę i robić poligon?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna maszyna ?
Bardzo podoba mi się brudzenie spodu i zaprawki. Zdradzisz jak je robiłeś ?
Rzeczy które mi się nie podobają to dysze i rurki pitota. Pitoty na dziobie wyglądają jakbyś zapomniał je pobrudzić i przykleił na samym końcu. Przy dyszach nie podoba mi się wnętrze które jest bardzo jednorodne ale z tego co widzę to chyba sam element jest w środku gładki więc dużego pola do manewru nie było. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te pitoty mi nie poszły, liczyłem, że nikt nie spojrzy :D
Dysze są czyste w środku, bo w swoim czasie i tak model pójdzie na akrylowe pręty więc szkoda mi było zachodu, a początkowo chciałem trasować i malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, thor_ napisał:

góra też nie jest "sterylna" ?

VFA-151-Vigilantes-035.jpg

Dokładnie tak, jak widać grzbiet jest mocno potyrany i aż się prosiło żeby tam jakimiś szarościami i innymi jasnymi kolorami trochę popacać i pobawić się.
No i tutaj dobrze widać że te zabrudzenia to raczej odcienie szarości i czerni, a nie rdzawobrązowe. Dalej obstaję przy moich zarzutach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 17:49, Czesio napisał:


Bardzo podoba mi się brudzenie spodu i zaprawki. Zdradzisz jak je robiłeś ?

Dzisiaj wpadło mi w oko zdjęcie:

IMG_20200216_180454.thumb.jpg.035d43f415b6925e9d1057611794d1de.jpg

I przypomniało mi się, że miałem odpowiedzieć na pytanie :D

Model pomalowany bazowymi kolorami, na to maskol, a na maskol postshading, do którego użyłem XF-1 + IPA, dokładnego stosunku nie znam, ale była to generalnie IPA z drobną domieszką farby, można powiedzieć, brudna IPA.

 

Dzięki za wszystkie opinie, w moich oczach wypadł lepiej niż Su-35, chociaż nawet warsztatu nie zakładałem, bo widząc jak się wszystko składa nie wiedziałem, czy nie zostanie przypadkiem modelem do testowania malowania i technik :)

 

Edytowane przez Tap-chan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gratulacje. Bardzo fajny model. Zwłaszcza że zrobiłeś go w najpiękniejszej moim zdaniem konfiguracji czyli "w locie". Co do weatheringu to wybrałeś taką drogę i kierowałeś się słusznymi pobudkami. Brudzenie maszyn pokładowych to temat rzeka na forum. Moim zdaniem wyszedł jak rasowa, wyeksploatowana maszyna i dobrze to wygląda. Ten czarny możesz potraktować jasnoszarym washem lub nawet spróbować może amelinum ?gdzieniegdzie wetrzeć na łączeniach poszycia grzbietu żebu zaznaczyć drobny stopień zużycia powierzchni. Ale to tylko wizja człowieka któy sam na razie nie ma nic do pokazania. Dlatego jeszcze raz gratulacje. Piękny model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-18C 164696 VFA-151

 

Tak wyglądał, jak trafił do umieralni. Wash w liniach podziału, a poza tym pełniutki połysk. Położyłem tam jasny wash, ale wyglądał okropnie, więc dałem trochę ciemniejszy, który dobrze widać na żywo, ale w ogóle nie widać na zdjęciach. Kto wie, może jeszcze się pobawię, w końcu to połysk.

Ja zrobiłem swojemu mocniejszy weathering nie celem osiągnięcia realizmu, bo (jak sam wytykałem KRL niedawno) samoloty CAG się mocno nie tytłają zazwyczaj. Ale to piąty samolot w kolekcji i na dodatek HB za 130zł, aż się prosi o wypróbowanie nieznanych, przećwiczenie słabo znanych technik. Poligon doświadczalny. Dzięki, dobrze, że się podoba, lubię samoloty w locie, bo to jest ich naturalne środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.