Skocz do zawartości

Nowe eksponaty w Muzeum Lotnictwa w Krakowie


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Mam nadzieję że przeczyta to saj4.CZŁOWIEKU co ty za bzdury wypisujesz-piruety na pasie-wymiana podwozia-zassne słuchawki przez wloty -przecież tego 29 skasowali bo wyszedł mu resurs.Oczywiscie zdarzenia miały miejsce ale nie miało to wpływu na przekazanie s-tu do muzeum.A tak swoją drogą to przydałoby się trochę skromności i jednak takie obgadywanie kumpli z eskadry to plotkarstwo.Tym bardziej iż tym którym to się przydarzyło mają więcej mają więcej wiedzy praktycznej i teoretycznej niż wszyscy szewcy,cukiernicy piekarze razem wzięci którzy ostatnimi czasami trafiają do lotnictwa.Sorry-nie bierz tego do serca ale jeden MESNNER BAJKOPISARZ to wystarczy.babcia131

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji Pozdrawiam Serdecznie Cały Personel SIL który przewija się na niemal wszystkich forach modelarskich-absolwentów Szkół

Chorążych w Oleśnicy i Zamościu-absolwentów PSZ SP.Tą całą starą kadrę która za młodego dostała w kość--ale która wyrosła na ludzi-wszyscy uczymy się na ludzkich błędach,ale wyciągaliśmy z tego wnioski,a jak nie to juz ewntualnie Starszy Inżynier pomógł Nam wskoczyć na właściwe tory.Życzę wszystkiego Najlepszego na Święta i w Nowym roku,a młodym kolegom z SIL-u tyle samo wytrwałosci w czytaniu instrukcji i zaliczaniu szkoleń,co przy pisaniu nie zawsze mądrych postów.Wybaczcie chłopaki moja zgryżliwość ,ale ja jestem 51 letnia babcia131.Głowa do góry,a młodzież uczyc się,nie plotkować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Łosia niestety nie ma żadnego na świecie.W Krakowie jest silnik Łosia...chodziły plotki że Łoś zachował się w Rosji i w Rumunii ale to były plotki przez duże "P" :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łosia niestety nie ma żadnego na świecie.W Krakowie jest silnik Łosia...chodziły plotki że Łoś zachował się w Rosji i w Rumunii ale to były plotki przez duże "P" :|

Silnik wystawowy czyli elementy zewnętrzne żeby uściślić. W środku ani tłoków, ani wału korbowego, ani korbowodów. Nawet nie wiem czy gaźnik jest:roll: (jako element zewnętrzny).

Czytałem właśnie że Niemcy przechwycili jeden egzemplarz, a po wojnie samolot został przewieziony do Krakowa do Muzeum.

Czytałem to dość dawno i może coś pokręciłem....

Taaa... dużo pokręciłeś. Po pierwsze zaczynasz pisać nie o tym samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem w jakimś artykule (bodajże w "Lotnictwie"), że po wojnie było w Rumunii zachowanych parę "Łosi", ale ówczesne polskie władze nie były nimi zainteresowane i samoloty zostały złomowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie że Niemcy przechwycili jeden egzemplarz, a po wojnie samolot został przewieziony do Krakowa do Muzeum.

 

Przechwycili i to nie jeden... oto co z nimi zrobili:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=SoRqTmXZMqE&feature=rec-HM-fresh+div

 

Nakręcili film propagandowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako miłośnikowi Polskiego Lotnictwa nie godzi się tego oglądać. Nerwy nie wytrzymują i szlak mnie trafia jak na to patrze. Fakt faktem co nie zniszczyli sąsiedzi zza Odry to potem komuchy załatwiły. Szkoda gadać a właściwie pisać.

Wróćmy do dnia dzisiejszego i cieszmy się koledzy tym co mamy .

http://www.muzeumlotnictwa.pl/aktualnosci_archiwum.php?id=54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.