Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Sklejam model pws-26 i coraz większymi krokami zbliżam się do zrobienia układu cięgien. I tu pojawia się problem, bo póki co nie mam pomysłu z czego i jak to zrobić. Może ktoś z was ma jakieś pomysły lub robił to i ma jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chcialbym sie dowiedziec czym polerowac powierzchnie po pomalowaniu metalizerem mr.Metal color ? I kiedy to znaczy po polozeniu np koloru aluminium mam odrazu po wyschnieciu polerowac czy pomalowac lakierem i dopiero wtedy Prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chcialbym sie dowiedziec czym polerowac powierzchnie po pomalowaniu metalizerem mr.Metal color ? I kiedy to znaczy po polozeniu np koloru aluminium mam odrazu po wyschnieciu polerowac czy pomalowac lakierem i dopiero wtedy Prosze o szybka odpowiedz.

http://www.gunze.pl/go/_files/?file=metalizery.html&lang=pl

Tu możesz poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie ma. Mogłem zrobić screena. U mnie były jakieś zdjęcia ramek a teraz był ludzik z tortem. Coś mi się z netem dzieje ale to nie błąd komputera. Patrzyłem na PC i na telefonie. Na PC były ramki z częściami a tutaj miałem tort.

 

Edit:

 

Mam screena. Wrzucę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morfeusz747 a próbowałeś termicznie?

 

Już nie ma. Mogłem zrobić screena. U mnie były jakieś zdjęcia ramek a teraz był ludzik z tortem. Coś mi się z netem dzieje ale to nie błąd komputera. Patrzyłem na PC i na telefonie. Na PC były ramki z częściami a tutaj miałem tort.

 

Edit:

 

Mam screena. Wrzucę jutro.

 

Daj numer do dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będę zamawiał farbki pactry(maluję pędzlem) i mam dylemat co do białego koloru tej firmy. Czytałem, że ten kolor nie bardzo jest udany. Możecie mi doradzić jakiej firmy kupić białą farbę? Mam do wyboru pactra'e, humbrol'a, tamiy'e oraz vallejo - model color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będę zamawiał farbki pactry(maluję pędzlem) i mam dylemat co do białego koloru tej firmy. Czytałem, że ten kolor nie bardzo jest udany. Możecie mi doradzić jakiej firmy kupić białą farbę? Mam do wyboru pactra'e, humbrol'a, tamiy'e oraz vallejo - model color.

Moim skromnym zdaniem, pactra to jedne ze słabszych farb (porównując z tamiy'ą, vallejo czy gunze), ale problem jest ogólnie w tym, że białą farbę pędzlem ciężko się kładzie. Daj pod spód najpierw srebrny podkład (ale nie metalizer, tylko normalny srebrny np. Pactra A74) i będzie łatwiej.

Jeśli chcesz dużo malować to przemyśl sprawę. Pactra jest najtańsza, ale w butelce jest 10 ml, a np. w LifeColor masz 22 ml farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będę zamawiał farbki pactry(maluję pędzlem) i mam dylemat co do białego koloru tej firmy. Czytałem, że ten kolor nie bardzo jest udany. Możecie mi doradzić jakiej firmy kupić białą farbę? Mam do wyboru pactra'e, humbrol'a, tamiy'e oraz vallejo - model color.

 

 

Z kolorem białym miałem najwięcej do czynienia, ze względu na malowanie wahadłowców. Tak jak ty także maluje pędzlem. Humbrol biały to nieporozumienie, Revell także natomiast Model Master -> REWELACJA. Podajże jest to numer katalogowy 1745 inaczej mówiąc biały mat ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pactry to na 1ml/zł i tak by wychodziła najtaniej, choć tam gdzie chyba będę kupował dużej różnicy pomiędzy pactrą, a vellejo nie będzie. Do tego ma jeszcze jedną dużą zaletę. Przy tych samych środkach finansowych będę miał większą paletę kolorów co dla amatora jest b.ważne. Osobiście nie mam pojęcia ile ml farby schodzi na np. takiego Mark Male 1/72 airfix, więc możliwe, że i tak jej nawet mi trochę zostanie. I mam kolejne pytanie. Na czym polega ta różnica jakościowa pomiędzy pactrą, a vallejo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, pactra to jedne ze słabszych farb (porównując z tamiy'ą, vallejo czy gunze),.

 

A malowałeś tymi wszystkimi farbami, że wydajesz taki wyrok? Zależy czym malujesz,jeśli aero to Gunze i Tamka napewno lepsze ale nie Vallejo te akurat są słabiutkie, jesli pędzlem to pactra rozcieńczana 40% jest rewelacyjna ,można położyć cieniutkie warstwy a Tamiyą i Gunze nie.

Pactry to naprawdę dobre farby i zdaje się najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A malowałeś tymi wszystkimi farbami, że wydajesz taki wyrok? Zależy czym malujesz,jeśli aero to Gunze i Tamka napewno lepsze ale nie Vallejo te akurat są słabiutkie, jesli pędzlem to pactra rozcieńczana 40% jest rewelacyjna ,można położyć cieniutkie warstwy a Tamiyą i Gunze nie.

Pactry to naprawdę dobre farby i zdaje się najtańsze.

 

Nie wydaję wyroku. Zaznaczyłem wyraźnie, że jest to tylko moje skromne zdanie. Każdy ma jakieś swoje doświadczenia.

Pactry mam w tej chwili 27 szt - większość zaczętych, wiec jakieś doświadczenie mam. Miałem ich znacznie więcej, ale nie wytrzymały (jako jedyne) trudów przeprowadzki do nowego domu (paczka z farbami stała w lipcu 2 tygodnie na słońcu).

Mnie pędzlem o wiele lepiej maluje się akrylowymi Revellami i Model Masterami.

Aero też przechodzę na Model Mastery. Vallejo Air pomalowałem 1 model. Samo malowanie było super, ale dużo farby zlazło pod taśmą maskującą, a podmalowanie pędzlem wyglada jakby mucha nas..ła. Całkiem inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.