Jump to content
DeX

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź

Recommended Posts

No i pamiętaj - wash na dobrze wyschnięty bezbarwny błyszczący Humbrola.

To jest proszenie się o kuku. Bęzyna czy inny rozcieńczalnik do olei jak najbardziej może uszkodzić powłokę z Humbrola.

Oczywiście, że masz rację. Ale pytanie brzmiało - czy można i czy nic się nie stanie. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że można:

Będziesz mógł robić washa farbami olejnymi dla artystów. Czy benzyną ekstrakcyjną - nie próbowałem, pewnie tak. Ja używam do tego celu zwykłego rozpuszczalnika Wamodu... ...na dobrze wyschnięty bezbarwny błyszczący Humbrola.

ale stać się może:

Jak będziesz się za długo bawił i maział pół godziny, to na pewno tak się stanie.

A że można tak robić, jak napisałem, oto dowód - wash robiony na Humbrolu z pomocą rozpuszczalnika Wamodu:

15cmsigaufjagdpanzer38t.jpg

sdkfz1002.jpg

Tylko, jak w życiu, do wszystkiego potrzebny jest umiar i odrobina doświadczenia. No i nawiasem mówiąc: benzyna a nie

Bęzyna

pozdrawiam

Grzesiek

Ja mam takie dwa pytania:

1. Kupiłem szpachel Mr Hobby Mr.White Putty, bo niestety nie było Tamiya White Putty...Czy był to dobry wybór?

2. Czy do rozcieńczania farb Revella lub ogólnie emalii nadaje się benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczalnik ekstrakcyjny czy może rozcieńczalnik lakowy (bo taki posiadam)?

3. I czy któryś z wymienionych wyżej produktów nadaje się do rozcieńczania Mr White putty?

Ja mam takie dwa pytania:

1. Kupiłem szpachel Mr Hobby Mr.White Putty, bo niestety nie było Tamiya White Putty...Czy był to dobry wybór?

2. Czy do rozcieńczania farb Revella lub ogólnie emalii nadaje się benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczalnik ekstrakcyjny czy może rozcieńczalnik lakowy (bo taki posiadam)?

3. I czy któryś z wymienionych wyżej produktów nadaje się do rozcieńczania Mr White putty?

1. Nie miałem, ale wyroby Mr Hobby są bardzo dobre.

2. Nie stosuj ekstrakcyjnej. Jest zbyt agresywna. Benzyna lakowa i najlepiej bez napisu modyfikowana (choć ja używam modyfikowanej bo nie mogę zwykłej dostać). Niektórzy stosują terpentynę, podobno jest lepsza, ale farba dłużej schnie.

3. Nie wiem, ale można na kropli szpachli spróbować.

Dzięki za te cenne informacje.

A rozcieńczalnik lakowy? Parę farbek tym rozcieńczyłem do postaci mleka i się w sumie nic nie stało....tylko trochę ciężko to łączyło z farba.

A rozcieńczalnik lakowy? Parę farbek tym rozcieńczyłem do postaci mleka i się w sumie nic nie stało....tylko trochę ciężko to łączyło z farba.

Nigdy nie używałem. Jednak gdy, jak piszesz, ciężko go rozmieszać z farbą to dałbym sobie z nim spokój chyba, że ktoś doświadczony stwierdzi iż można.

To tak jak z akrylami. Niby można je rozcieńczać wodą, ale w praktyce to tak nie do końca i każdy kto używa firmowego rozcieńczalnika wie, że efekt jest nieporównywalny.

Sklejam model pws-26 i coraz większymi krokami zbliżam się do zrobienia układu cięgien. I tu pojawia się problem, bo póki co nie mam pomysłu z czego i jak to zrobić. Może ktoś z was ma jakieś pomysły lub robił to i ma jakieś rady?

Mam pytanie chcialbym sie dowiedziec czym polerowac powierzchnie po pomalowaniu metalizerem mr.Metal color ? I kiedy to znaczy po polozeniu np koloru aluminium mam odrazu po wyschnieciu polerowac czy pomalowac lakierem i dopiero wtedy Prosze o szybka odpowiedz.

Mam pytanie chcialbym sie dowiedziec czym polerowac powierzchnie po pomalowaniu metalizerem mr.Metal color ? I kiedy to znaczy po polozeniu np koloru aluminium mam odrazu po wyschnieciu polerowac czy pomalowac lakierem i dopiero wtedy Prosze o szybka odpowiedz.

http://www.gunze.pl/go/_files/?file=metalizery.html&lang=pl

Tu możesz poczytać

Jakim klejem najlepiej przykleić szybkę do plastiku bez jakby to ując tzw "pajęczyny" lub po prostu śladu od kleju na szybce?

wikol

Wikol robi pajęczyny i brudzi. Do szybek się nie nadaje.

A ja tak zapytam. Po co jest to zdjęcie w prawym dolnym rogu?

Już nie ma. Mogłem zrobić screena. U mnie były jakieś zdjęcia ramek a teraz był ludzik z tortem. Coś mi się z netem dzieje ale to nie błąd komputera. Patrzyłem na PC i na telefonie. Na PC były ramki z częściami a tutaj miałem tort.

Edit:

Mam screena. Wrzucę jutro.

morfeusz747 a próbowałeś termicznie?

Już nie ma. Mogłem zrobić screena. U mnie były jakieś zdjęcia ramek a teraz był ludzik z tortem. Coś mi się z netem dzieje ale to nie błąd komputera. Patrzyłem na PC i na telefonie. Na PC były ramki z częściami a tutaj miałem tort.

Edit:

Mam screena. Wrzucę jutro.

Daj numer do dilera.

Za niedługo będę zamawiał farbki pactry(maluję pędzlem) i mam dylemat co do białego koloru tej firmy. Czytałem, że ten kolor nie bardzo jest udany. Możecie mi doradzić jakiej firmy kupić białą farbę? Mam do wyboru pactra'e, humbrol'a, tamiy'e oraz vallejo - model color.

Za niedługo będę zamawiał farbki pactry(maluję pędzlem) i mam dylemat co do białego koloru tej firmy. Czytałem, że ten kolor nie bardzo jest udany. Możecie mi doradzić jakiej firmy kupić białą farbę? Mam do wyboru pactra'e, humbrol'a, tamiy'e oraz vallejo - model color.

Moim skromnym zdaniem, pactra to jedne ze słabszych farb (porównując z tamiy'ą, vallejo czy gunze), ale problem jest ogólnie w tym, że białą farbę pędzlem ciężko się kładzie. Daj pod spód najpierw srebrny podkład (ale nie metalizer, tylko normalny srebrny np. Pactra A74) i będzie łatwiej.

Jeśli chcesz dużo malować to przemyśl sprawę. Pactra jest najtańsza, ale w butelce jest 10 ml, a np. w LifeColor masz 22 ml farby.