Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, krótkie pytanie - jakie pigmenty (suche) wybrać bo współczesnych modeli myśliwców?

Dopiero rozpocznę przygodę z tą materią, więc prosiłbym o doradzenie 2-3 kolorów. Przy okazji lepsze Vallejo, AK?

To samo dotyczy się "washów".

 

I pytanie dodatkowe - jakie będą najlepsze metalizery do wykonania dysz silników? Też prosiłbym o 2-3 kolory.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze podac jakis link z radami co do malowania (moze byc po angielsku)? Chodzi mi o uzyskiwanie "przetartego" efektu, brudu, efektu starosci itp (dopiero zaczynam i modele mi wychodza zbyt "czyste", zwlaszcza male kolka w czolgach-ponoc jest jskas technika podkladu i przecierania warstwy koncowej ale nie moge znalezc szczegolow co do dokladnych technik, odcieni podkladu w stosunku do koloru ostatecznego itp). Rowniez szukam informacji co do widocznosci spoiw opancerzenia: ktore maja byc widoczne a ktore nie (na zdjeciach czesto nie widac dokladnie). Jak zrobic efekt blota czy pylu na gasienicach i/lub pancerzu? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pewnie rozważę zakup tych specyfików.

 

Czy suche pigmenty z Vallejo są dobre? Upatrzyłem czarny, szary i rdzawy - chciałbym spróbować brudzenia w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bahamut przeczytaj dokładnie opis tego podkładu ,jest on przezroczysty w/g mnie kompletnie nie nadaje sie do naszych celów /sam kupiłem poodobny i wyladował w koszu/ z prostego powodu :podkład na model daję się nie tylko ,ze by farba lepiej przylegała do tworzywa ale i dla sprawdzenia jakości powierzchni modelu /szlifowanie i inna obróbka/ wyrównania kolorów :szpachla-plastik.

Z Motipa ten jest bardzo dobry ,możesz go lać praktycznie do woli a po wyschnięciu tworzy idealna powierzchnię ,jedyne co trzeba zrobic dla jeszcze lepszego przylegania w/w do plastiku to lekkie przeszlifowanie przed naniesieniem podkładu ale i bez tego trzyma sie dobrze nie tak jak surfacer gunzowy ale do przyjęcia /jest to podkład akrylowy/

Malowałem ostatnio tym podkładem Tigera I dla kumpla i byłem zszokowany jakością powłoki

 

http://sklep.motip.pl/lakieru-uniwersalne/36-lakier-podkladowy-szary-500ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić podkład w sprayu pod Vallejo Model Color i czytałem , że Motip się nadaje jako zamiennik surfacera czy to ten? http://sklep.motip.pl/41-lakier-podklad ... 400ml.html jaką on ma ziarnistość i ogólnie jak się z nim pracuję o ile ktoś go używa

Tego typu podkłady poprawiają przyczepność, chyba głównie przez to, że lekko żrą plastik i powodują zmatowienie powierzchni. Podobnie jak kolega Robert, swój też wyrzuciłem do kosza, bo nie widać ile się go nakłada, a tam gdzie za dużo, to porobił dziury.

Stosuję jednak podobny, ale transparentny zielony, wtedy gdy używam taśm maskujących. Dając cieńką warstwę pod surfacera, czy Motipa, poprawia się przyczepność lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam sie do złożenia statku Queen Mary 2 i mam do was koledzy pytanie. Jaka skala najlepiej 1/400 czy 1/700?! Zaznaczam że to będzie mój dziewiczy rejs z tym statkiem. Później w planach mam Queen Mary oraz Titanica. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zorientowanych w sklepach internetowych w Polsce i za granicą:

Szukam pokładu do Varyaga w 1/350, najlepiej z Artwoxa. Nie mogę znaleźć nigdzie poza sklepami w UK i innymi gdzie nie ma opcji dostawy do Polski, a nawet jak jest to pewnie cholernie drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja trochę z innej beczki. Remontuję zabytkowy motor. Muszę wykonać kilka elementów gumowych. Proste rzeczy. Formę wykonałem z gipsu. Problem polega na tym, że nie wiem gdzie pozyskać gumę, którą wleje do formy. Gdzie mogę zakupić płynną gumę. Może ktoś z was odlewał koła, opony do swoich modeli. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tym, że Extra Thin odparuje z powierzchni plastiku nie pozostawiając śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadtapia, ale tylko tam gdzie stykają się dwie plastikowe powierzchnie. Możesz np. złożyć dwie połówki kadłuba i posmarować łączenie, klej wniknie w szczelinę a z okolic odparuje. Miejsce posmarowane klejem będzie później widoczne, będzie lekko połyskujące, ale po nałożeniu farby zniknie bez śladu. Takie czary mary. Można też śmiało najpierw posmarować, a później złożyć dwie części. Ja używam praktycznie tylko tego kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)gdzie stykają się dwie plastikowe powierzchnie.(...)

Nie rozumiem tego stwierdzenia

 

Ja używam praktycznie tylko tego kleju.

Oczywiście el. fototrawionych nie sklei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.