Skocz do zawartości

1/35 T-80U Army Forum 2016


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Skończyłem ostatnio kilka prac dlatego wrzucam trochę hurtem Przedstawiam T-80U w od RPG w wersji z Forum Army 2016. Jeśli chodzi o sam model to moim zdaniem RPG zrobiło niesamowitą robotę i dało nam najlepiej odwzorowany T-80U. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać i dodałem kilka swoich usprawnień.

Tak jak pisałem bazowałem na wersji z "Army-2016" Forum. Poniżej link.

https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/Tanks/T-80/T-80U/Action/i-BQCBfqj

 

To co zostało zmienione:

- peryskopy z DVD

- celownik dowódcy na podstawie dokumentacji zdjęciowej

- zmiana powłoki na włazach czołgu, pełne odwzorowanie okablowania włazu dowódcy

- korekcja kilku detali tylnej części czołgu (śruby, uchwyt liny, brak kilku detali)

- pełne okablowanie czołgu, wymiana (światła, promiennik podczerwieni, okablowanie systemu oczyszczania powietrza, okablowanie/linki NSVT karabin AA)

- wymienione uchwyty bloków pancerza reaktywnego na ekranach bocznych, dodane śruby (Masterclub)

- dodane detale APU

- wymieniłem zapięcia pojemników na pierdoły-> Aber 35A122 „Zapięcia do współczesnych rosyjskich czołgów”

- antena z igieł

- wszystkie widoczne spawy

- pogłębianie linii podziału

- w pełni odwzorowany właz dowódcy

- osłony reflektorów z drutu

 

Malowanie:

Delikatne postarzanie i weathering. Bez kalek.

- Tamiya XF13

- farby olejne

- pigmenty AK, Vallejo i Ammo

- wash AK, AmmoMIG, Tamiya

 

Trochę więcej fotek z sesji i budowy tu-> https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=65155&p=projects&project=69067

Miłego oglądania

Pozdrawiam

Kuba

DSC_0127.JPG

DSC_0189.JPG

DSC_0140.JPG

DSC_0151.JPG

DSC_0168.JPG

DSC_0172.JPG

DSC_0170.JPG

DSC_0163.JPG

DSC_0184.JPG

DSC_0187.JPG

DSC_0167.JPG

DSC_0006.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0009.JPG

DSC_0010.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Wymiatasz Pan, Panie kolego! Szkoda, że nie pokusiłeś się o wersję koreańską. 

Dzięki, z wersją koreańską jest trochę szersza kwestia niż samo kamo. Oni modyfikowali sobie delikatnie swoje 80ki, chodzi mi tu konkretnie o dodatkowe kosze na pierdoły na wieży. Problem w tym, że robię sobie kolekcję czysto rosyjsko/sowieckiej wersji broni pancernej :) taka niby mała Kubinka :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki model a warsztatu nie było... ? Myślałem kiedyś czy by sobie takiego nie zrobić - teraz już nie mam wątpliwości. Kiedyś z takim czy innym skutkiem swojego też będę miał. Kolejny piękny model i jedynie żal, że warsztatu nie było co by sobie podpatrzeć krok po kroku. Robisz świetne modele czołgów, które mi się akurat podobają więc jestem ciekaw co tam jeszcze masz do pokazania. Czy pisałem już, że chciałbym żebyś założył jakiś warsztat? :wpier:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

Taki model a warsztatu nie było... ? Myślałem kiedyś czy by sobie takiego nie zrobić - teraz już nie mam wątpliwości. Kiedyś z takim czy innym skutkiem swojego też będę miał. Kolejny piękny model i jedynie żal, że warsztatu nie było co by sobie podpatrzeć krok po kroku. Robisz świetne modele czołgów, które mi się akurat podobają więc jestem ciekaw co tam jeszcze masz do pokazania. Czy pisałem już, że chciałbym żebyś założył jakiś warsztat? :wpier:

 

2 godziny temu, Pitt35 napisał:

Piękny model T-80. I jak wyżej Kolega zauważył szkoda, że nie było warsztatu. 

Dzięki. Co do warsztatu to nie było bo jestem na forum od wczoraj :). Starałem sobie sam robić zdjęcia z progresu dlatego coś tam udało mi się wrzucić. Mam w planach w najbliższym czasie T-90M i T-80BV to pomyśle o warsztacie. Natomiast jeśli ktoś ma jakieś pytania do rosyjskiej pancerki po II WŚ lub warsztatu to służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.