Skocz do zawartości

Prototyp na bazie 251- Scratch 1/35


MWALLO

Rekomendowane odpowiedzi

MWALLO, nie możesz napisać uczciwie że to s-f zmontowany z resztek zamiast dorabiać jakąś pseudo-legendę o prototypach?

Zwłaszcza że Panzerfaust 60 wszedł do użytku latem '44...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWALLO, nie możesz napisać uczciwie że to s-f zmontowany z resztek zamiast dorabiać jakąś pseudo-legendę o prototypach?

 

A Ty możesz zająć się lepieniem swoich zabawek? Zamiast tracić czas na głupie komentarze zająłbyś się poprawianiem swojego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za modelarskie porady będę bardzo wdzięczny, o ile pamiętam miałem przyjemność kiedyś Cię na PW bardzo grzecznie o nie poprosić, niestety bez odzewu.

Po prostu takie opisy Twoich konstrukcji nazywa się zwykle "wciskaniem kitu".

Bardzo wrażliwy jesteś na krytykę, uważaj żebyś łopatek nie pogubił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się modelik, jak rownież sam pomysł bardzo podoba. Fajnie sobie czasem pofantazjować, zbudować, a właściwie skonstruować coś takiego. Samo wykonanie jak wszystkie modele MWALLO czyli super, brak błotnikow u 251 też wpływa pozytywnie na całość dodając nietypowego wyglądu, może zamiast wieżyczki z MG jakiś Nebelwerfer??? Ale to tylko moja sugestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie psuć weekendu:

Pyszna kompilacja. Uroczo zapiaszczony właz wieży, pięknie obtłuczony panzerfaust, śliczne kółeczko, zachwycająco okopcona łuska, nieortodoksyjny właz. Błotników żal - byłyby z pewnością poematem weatheringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a co lato 1944 ma za znaczenie? Bo malowanie i tak jest SF więc nim bym się nie sugerował. Zwłaszcza że panzergrau był stosowany sporadycznie w 1945 gdy się już wszytsko sypało i nie było farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chciałbym napisać coś pozytywnego,ale dobrze ta praca nie wygląda,a umieszczenie połówki koła napinającego od Pz IV i zapasowych ogniw na przedzie także od Pz IV,delikatnie mówiąc mną wstrząsneło,nie tak jednak jak boczna siateczka- wentylacja bodajże od Sd Kfz 250,przykro mi,jestem w tym przypadku na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a co lato 1944 ma za znaczenie? Bo malowanie i tak jest SF więc nim bym się nie sugerował. Zwłaszcza że panzergrau był stosowany sporadycznie w 1945 gdy się już wszystko sypało i nie było farb.

Taki prototyp mógł powstac koło 40 roku. Później nie było sensu przerabiać

transporter na wóz zwiadowczy. Bo wermacht miał świetne wozy zwiadowcze.

Zatem tego typu zabawy bez sensu mogły mieć miejsce, albo na początku wojny albo przed nią. Skoro pojazd jest pozbawiony błotników, i jest prototypem (liczne jazdy próbne w terenie) to powinien byc cały w błocie!!!

Widziałem zdjęcie chyba Lee całego w błocie z jakichś manewrów w stanach.

Wyglądał inspirująco :-))

Pozdrawiam

 

Ps. okazuje sie,że są granice fikcji :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co wożą łuskę od 75-tki (tak na oko) na pancerzu?? Chyba że to obsługo Panzerkampfwagenów czwórek-no paliwko wożą, kółka, gąski. I łuski od mauserów leżące na klapie z przodu powinny się stoczyć. I nie powinny mieć takiego koloru. Do normalnych mausów stosowano stalowe łuski krytę ciemnooliwkowym lakierem. Chyba, żę to łuski od mg, wtedy tak. Ale wykonanie bardzo fajne, zresztą jak zawsze u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbując nowych technik troszkę odszedlem od światłocienia itd. postanowiłem docieniować mocniej modelik, dać mu życie- zamienilem fotki w pierwszym poście.

 

 

P.S. Co do tych dodatków (koło, gąski, panzerfaust) to macie wszyscy racje, poniosła mnie fantazja- człowiek na błedach się uczy

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziały foteczki? Dla mnie model był po prostu oryginalny i warty zobaczenia, chociażby by podpatrzeć parę fajnych efektów. Co prawda pasy żółtego w paru miejscach sprawiały wrażenie niedomalowanych (może zamierzenie), ale całość prezentuje się smakuśnie. Solidny warsztat i styl jaki lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj z tymi fotkami to nieladne zagranie

 

gdyby kazdy tak postepowal ze po odrobinie krytyki ucieka z foto bo prawdobodobnie sie ich wstydzi to jaki sens mialoby forum i forumowe galerie skoro modeli bez wad jest procent 1... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mwallo- twoja modele zawsze z przyjemnoscia ogladam, nie mowiac juz o podpatrywaniu roznych technik wykonania, co do poprawnosci merytorycznej

to twoja piaskownica i twoje zabawki, rob jak ci pasuje, mysle ze nawet jak wstawisz jakies niemieckie pancerne badziewe z pol gola francuzka opalajaca sie na armacie to i i tak bedzie super wykonane

 

pozdrawiam oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawy, dziwny i nieortodoksyjny Skoro taki jest model (to nie ma co podciągać pod to historycznej doktryny) i panzerfausta bym jakos przeżył :P gorzej z częściami od Pz IV. Nie lubie jak ktoś się czepia, że powinno byc 6 a nie 5 guzików lub że kolor właściwie to powinien być o pół tonu ciemniejszy... Model jest własnością autora, dlatego ten, z racji swojej unikatowości, jest interesującym zjawiskiem. A że pod koniec wojny w Rzeszy była bieda i wyciągano z magazynów i warsztatów co popadnie to może a nóz widelec trafiła się jakaś taka hybryda.

Dla mnie elegnacki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.