Skocz do zawartości

Hawker Sea Hurricane Mk.Ib - Airfix 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, marek d napisał:

.. ale nie bo nie, czy jakieś konkretne powody? Rozwiń proszę

Głównie ten szary wydaje się za jasny. EDSG to jednak ciemny kolor. Mam ten kolor robiony przez Hatakę ,AK RC ,mam też C 305 od Gunze i ten ostatni jest najjaśniejszy.Dlatego napisałem że mam wątpliwości co do korystyki. Jeżeli jednak kolega ma kwity (w tym wypadku film) na taką kolorystykę to gra gitara.Zapowiada się modelik prima sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

Działaj waść bom finału ciekaw.:super:

Kolega nie naciska, Jak nie ma weny lepiej odpuścić. Można łatwo spartolić. A po co zepsuć ładnie zapowiadający się model.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna i biała farba bardzo mocno rozcieńczone. Aerograf na niskim ciśnieniu, trzeba dobrać metodą prób i błędów. Najpierw czarną mgiełką odtwarzasz zarys kopcia na podstawie zdjęć oryginału, trzeba uważać żeby nie przegiąć. Potem jedziesz środek mgiełką białego tak aby przebijał czarny. U mnie jak się przyjrzysz prawa strona jest za jasna ale nie będę już tego poprawiał. Spróbuję to trochę zgasić filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje jest ładnie brudny. Fajny. Mam w magazynie dwie sztuki w 1:72 wiec pewnie wrócę do Twojego warsztatu

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest charakterystyczne miejsce gdzie zbierał się olej cieknący z silnika, Merlin do najsuchszych nie należał. Najpierw ściekał w to miejsce, a potem pęd powietrza ciągnął go czasem aż do ogona. Pozwoliłem sobie trochę zaszaleć ze śladem wycieku. Tymczasem świeżo nabyta żywica w akcji:

IMG_20200505_161139.jpg.2017f0a82e7f698a881570d5af5314b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Było na sąsiednim forum. Zestawowe są trochę za duże, porównując ze zdjęciami żywica wygląda nieźle. Ostatnie pierdółki gotowe, finisz widać:

IMG_20200506_195721.jpg.babbf1c4af26685793e615e42d06f2d7.jpg

 

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, barszczo napisał:

Było na sąsiednim forum. Zestawowe są trochę za duże, porównując ze zdjęciami żywica wygląda nieźle. Ostatnie pierdółki gotowe, finisz widać:

IMG_20200506_195721.jpg.babbf1c4af26685793e615e42d06f2d7.jpg

 

Pikny wicherek, Pawle. Widać, że korona Ci służy ?

Ciekawy patent z tym śladem oleju, ja boję się malować farbą, łatwo przedobrzyć. Wolę pigmenty i oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, GreGG24 napisał:

Pikny wicherek, Pawle. Widać, że korona Ci służy ?

 

Nie ukrywam że mnie trochę poniosło :D, rozgrzebańce leżą a jutro nowego zaczynam. Tymczasem walka zakończona. Dwie foty na szybko, jutro galeria:

IMG_20200507_235313.jpg.bfbf38606371a5c5be0709caa5ea2afc.jpg

IMG_20200507_235401.jpg.415ab4e0a89c75449b783baaf196fe8f.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja protestuje.Gdzie jest Sea Hurricane w 72 ja się pytam ?To jest jawna dyskryminacja do cholery..placze:

Kapitalna robota.:super:Czekam na galerię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Xmen napisał:

Ja protestuje.Gdzie jest Sea Hurricane w 72 ja się pytam ?To jest jawna dyskryminacja do cholery..placze:

Może się Arma ulituje, raptem to kwestia ramki z kadłubem i hakiem, na razie masz tylko Mk.I w malowaniu Royal Navy nawet z polskim akcentem.

3 godziny temu, Xmen napisał:

Kapitalna robota.:super:Czekam na galerię.

Podziękował bardzo, ładne słońce jest to może w naturalnym świetle zrobię.

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, barszczo napisał:

Może się Arma ulituje, raptem to kwestia ramki z kadłubem i hakiem, na razie masz tylko Mk.I w malowaniu Royal Navy nawet z polskim akcentem.

Ni ma szans .Mogli by ale nic z tego.Będą  rozwijać nowe projekty. Myślałem że po Jaku-1 pociągną też ten temat bo dobrych 7 i 9 brak ale gdzie tam. Sea Hurri musi mieć hak od spodu inaczej to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.