Skocz do zawartości

Boeing E-3A Sentry AWACS


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dużą ilością wolnego czasu, która w tej niecodziennej rzeczywistości się pojawiła i biorąc pod uwagę, że dawno tu żadnego warsztatu nie prowadziłem - czas to zmienić ?

Na warsztat aktualnie 'wleciał' stary i marnej jakości model Revella 

144420-11363-pristine.jpg

Model powstaje powoli i w ramach "radosnej twórczości", zdjęć początków nie robiłem. Będzie on docelowo w locie.

Generalnie aby jakoś to wyglądało zdecydowałem na zeszlifowanie wypukłych linii podziłu i nitów, stąd cały czas prace kręcą się w pętli szpachlowanie-szlifowanie-rycie linii.

Tak to wyglądało 2 dni temu.

 

IMG_20200405_194618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model jest w zasadzie bardzo prosty, aby dodać mu nieco zbliżonego do oryginału wyglądu, zdecydowałem dorobić kilka charakterystycznych elementów. Z pomocą resztek z innych modeli oraz miliputa okazało się to całkiem proste.

Większy problem będzie z silnikami, które są fatalnie spasowane.
 

Clipboard.jpg

IMG_20200402_182835.jpg

IMG_20200407_104714.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś prace przy silnikach oraz kilka drobiazgów przy kadłubie - musiałem poprawić tylną część łączenia skrzydeł z kadłubem, bo z analizy zdjęć rzeczywistego samolotu wyszły rozbieżności w stosunku do modelu. Dodałem też kilka anten, mam nadzieję, że nie odłamią się przy dalszych pracach.

IMG_20200408_165647.jpg

IMG_20200408_165425.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak duże anteny i czym malujemy. Rurkę Pitota przy MiGach-21 kleiłem po pomalowaniu całego modelu, a samom rurkę malowałem osobno, mimo że maluję pędzlem. Mniejsze anteny kleję przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 16:59, milczacy napisał:

Jesteś pewien, że przed?

Tak czy siak będę musiał jeszcze dokleić kilka lub nawet kilkanaście malutkich anten ale to zrobię chyba jednak po malowaniu i kalkach.

Przepraszam że wtrącam swoje trzy grosze w Twoim temacie. Na anteny w tej skali wymyśliłem taki sposób i użyłem go przy B737. Antenę rozcinam piłką żyletką i wklejam drut, w tym przypadku 0.3mm. Łączenie wingletów wzmocniłem w ten sam sposób, z tym że tu dałem drut 0.4. Nie udało mi się zrobić wyraźniejszej fotki anten przed montażem. Zastanawiałem się jeszcze nad pitotami pod kabiną ale to są bardzo małe detale.

FOTF901.JPG

FOT9276.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, milczacy napisał:

Marcin - i wtedy wklejasz na koniec, po malowaniu i kalkach?

Akurat w tym modelu wszystkie przed malowaniem.  Nie powinny się urwać, no chyba że model "pofrunie" na podłogę ?Zapomniałem też napisać że łączenia stateczników  poziomych z kadłubem też wzmocniłem. Do klejenia takiej drobnicy używam kleju epoksydowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już koniec. Wstawiam kilka zdjęć, bo znając mnie, zanim wezmę się za dobre zdjęcia do galerii to minie sporo czasu ?

Efekt końcowy oceniam jako "może być". Na zdjęciach wygląda momentami nieźle.

Z obróbki samej bryły jestem nawet zadowolony. Włożyłem w to sporo pracy, i po pierwszej reakcji na surowe wypraski "ale gniot", wyszedł mi model AWACS-o podobny.

Niestety kalkomanie zepsuły mi przyjemność. Mimo stosowanie kilku różnych płynów (łącznie z Bilmodel nr 3) a to się srebrzą, a to gdzieś widać wypukłość. Napisy na bokach kadłuba różnią się mocno od rzeczywistości. Kalki na radarze również pod odpowiednim kątem niekorzystanie wyglądają.

Ale taka to "przyjemność" robienia starych modeli przy niedostosowanym poziomie umiejętności ?

Koniec 'relacji'.

IMG_20200416_141652.jpg

IMG_20200416_141740.jpg

IMG_20200416_141818.jpg

IMG_20200416_141826.jpg

IMG_20200416_141900.jpg

Edytowane przez milczacy
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z domu, a cała moja branża (eventy/rozrywka) praktycznie nie funkcjonuje, to i czasu jest dużo ?

Podstawka to Stojak do modeli samolotów 1:72 MS-003 od użytkownika Jaxiu1 i akurat do geometrii jej jeszcze nie używałem, ale ogólnie jestem z niej zadowolony, jedynie krawędzie pod model warto sobie czymś osłonić bo potrafią zostawić slady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za motywujące do dalszej pracy komentarze ?

Dodam jeszcze trochę konkretnych informacji dotyczących szczegółów prac.

Kolorem bazowym modelu jest Gunze C306, niektóre panele dodatkowo potraktowałem C308. Na silnikach użyłem podkładu Mr.Surfacer 1200, dlatego mają inny odcień szarości. Na dolnej części kadłuba w dwóch miejscach użyłem Tamiya XF-56, to samo na tych bocznych, wystających obudowach jakiś anten, czy sensorów. Przy czym, aby złamać metaliczność XF-56, dałem na niego trochę koloru bazowego.
Czerwone paski na silnikach musiałem kombinować samodzielnie, fabryczne kalki nie nadały się, tzn. nadały się z nich same napisy.
Kalkomania przedniego oszklenia to kalki z Boeinga 737 z zestawu PAS-Decals do zupełnie innego malowania.
Wszystkie extra antenki dorabiałem z pasków HIPSu i wklejałem na sam koniec na CA oraz podmalowywałem pędzelkiem Vallejo Air.
Aluminiowe krawędzie natarcia skrzydeł i stateczników to, aktualnie moje ulubione, flat aluminium LP-38 Tamiya, w kilku miejscach potraktowane 'polerowanym aluminium' Model Master. Imitacje reflektorów w skrzydłach to jakieś pozostałości kalkomanii od Dreamlinera Zvezdy.

Przyznam, że te wszystkie samemu dorobione 'pierdółki', powodują, że jednak lubię ten model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.