Skocz do zawartości

Sd.Kfz.182 KING TIGER


mandrivecs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące tytułowego Sd.Kfz.182 KING TIGER. Model tej maszyny możemy nabyć od MENGA - Meng Model TS031 GERMAN HEAVY TANK Sd.Kfz.182 KING TIGER (HENSCHEL TURRET).
https://www.mojehobby.pl/products/GERMAN-HEAVY-TANK-Sd.Kfz.182-KING-TIGER-HENSCHEL-TURRET.html

Opracowane wypraski nie mają powłoki zimmerit, za to dość ładnie wyglądającą fakturę odlewu. W kwestii pojazdów drugowojennych jestem zielony - proszę o informację, czy wszystkie maszyny miały powłokę z zimmeritu, czy równie dobrze można wykonać model prosto z pudła bez zimmeritu i nie jest to błąd?

Tak naprawdę czołgu potrzebuję w charakterze zdobycznego ciągnionego przez ciągnik M26.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Model podobno jest ciężki w składaniu ale to zasłyszane opinie. Moze odezwie sie ktoś kto miał z nim do czynienia.

Zimmerit był stosowany do września 1944 roku później zrezygnowano z nakładania tej pasty. Więc kamuflaże wykonane po tej dacie będą jak najbardziej właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mandrivecs napisał:

Ok. To idąc dalej: M26 dałby radę to uciągnąć? 

O ile się nie mylę M26 miał dwie wciągarki każda dawała radę 30 tonom, więc można zakładać że łącznie mógłby uciągnąć 60.

Jednak zaglądając na szybko do Wiki okazuje się że ten Twój tygrysek z wieżą Henschela ważył pod 70...   chyba by nie dał rady   :hmmm:

Ale to jeszcze niech Ci ktoś potwierdzi co siedzi w pancerce - bo ja to głównie okręty, więc mogę sadzić kocopoły  :szczerbol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lachim1902 napisał:

Witaj.

Model podobno jest ciężki w składaniu ale to zasłyszane opinie. Moze odezwie sie ktoś kto miał z nim do czynienia.

Zimmerit był stosowany do września 1944 roku później zrezygnowano z nakładania tej pasty. Więc kamuflaże wykonane po tej dacie będą jak najbardziej właściwe.

Szczerze to mam złożonego KT tyle że z wieża Porsche i muszę powiedzieć że składał się elegancko. Szpachla tylko aby zaklajstrowac diurki na górnej płycie wiezy. Miałem do kompletu zimmerit od Meng-a jako kalka. Trochę gimnastyk było na obłych kształtach ale siadło przyzwoicie. Potem tylko przejechałem TET i jest elegancko. Jako dowód 

20200117_214637.thumb.jpg.12416376852e377d3c54a11b92d2a391.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie są kalki na pojazdy z zimmem jak i bez, chociażby ikoniczne malowanie ambush z Arden.

Jedno z pierwszych zdjęć M26 z googli:

m26-pacific-towing-a-jagdtiger.jpg

Przy okazji ciekawie opancerzony Willys =P

Edytowane przez Irgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lachim1902 napisał:

W tym wątku znajdziesz plusy i minusy Mengowego Bengala.

Jak dobrze pamietam to pierwszy wypust (taki wisniowy kolor) mial wlasnie skopane zawieszenie. Blad chyba zostal poprawiony u mnie wszystko rowno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.