Skocz do zawartości

Saab J-35J "DRAKEN" 1:72 Revell 04352


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widziałem to model to niezły strucel, Nitowanie wygląda jakby łaczyli blachypapiakami ? Czekaw jestem co z tego wymotasz

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moses chyba myślisz o starym Revellu. Ten zestaw to przepak Hasegawy. Może nie jest to model na poziomie nowych GWH, Eduardów czy Academy, ale da się z niego zrobić ładnego Drakena. Brakuje detalu w komorach podwozia, w kokpicie czy na turbinie RAT, ale sama bryła i składalność przynajmniej bardzo w porządku.

No i nie ma nic lepszego na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Matys, ale jezeli to jest przepak Hasegawy to już się nie martwię :) Focus jak poszperasz w czelusciach forum, to o ile mnie pamięc nie myli Solo robił na forum Drakkena Hasegawy. 

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem Drakena w 1:100 NRD-owskiej firmy Plasticard. Bardzo dobrze wspominam zabawę tym modelikiem. To teraz będzie to taka mała podróż sentymentalna do lat dzieciństwa przy budowie modelu w skali 1:72 firmy Revell. No i jeszcze żeby tego było mało to już mam zrobione JA-37 Viggen  Hellera i JAS-39 Grippen Italeri oba w 1:72 brakuje tylko Drekena do kolekcji.

PLASTICART-Saab-J35-Draken-Jet-Plastik-Modellbausatz-1-72-K8.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formy do modelu Saab J-35J "DRAKEN" 1:72 Revell 04352 wg. scalemates.com pochodzą z 1994 roku. Ćwierć wieku już strzeliło ale linie podziału są idealne poprostu coś dla ludzi nie to co Mirage 2000C od Italeri czy tymbardziej Dagger High Planes Models można, można przyjemność na święta i od święta. 

Edytowane przez Focus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANEL LINE ACCENT COLOR (GRAY) TAMIYA na spodzie jakoś ciemnawo.

IMG_20200412_230545.jpg

jednak za ciemny po trzech dniach zmyłem

IMG_20200415_171439.jpg

i coś tam próbuje z farbą olejną dla plastyków renomowanej polskiej firmy ASTRA 

IMG_20200415_173619.jpg

IMG_20200415_175604.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200413_110037.jpg

yyy no to szlifujemy jest to pierwsza warstwa a na pionowych częściach kadłuba suchy natrysk. Czyli papier ścierny 2500 i 3000. Naglucone klejem no ja nie wiem jak to przepuściłem. Posiadam taśmy firmy tamiya to mogę przemalować poszczególne panele na których są niedoskonałości.

draken_fot13.jpg

odszlifowane

IMG_20200413_125014.jpg

szczelina wypełniona klejem CA, przeszlifowano  i pokryto Surfacer 1200 w celu detekcji niedoskonałości i mikro wypełnienia.

IMG_20200413_145756.jpg

przygotowane do malowania

IMG_20200413_165030.jpg

i pomalowane niech schnie przed sidoluxem i szlifowaniem.

IMG_20200413_171039.jpg

Pozdrawiam

Focus

Edytowane przez Focus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że położenie cyfry 5 jest inne niż cyfry 0 na lewym skrzydle. Słabo to wygląda mogę piątkę zeszlifować i namalować ale musiał bym i odmalować od nowa cyfrę 0 żeby miała taki sam identyczny kolor nie wiem czy warto?

IMG_20200415_080004.jpg

Coś mi śmierdziało na logikę jak kładlem te duże numery ale instrukcja i olałem temat. Faktycznie duże numery identyfikacyjne na górze skrzydeł, są zamienione miejscami. Błąd Revella w instrukcji nakładania kalkomami. W sieci znajduje się jeden lub dwa zdjęcia tego samolotu, które pokazują kody 5-0, a nie 0-5, a następnie pasuje do kodu ogona tego samolotu, i który wydaje się pasować do sposobu ich zastosowania we wszystkich pozostałych Draken, które oglądałem w sieci. yyy  Kwiatów jest więcej. ale może o tym później.

IMG_20200416_220514.jpg

IMG_20200416_221224.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się sprawy mają góra prawie cała machnięta

IMG_20200415_213927.jpg

a spód jedno skrzydło

IMG_20200415_213815.jpg

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój wątek warsztaty.

Focus

 

Edytowane przez Focus
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze wcześniej na te foty nie wpadłeś, aż się prosi o paneling na spodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co poprawić w tym modelu żeby nie utknąć. Te numery. na górnych powierzchniach skrzydeł to można poprawić na końcu. Dobrać właściwy kolor i raz dwa odmalować.

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek za tym przemawia doświadczenie wiele razy coś poprawiamy i zawsze było gorzej i żałowałem że zmarnowałem czas i model tak więc na pamiątkę no.35594 z F 10 Wing zostanie jak jest. Jeszcze mam ponad setkę modeli do których mogę się przyłożyć bardziej.

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pod Drakenem podwiesić dwie makiety pocisków rakietowych? Z orginalnych Hasegawy AIM-4D wyrzeźbić Rb-28 "BLIND" czyli ślepy. Przygotować można belkę z rakietą w wersji demontowalnej.

9cd281196dc620a2gen.jpg

IMG_20200418_180835.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tytułu.JPG 

Nie jest dobrze numer "10" i znak przynależności państwowej na kolkomani dostarczonej z zestawem są sporo zaduże. Czas kończyć ten model na luzie w rozpiętej bluzie. Zabaweczka firmy Revell trochę zapóźno zaczołem mu się przyglądać.

Pozdrawiam 

Focus

Edytowane przez Focus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno tą edycję Revella jak i oryginalną Hasegawę. Mam też oryginalnego Revella i faktycznie ten model miał powierzchnię podziurawioną imitacjami wgłębnych i wyglądał przez to jakby został pokiereszowany karabinem maszynowym. Model ten został skopiowany przez polską firmę Aero Plast i jest aktualnie sprzedawany przez MisterCrafta jako kilka zestawów z ciekawymi schematami okolicznościowymi w tym takim jak ten z Twojego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.