Skocz do zawartości

A7M1 Reppu Fine Molds 1:48


tenzan

Rekomendowane odpowiedzi

A7M Reppu miał być następcą słynnego Mitsubishi Zero, ale późne rozpoczęcie prac, problemy z silnikiem, kryzys surowcowy i naloty amerykańskie spowodowały, że samolot ten nie miał okazji sprawdzić się w walce. Wyprodukowano kilka prototypów i bodajże jeden egzemplarz seryjny. Prezentowany model to prototyp A7M1, latający w Yokosuka Kokutai. 

Sam model jest duży (oryginał liczył 14 metrów rozpiętości) i cieszy oko na półce. Kleiło sie go dobrze, Fine Molds nie dał ciała jak przy J8M Shusui czy Nakajima Kikka, gdzie spasowanie niektórych elementów wołało o pomstę do nieba. Drobne problemy były przy łączniu kadłuba z płatem, ale nic poważnego. Kokpit jest dobrze zdetalizowany, kalki siadły ładnie. Model pomalowałem Tamiya X-6 Orange (przedtem położyłem Mr Surfacer 1000 White, aby ładnie eksponował pomarańczowy kolor), na to pin-up wash, aby zaznaczyć linie podziału blach i nity. Oznaczenia kodowe pomalowałem za pomocą masek, które sam skompletowałem z innych modeli a co brakowało - wyciąłem (i to była najtrudniejsza część klejenia).

Zdjęcia może nie powalają, ale dawno nic nie wrzucałem:

1QEue0W.jpg

CPZYa5K.jpg

02YVxc0.jpg

0Hv1RBh.jpg

xasoPx8.jpg

xz2eu2k.jpg

9cjh7ae.jpg

1LhhBJz.jpg

ta096JH.jpg

d6Rq7VZ.jpg

ThX8Qno.jpg

Zachęcam do komentowania :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, WujekAlice napisał:

W najnowszym ZBiAmie jest monografia Reppu i zdjęcie już malowaniu w barwach maskujących

Fakt, zastanawiałem się nad malowaniem w kolorze maszyn frontowych, ale A7M1 był najpewniej w pomarańczy. Kamuflaż miały A7M2. Poza tym pomarańczowy trochę wyłamuje się z stylistyki malowania maszyn bojowych.

11 minut temu, Bengal napisał:

Bardzo ładna pomarańcza :)

a) szkoda że hinomaru to kalki a nie malowane ?

b) panele mogł by być bardziej rozjaśnione/przyciemnione

c) zdjęcia na białym tle były by o niebo lepsze

d) brak linki ?

podoba się :) :piwo:

Dzięki, że się podoba. Co do malowania hinomaru - w końcu zapewne pęknę i pomaluję przy którymś modelu Japończyka. Panele - przy pomarańczowym wolałem nie kombinować, żeby nie spartolić. Aby nałożyć kolor w miarę równo i bez "skórki pomarańczy" trzeba było kilka warstw położyć pomarańczowego. Już nie chciałem przedobrzyć. Zdjęcia - pełna zgoda, to do poprawy. Co do linek - w prototypie na 90% nie montowano radia. 

Edytowane przez tenzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tenzan napisał:

Co do malowania hinomaru - w końcu zapewne pęknę i pomaluję przy którymś modelu Japończyka.

Ja też napewno następne będę malował niż brał kalki :)

25 minut temu, tenzan napisał:

Panele - przy pomarańczowym wolałem nie kombinować, żeby nie spartolić.

tu nie ma co spartolić a by wyglądało lepiej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny. Co do masek na Hinomaru to bierz i się nie zastanawiaj. Też miałem obawy ale to przyjemny etap. Może i ja także bym troszkę zróżnicował panele ale mimo to jest świetnie. Muszę zbudować jakiegoś pomarańczowego skośnego :lol:

Dobra robota :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 22:31, tenzan napisał:

 Panele - przy pomarańczowym wolałem nie kombinować, żeby nie spartolić.

A mnie się tak podoba, fajnie też że nie próbowałeś (chyba?) jakiegoś czarnego preshadingu pod to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. 

W dniu 28.04.2020 o 09:47, Fixer napisał:

A mnie się tak podoba, fajnie też że nie próbowałeś (chyba?) jakiegoś czarnego preshadingu pod to robić.

Nie, nie próbowałem. Generalnie postawię tezę, że przy takim malowaniu (pomarańcza/żółty) czarny preshadning zrobi więcej złego niż dobrego. Kiedyś eksperymentalnie dałem ciemno-czerwony preshading i dało fajny efekt. Pokazałem bodajże przy relacji z klejenia Seirana (który już stoi na półce, tylko muszę skombinować, jak go ładnie sfotografować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.