Skocz do zawartości

Problem z pactrą


kramczak

Rekomendowane odpowiedzi

Też maluje pędzlem ale to jakaś katastrofa/masakra, ja bym to zmył, może czegoś dodać do tej farby? trochę izopropanolu czy jakiegoś innego rozpuszczalnika? żeby tylko nie zwarzył farby...ale zwiększył przyczepność bo ci się nakitowało jak byś wapnem malował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kramczak napisał:

....-nie kupujcie białej pactry, ta farba to jakaś kpina....

Pactra to nie jest farba z górnej półki, ale też nie żadna kpina. Za taki efekt malowania odpowiada przede wszystkim ręka która trzymała pędzel. 

 

21 godzin temu, kramczak napisał:

... -pomalujcie plastik jakimś lakierem bezbarwnym...

O, i taka rada to jest kpina. To prawie tak jakby radzić gasić ogień benzyną. Lakiery bezbarwne są na wierzch, a nie na spód. Chyba, że będzie to lakier agresywny, który wyżre trochę plastik, przez co stanie się chropowaty i farba będzie miała się do czego trzymać. Ale i tak znacznie lepiej spełnią swoja rolę typowe podkłady. Nie masz aero, kup podkład samochodowy w aerozolu i tryśnij jako pierwszą warstwę.  Na to daj jasnoszarą matową farbę, albo metalizer aluminium i dopiero maluj białą matową i na to jeśli jest potrzeba połysku białą połysk.

Ponadto jak widać na zdjęciach stosujesz taśmę maskującą do malowania ścian.  Tą taśmą nie uzyskasz dobrego efektu. Kup koniecznie taśmę modelarską,  najlepiej  Tamiy`i.  Poza tym odcinanie białego nie jest do niczego potrzebne. Białym mogłeś dalej zajechać, bo przecież przykryje ją ciemniejszy kolor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marak napisał:

Lakiery bezbarwne są na wierzch, a nie na spód. Chyba, że będzie to lakier agresywny, który wyżre trochę plastik, przez co stanie się chropowaty i farba będzie miała się do czego trzymać. Ale i tak znacznie lepiej spełnią swoja rolę typowe podkłady.

Napisałem tak, bo z braku podkładu pokryłem plastik lakierem bezbarwnym (bo miałem). Ale oczywiście masz rację, podkład będzie znacznie lepszy.

Godzinę temu, Marak napisał:

Pactra to nie jest farba z górnej półki, ale też nie żadna kpina. Za taki efekt malowania odpowiada przede wszystkim ręka która trzymała pędzel. 

Chodziło mi konkretnie o białą. Co do innych nie mam zastrzeżeń, powierzchnia gładka, fajne krycie i wgl. Być może coś źle robię, ale białą malowałem w taki sam sposób jak innymi pactrami, rozcieńczałem ją bardziej i mnie i za każdym razem efekt jest tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pactrami fakt coś ostatnimi czasy jest nie tak.Kupowałem lakiery bezbarwne były geste i to bardzo.Teraz to jakaś kpina woda rozrzedzone do przesady.Jak macie możliwość zakupcie akryle Model Mastera są na prawdę bardzo dobre. Jeśli gdzieś są dostępne  a są.Ja kupuje lakiery te w 30ml buteleczkach są na prawdę fajne.Kupię sobie na zapas skoro mają być już na wymarciu.Ale kto wie czy to nie jakaś fama .Jak z farbami Humbrol.Ktoś kiedyś parę lat temu też pisał,że to ich już koniec.No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.