Skocz do zawartości

Caudron CR.714 C-1 1/72 S.P. Reflex


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie udało Ci się ożywić tego trrupa. (wprost z Białowieży wracam i - łup! Jak długi leży trup u mych stóp.) Bardzo niedobrze - robisz mi dużego smaka na Caudrona w 1/48 którego ma wydać bodajże Wingsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt CR-714 został zakończony.

Mam ukończony kolejny samolot,  na którym we Francji latał  podpułkownik Czesław Główczyński .

Do kolekcji brak jeszcze P-11c oraz Spitfire. Latał jeszcze na P-47, ale nie znalazłem grafik tego samolotu.

Może któryś z kolegów pomoże?

A o to kilka fotek po zakończonej pracy, potem zrobię Galerię.

DSC08620.JPG

DSC08621.JPG

DSC08622.JPG

DSC08623.JPG

DSC08624.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz69 napisał:

Projekt CR-714 został zakończony.

Mam ukończony kolejny samolot,  na którym we Francji latał  podpułkownik Czesław Główczyński .

Do kolekcji brak jeszcze P-11c oraz Spitfire. Latał jeszcze na P-47, ale nie znalazłem grafik tego samolotu.

Może któryś z kolegów pomoże?

A o to kilka fotek po zakończonej pracy, potem zrobię Galerię.

DSC08620.JPG

DSC08621.JPG

DSC08622.JPG

DSC08623.JPG

DSC08624.JPG

Podpułkownik Główczyński to już żadnym myśliwcem nie latał. We Francji latał podporucznik Główczyński. Podwozie wygląda dziwnie. I-242 miał je nowego typu z dwuczęściowymi pokrywami, ale nawet abstra:bip:ąc od tego to zewnętrzne górne pokrywy nie kończyły się niżej niż te górne przymocowane do goleni.

Coś o jego P-47 możesz znaleźć tu: Piotr Sikora "Thunderbolty nad Belgią. Kpt. pil. Czesław Główczyński w 390. Sqn USAAF", Aero, 2009, nr 3(22) .

Jeśli nie masz dostępu to postaram się wygrzebać ten artykuł.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stopnia wojskowego, wiem że takiego nie miał czasie wojny,podałem stopień nie z kampanii Francuskiej lecz stopień, który otrzymał kończąc służbę wojskową. Jeśli chodzi o podwozie to rzeczywiście nie zachowałem dobrze proporcji przy zamocowaniu do modelu-jest to do poprawienia. Nie miałem możliwości zobaczenia na zdjęciu archiwalnym samolotu ówczesnego porucznika Główczyńskiego,na którym widać podwozie CR,więc sugerowałem się podwoziem samolotu w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

 

Można prosić o  poszukanie tego artykułu z Aero -będę wdzięczny.

022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 27.02.2022 o 11:13, Bartosz69 napisał:

 

Można prosić o  poszukanie tego artykułu z Aero -będę wdzięczny.

Pochwaliłem się, że mam i mam. Tylko nie wiem gdzie. Schowało się. Przeszukałem dom i nic. Ale pamiętam. Jak tylko odnajdę, to się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.