Skocz do zawartości

M1165 GMV Academy/Live Resin/DEF/Tomcat28


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

GROM skończony czeka z galerią na ładną pogodę. Sprawa jest dość skomplikowana. Najchętniej zrobiłbym sobie "THORa", ale drzwi są dla mnie niewykonalne. Stanęło więc na dość uproszczonym jak na M1165 wariancie, czyli:
49858247356_94fb6336d5_c.jpg
49857708928_636e4e9736_c.jpg
Dlaczego "w miarę uproszczonym"? A to dlatego, że wersja odchudzona- bardziej ażurowa to :
49857731863_83826de1f0_z.jpg
49858576727_ab05c0acb6_z.jpg
Zanim coś potnę, to spróbuję sobie taki ażurowy element tylnych drzwi zrobić- oczywiście grozi to tym, że sam się potnę i wtedy wrócę do wersji uproszczonej.
Zestaw bazowy to M1151 Academy. Do tego wieża i uzbrojenie z Live Resin, koła MT/R z DEF Model (wydaje mi się, że wersja odchudzona na takich nie jezdzi, ale mam masę zdjęć z M1165 na standardowych kołach). Blaszki od Tomcata- dopancerzenie spodu, przedni zderzak, przetłoczenia wanny, okucie dodatkowego zbiornika paliwa, stelaż na maskę.

49858553657_f1a009747f_c.jpg
49858247436_7818b02c53_c.jpg
49858554302_fc47995f2e_z.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że się wtrącam, ale zwróć uwagę, że opancerzenie wozów ze zdjęć to pakiet LTAS B-kit, a nie Frag 5, co dobrze widać na bokach nadwozia oraz drzwiach. Żeby odwzorować konkretny wóz będzie więcej zabawy z pancerzem - choćby zestawowe drzwi do przerobienia/uzupełnienia, o bokach nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryspacz- nie będzie koronki na pace. Zrobiłem sobie kawałek tylnych drzwi- próbnie. Jest to wykonalne, ale robota masochisty i w dodatku nie ma gwarancji powtarzalności elementów. Znam na tym forum ludzi, którzy by podołali, ale to nie moja liga. Zderzak ZAWSZE biorę od Tomka poskładany, wiec nie ten adres ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek Przybulewski- czego wersji? Samego dumvee M1165? Kilka podstawowych i warianty rozwojowe.

GMV-N dla Navy Seals

GMV-M dla MARSOC

GMV-S dla Armii

GMV-ST dla USAF

GMV Special Ops (nazwa producenta)- z nich korzysta np GROM. 
przypuszczam, ze wersja ażurowa jest rozwojowa w stosunku do poprzedniej. Kluczowa jest wag pojazdu i widać, ze elementy zderzaka tylnego zostały zastąpione analogicznymi częściami, ale „odchudzonymi”. Pytałeś o wersje- te najnowsze w zasadzie nie doczekały się przeróbek i modyfikacji polowych, jak to miało miejsce w innych modelach dumvee M1025, M1113.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, makinen napisał:

@Przemek Przybulewski- czego wersji? Samego dumvee M1165? Kilka podstawowych i warianty rozwojowe.

 

No właśnie, samo M1165 ma kilka wersji, podwersji i wersji specjalnych dla wersji. Można dostać a-wersji.
A ile takich M#### istnieje?
Nawet chyba wy się momentami gubicie, a co dopiero ma powiedzieć ja - zwykły lajkonik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek Przybulewski "M" produkcyjnych...tak na szybko 32 wersje produkcyjne. Do tego modyfikacje, czyli pewnie kolejne 30 opcji. Osobny temat to dumvee wojsk specjalnych. Kolejny- pewnie z 20-25 wersji używanych przez Izrael. Jak do tego dołożysz milion przeróbek polowych, spawań, cięć i kombinacji różnej maści rebeliantów, to będziesz miał pełen obraz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wygląda tak- czekam na przerobione ramy okien i tylny zderzak. Będę miał do wyboru dwie wersje, więc zobaczymy, co się urodzi. Ramę okna wstępnie przerobiłem, ale mi się nie podoba, a poza tym czekam na zamówioną- gotową. Pojawiła się opcja zdobycia takie ażurowej konstrukcji, ale sprawa jest rozwojowa, więc muszę czekać. Na dziś- wanna od spodu, klimatyzatory, dodatkowy wlew paliwa i przesunięty odblask. Zaczynam bawić się w środek- tu będzie dość nietypowo....
49866119813_efe87433f2_c.jpg
49866969072_0fa06885d2_c.jpg
49866969202_951aea39ee_c.jpg
49866120138_4ee72d8b9a_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.