Skocz do zawartości

Żubr


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie dosłownie 1:1, ale  ktoś poświęcił sporo godzin aby powstało to dzieło. Może to początek jakiegoś większego projektu, który doprowadzi do modelu  ? http://labmondo.pl/wp/index.php/lws-6-zubr/?fbclid=IwAR04ajOTxdQkHBh7Qfb5DBAasJfONt5MApnP0CWah6zBXlNRPOTdmkzG7og

żubr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop się narobił. Kawał dobrej wirtualnej rekonstrukcji naszej rodzimej, choć nieudanej maszyny. Ciekawe czy IBG lub Mirage albo Armada Hobby pokusi się o wykonanie modelu wtryskowego w skali 1/72 lub 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Żywica od Choroszych to max.  Z kilku powodów - maszyna nasza miejscowa, czyli zainteresowanie poza Polską - mocno średnie. W Polsce również, bo to byłby spory kloc, czyli cena byłaby adekwatna do wymiarów, czyli spokojnie trzycyfrowa. Do tego samo przygotowanie form - drogie - spokojne sto kilkadziesiąt tysięcy.   Zrobić Żubra na twardych formach to gwarancja finansowej wtopy. Short-run? może, ale też trzeba wpakować sporo hajsu w przygotowania i też bez gwarancji, że się zwróci. A koło tego Choroszego Żubra to już chodzę jak pies koło jeża od dobrego roku, ale muszę poćwiczyć na mniejszych modelach nim się  do niego dobiorę. A najpierw kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.05.2020 o 09:47, WujekAlice napisał:

Zapomnij. Żywica od Choroszych to max.  Z kilku powodów - maszyna nasza miejscowa, czyli zainteresowanie poza Polską - mocno średnie. W Polsce również, bo to byłby spory kloc, czyli cena byłaby adekwatna do wymiarów, czyli spokojnie trzycyfrowa. Do tego samo przygotowanie form - drogie - spokojne sto kilkadziesiąt tysięcy.   Zrobić Żubra na twardych formach to gwarancja finansowej wtopy. Short-run? może, ale też trzeba wpakować sporo hajsu w przygotowania i też bez gwarancji, że się zwróci. A koło tego Choroszego Żubra to już chodzę jak pies koło jeża od dobrego roku, ale muszę poćwiczyć na mniejszych modelach nim się  do niego dobiorę. A najpierw kupię.

Pamiętaj o Prawach Murphiego : jak kupisz jakiś model samolotu zaraz pokaże się info o lepszym modelu tego samego samolotu. Ja już wyleczyłem się z kupowania na zaś.

e-murphy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kopernik napisał:

Pamiętaj o Prawach Murphiego : jak kupisz jakiś model samolotu zaraz pokaże się info o lepszym modelu tego samego samolotu. Ja już wyleczyłem się z kupowania na zaś.

 

A jak nie kupisz, albo będziesz chodził jak pies koło jeża, to zniknie jak Ardpol i będziesz biadolił... a miałem kupić... i brak alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 09:47, WujekAlice napisał:

A koło tego Choroszego Żubra to już chodzę jak pies koło jeża od dobrego roku....

Ja tak chodzę koło Schrecka i Lathama - tylko już w szafie leżakują bo się bałem że znikną z rynku. Na razie się do niech nie biorę bo muszę na jakiejś łatwiejszej żywicy jeszcze poćwiczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.