Skocz do zawartości

SU-76 Tamiya 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, do zaprezentowania kolejny model, tym razem SU-76M z Tamiyi,wzbogacony o linę z Eureka oraz lufę z RB model, oznaczenia pochodzą z książeczki Kagero "Eastern Front" ,

a według nich to " SU-76M nr 403: "Niech żyje Wojsko Polskie" z 1.Baterii 4.Dywizjonu Artylerii Samobieżnej ,Jastków koło Lublina .10 wrzesień 1944r.

Pozdrawiam :) 

IMG_0336.JPG

IMG_0342.JPG

IMG_0343.JPG

IMG_0346.JPG

IMG_0347.JPG

IMG_0348.JPG

IMG_0350.JPG

IMG_0352.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sklejenie Tamiyi to ok. 10 godzin (takiej jak tu),bo Su mimo że jest małym modelem, ma naprawdę sporo elementów jak na Tamiyę (w porównianiu do np:. Cromwella), kwestia wymalowania to w sumie dzień... a reszta zależy od tego jak bardzo mogę się poznęcać nad modelem.Od ok. 2-3 lat robię dosyć mało modeli na swoją półkę ,za to bardziej dla kogoś, masa kontrahentów chce czyste  modele ,bez cieni,brudu itp:. i ..."klient nasz Pan". Wszyscy dostają na bieżąco zdjęcia z tego na jaki etapie jest model, i czasami po wash-u jest "stop" bo już mi się podoba więcej nie rób więcej " ,dobrym przykładem są te dwa King Tigery które są tu na forum,jeden  jest znikomo ubrudzony, a na drugim poszły pigmenty.... bo było dwóch różnych odbiorców. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model spoko :super: ale mam dwie uwagi, że magazynki pepeszy powinny być czarne nie srebrne oraz brak koła zapasowego, anteny oraz brezentu będącego na wyposażeniu pojazdu.:piwo:

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adamo722 napisał:

Model spoko :super: ale mam dwie uwagi, że magazynki pepeszy powinny być czarne nie srebrne oraz brak koła zapasowego, anteny oraz brezentu będącego na wyposażeniu pojazdu.:piwo:

Na modelu jest wszystko co dał producent, kolor magazynków oraz pepesz  jest dużo ciemniejszy , tak wyszło przy zdjęciach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za komentarze, te pozytywne, jak również te z sugestiami, będą wdrożone, acz kolwiek nie wszystko jest takie super, według mnie kolor łusek mógłby być lepszy, na stanie posiadałem tylko Gold (według instrukcji) z serii vallejo "mechas", farba dziwna.... Słabo kryjąca, jakby była mieszana z medium do glazów,  gdyby mógł ktoś polecić akrylową złotą pod pędzel, byłbym bardzo wdzięczny. :) Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy modelarze.... Zapytanie było nie o odcień łusek a bardziej o  dobrą farbę akrylową, dającą metaliczny efekt a zarazem taką która dobrze kryje :) Zaopatrzę się w wymienioną Pactre, ale może coś innego jeszcze zasugerujecie :) wgl.  możemy rozszerzyć pytanie do dobrych farby o tego typu kolorach (złoty, aluminium,stal,miedź..) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MichalZ napisał:

Koledzy modelarze.... Zapytanie było nie o odcień łusek a bardziej o  dobrą farbę akrylową, dającą metaliczny efekt a zarazem taką która dobrze kryje :) Zaopatrzę się w wymienioną Pactre, ale może coś innego jeszcze zasugerujecie :) wgl.  możemy rozszerzyć pytanie do dobrych farby o tego typu kolorach (złoty, aluminium,stal,miedź..) Pozdrawiam :)

Sam posiadam i używam na łuski Vallejo Liquid Gold (Oro Viejo792 Old Gold) - świetnie kryje  i wygląda jak płynne złoto.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, szkoda, że zdjęcia nieostre na zbliżeniach ( z AF trzeba pokombinować, nie w punkt a z obszaru ) . Łuski, wg mnie to kolor mosiądzu, nie złota i nie miedzi.

P.S. Gratulacje za foto tygodnia :super:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.