Skocz do zawartości

BISMARCK - Wrak


Dragon_fighter

Rekomendowane odpowiedzi

Po wystygnięciu zobaczę czy da się jeszcze coś naprawić.

Był to pierwszy kontakt z żywicą.

Do zalewu użyłem: Zywicy epoksydowej odlewniczej Deko - K zalew do 5 cm, w gotowych proporcjach od producenta.

Może ktoś ma większe doświadczenie w zalewaniu modeli zywicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepsze efekty uzyskasz zalewając warstwowo. Wtedy elekt termiczny jest mniejszy i nie powinno dojść do "zagotowania" żywicy. Należy też unikać podstawek zrobionych z styropianu. Pod wpływem temperatury wydzielają pęcherzyki powietrza. Powodzenia życzę przy następnej próbie. Ja swoją dioramę też będę niedługo zalewał crystalline 940.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mikemc napisał:

Może lepsze efekty uzyskasz zalewając warstwowo. Wtedy elekt termiczny jest mniejszy i nie powinno dojść do "zagotowania" żywicy.

Taką "zalewową" żywicą nigdy się nie bawiłem, ale oglądałem sporo tutoriali na ten temat i wszędzie zwracają uwagę żeby unikać robienia dużych gabarytów "na raz", nie wiem jakie duże jest to twoje "akwarium" ale jeśli to B-smark w 700 to kawałek tego będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

Taką "zalewową" żywicą nigdy się nie bawiłem, ale oglądałem sporo tutoriali na ten temat i wszędzie zwracają uwagę żeby unikać robienia dużych gabarytów "na raz", nie wiem jakie duże jest to twoje "akwarium" ale jeśli to B-smark w 700 to kawałek tego będzie...

Pisal na poczatku ze skala 1200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adamo722 napisał:

Pisal na poczatku ze skala 1200?

no racja - niedoczytałem i się wygłupiłem

 

20 minut temu, Dragon_fighter napisał:

Wymiary " akwarium "do  zalania: 24cm x 7cm x 8 cm.

Zalanie faktyczne do 5cm.

Zużycie żywicy+utwardzacz ~1 litr.

hmm... to znów nie tak dużo :hmmm:    może to kwestia wyboru żywicy, pewnie jak ze wszystkim są lepsze i gorsze jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to rzeczywiście wina tylko styropianu? Nie zostało Ci jeszcze tej żywicy trochę? Warto by próby zrobić, jak sie zachowuje z róznymi podłożami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać styropian stopił się tylko w dwóch miejscach co dało wysoki nadlew na gorze modelu.

Na zdjęciach tego nie widać ale model jest zdeformowany, dokładnie jest ściśnięty, otwory po działach są owalne a nie okrągłe.

Producent do którego pisałem podał że oprócz styropianu była zbyt duża temperatura zalewu, złe proporcje mieszania, reakcja z modelem.

Przed zakupem tej żywicy korespondowałem z producentem co chce zrobić i w jakich wymiarach ( o podłożu ze styropianu nie wspomniałem bo o tym nie wiedziałem ).

Sam mi polecił taką żywicę.

Oglądałem też dużo filmików z u-bootami zalanymi jedne udane drugie nie ale na nich nie jest podany dokładny typ żywicy, choć myślę że cały problem jest w utwardzaczu.

W jednym sklepie modelarskim spotkałem się z żywicą firmy AK, ale maksymalna ilość to opakowanie 375 ml cena powyżej 100 PLN.

  epx.thumb.jpg.cbfbda245bf03746121c42fc96822342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele innych żywic z lepszym stosunkiem ceny do ilości niż Ak. Tam płacisz za produkt modelarski. Ja polecam crystalline 940. Miesza sie w stosunku 100 do 40 według wagi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz zalew żywicą to prześlij zdjęcia.

Dowiedziałem się jeszcze że lepiej jest mieszać żywicę w jak najszerszym pojemniku i niskim najlepsza taka miseczka, jak również wlewać żywicę po patyku a nie bezpośrednio, podobno lepiej się odpowietrza.

miska.jpg.4b1bd6d4e03a7107be0e6864a421aab6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.