Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - Amusing Hobby


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mandrivecs napisał:

Walczyło Toto gdziekolwiek? Czy zostało w fazie prototypu?

Tylko jeden Tygrys (P) z numerem kadłuba 150013 został użyty bojowo (jako czołg dowódczy) – Panzerbefehlswagen VI(P) ze schwere Heeres Panzerjager Abteilung 653.

Na zdjęciu ten pierwszy w drodze na front.

Panther+with+pz4+turret.jpg

AVvXsEhbdBOdSmtyuUFGbWwDwrdUKsjZd2Ci59d-Q5FSUHlMSCySn7FD7YrGqgncEhiSRxofK4DE1ZEfTi9cSGNPIHh1K1ak4llJRpITuWQLc-N1Y6UrCjp-kpUJTZhwopGYJpYZyCHBkvxnkVKXRxv9UB5KUJbu__iyXQj7mA0OwGy95hd48VMMuNkDfUhmBA=s16000

AVvXsEgK3yfH4JJHEidVIUipabF8ZFBYPGgHns4jt7NFBGBMtp0xjBnO4GjQRhGy7fdh3Z39hyQGXKix6AYgXD6F-Gq_XfblXjh0nHBcMK1uDRb6ptFhnxBhKYgkjowk1ZqCt__J2JP_X8w7pX_45IohNzqqK3f5gLsEAFOY3_cFOs3ae1Jg-wyxIMSicH16yA=s16000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
15 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Takiego wynalazku to jeszcze nie widziałem- 1/35 British heavy tank FV221 Caernarvon nr katalogowy AH35A042

 

Tutaj zobaczysz. 😀

https://tanks-encyclopedia.com/coldwar-uk-tank-medium-gun-fv221-caernarvon/

 

Pozdrawiam.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeszcze ciepła informacja z Armoramy:D. Amusing zapowiada wydanie w czerwcu T72 z pierwszej serii produkcyjnej jeszcze z dalmierzem optycznym i  jak to u nich pełnym wnętrzem :

https://armorama.com/news/amusing-hobby-t-72-ural

 Cena pewnie coś ze trzy stówy, ale konwersja z SBS-a  i model Tamki będą w takiej samej cenie ale tutaj dostajemy kompletne wnętrze. :mrgreen: . Pozdr. A

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, bo już dawno chodziło mi po głowie! Oczywiście założyłbym jeszcze te kozackie ekrany boczne.

T-72 LWP | Blog modelarsko-wargamingowy by Marins

*Zdjęcie jedynie w celu dyskusji.

No ale zobaczymy jeszcze co w pudełku i za ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TAW napisał:

Nareszcie, bo już dawno chodziło mi po głowie! Oczywiście założyłbym jeszcze te kozackie ekrany boczne.

T-72 LWP | Blog modelarsko-wargamingowy by Marins

*Zdjęcie jedynie w celu dyskusji.

No ale zobaczymy jeszcze co w pudełku i za ile...

Tomek tak jak napisałem w moim wcześniejszym poście, obecnie na rynku nie ma tej konfiguracji 72-ki , trzeba ją zrobić z praktycznie 2-ch modeli czyli z  wieży z konwersji węgierskiego SBS-a :

https://www.mojehobby.pl/products/T-72-Ural-turret-with-optical-rangefinder.html

I jakiegoś kadłuba  w rozsądnej cenie ( Trumpka nie polecam :szczerbol: ) czyli nieśmiertelnej Tamiyi:

https://www.mojehobby.pl/products/Russian-Army-T-72M1-Tank.html

W sumie będzie to jakieś 280zł, ale dalej nie masz tych kozackich ekranów ,które tak Ci się podobają. W Amusingu masz wszystko w komplecie łącznie z wnętrzem , silnikiem i przekładnią  które  zawsze możesz sprzedać :mrgreen:, a jak brak będzie w zestawie polskich kalek to zawsze da się jakoś zrobić z tych kalek  generycznych  z Toro.  Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mnie b. cieszy bo jedynie będzie trzeba jakieś drobnice blaszkowe dokupić i pewnie lufę. Amusing ma często ruchome traki w zestawie. Więc finansowo będzie wychodzić lepiej niż Tamka +SBS i nie trzeba będzie dorabiać tych ekranów i przerabiać skróconych fartuchów. Swoją drogą ktoś orientuje się ile tych Urali było  w LWP? Czy były na stanie jednostek czy tylko egzemplarze do zapoznania się z konstrukcją? Czy były robione też u nas czy nasi od razu tłukli wersję M? Pytam bo trudno natknąć się na zdjęcia 72 LWP z Uralskimi wieżami i szczerze mówiąc znam tylko to jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TAW napisał:

To też mnie b. cieszy bo jedynie będzie trzeba jakieś drobnice blaszkowe dokupić i pewnie lufę. Amusing ma często ruchome traki w zestawie. Więc finansowo będzie wychodzić lepiej niż Tamka +SBS i nie trzeba będzie dorabiać tych ekranów i przerabiać skróconych fartuchów. Swoją drogą ktoś orientuje się ile tych Urali było  w LWP? Czy były na stanie jednostek czy tylko egzemplarze do zapoznania się z konstrukcją? Czy były robione też u nas czy nasi od razu tłukli wersję M? Pytam bo trudno natknąć się na zdjęcia 72 LWP z Uralskimi wieżami i szczerze mówiąc znam tylko to jedno.

Poszperałem trochę w różnych źródłach i wychodzi że  czołgi w podstawowej wersji były produkowane i wprowadzane w Armii Radzieckiej od 1973 roku, a  na wyposażenie WP wszedł w 1978 roku , produkcja w Bumarze ruszyła w 1981 roku od razu w wersji M a potem w wersji M1 także wszystkie co weszły do uzbrojenia w 1978 roku to pojazdy w wersji podstawowej. W  roku 1979 jako pierwszy w całym WP otrzymał T72 8 Pułk Czołgów z  11 Drezdeńskiej Dywizji Pancernej na początku 6 Kompania która pełniła funkcję kompani szkolnej dla d-ców i specjalistów  czyli musiało być ich od razu więcej niż. kilka szt. testowych. Myślę ze udało się coś choć trochę rozjaśnić. Pozdr. A.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TAW napisał:

To też mnie b. cieszy bo jedynie będzie trzeba jakieś drobnice blaszkowe dokupić i pewnie lufę. Amusing ma często ruchome traki w zestawie. Więc finansowo będzie wychodzić lepiej niż Tamka +SBS i nie trzeba będzie dorabiać tych ekranów i przerabiać skróconych fartuchów. Swoją drogą ktoś orientuje się ile tych Urali było  w LWP? Czy były na stanie jednostek czy tylko egzemplarze do zapoznania się z konstrukcją? Czy były robione też u nas czy nasi od razu tłukli wersję M? Pytam bo trudno natknąć się na zdjęcia 72 LWP z Uralskimi wieżami i szczerze mówiąc znam tylko to jedno.

Prawie wozy które dotarły do LWP zostały potem zmodernizowane do standardu M. Jeden został przekazany do MWP w Warszawie. Widziałem parę fotek niezmodernizowanych wozów z placów demobilu AMW.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

2 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

W  roku 1979 jako pierwszy w całym WP otrzymał T72 8 Pułk Czołgów z  11 Drezdeńskiej Dywizji Pancernej na początku 6 Kompania która pełniła funkcję kompani szkolnej dla d-ców i specjalistów  czyli musiało być ich od razu więcej niż. kilka szt. testowych.

Super, więc można robić śmiało z szachownicą jako jeden z wielu a nie jeden konkretny czy np. jeden z trzech.

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Jeden został przekazany do MWP w Warszawie.

To zapewne ten, który robił Flachenty z Tamki i SBSu. Odkąd go zobaczyłem to wiedziałem, że tez będę musiał mieć kiedyś Urala albo M w swojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TAW napisał:

Dzięki Panowie!

Super, więc można robić śmiało z szachownicą jako jeden z wielu a nie jeden konkretny czy np. jeden z trzech.

To zapewne ten, który robił Flachenty z Tamki i SBSu. Odkąd go zobaczyłem to wiedziałem, że tez będę musiał mieć kiedyś Urala albo M w swojej kolekcji.

A co z katiuszowym  УРАЛ-em 375Д  ja się pytam grzecznie:D ? Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas w miarę swoich ograniczonych możliwości staram się popychać temat do przodu. Na pewno nic nowego nie zacznę zanim nie postawię go do końca w stanie pod aerograf 😉

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Poszperałem trochę w różnych źródłach i wychodzi że  czołgi w podstawowej wersji były produkowane i wprowadzane w Armii Radzieckiej od 1973 roku, a  na wyposażenie WP wszedł w 1978 roku , produkcja w Bumarze ruszyła w 1981 roku od razu w wersji M a potem w wersji M1 także wszystkie co weszły do uzbrojenia w 1978 roku to pojazdy w wersji podstawowej. W  roku 1979 jako pierwszy w całym WP otrzymał T72 8 Pułk Czołgów z  11 Drezdeńskiej Dywizji Pancernej na początku 6 Kompania która pełniła funkcję kompani szkolnej dla d-ców i specjalistów  czyli musiało być ich od razu więcej niż. kilka szt. testowych. Myślę ze udało się coś choć trochę rozjaśnić. Pozdr. A.

 

Do dziś jest podstawowym elementem obrony pancernej naszego kraju.

Skład AMW

Czołg średni  T-72  - silnik

Silnik

Zainteresowane firmy, które posiadają koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, mogą składać oferty do godziny 12.00. Jak ustaliliśmy, już dziś zainteresowanie pojazdami jest duże, choć ich stan techniczny jest kiepski.

Inne egzemplarze

Takiego przetargu nie było od lat. Do tej pory AMW sprzedawało raczej drobniejszy sprzęt wojskowy, taki jak karabiny, czy amunicję.

AMW nie odda ich też za bezcen. Ustaliliśmy, że wojsko wyceniło ich wartość na około 40-50 tys. zł, a przedstawiciele AMW spodziewają się minimum dwa razy większej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.