Skocz do zawartości

Scania 6x2/4 + Podkontenerówka


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Koledzy za opinie.

Truckerek93, z tym pionem, to jest tak średnio. Ale to nie wina samych felg, a wszystkich elementów ruchomych związanych ze skrętem kół oraz z ich obrotem. W przypadku zastosowania felg oryginalnych, dzieje się tak samo. Po prostu trzeba stosować różne sztuczki, żeby spasować elementy dość ciasno - wtedy luzy będę nie duże.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek mam dla Ciebie kilka fotek sprzętu który stał na placu obok mojego autobusu. Chyba będziesz musiał zrobic kilka przeróbek albo będziesz miał materiał na kolejny projekt :P

http://images38.fotosik.pl/104/10e06a53822a7feamed.jpg

http://images39.fotosik.pl/104/f16d393d5542dc90med.jpg

http://images46.fotosik.pl/108/1998fdd6097331a3med.jpg

Sorki za jakośc zdjęc ale robiłem je aparatem w telefonie SE 510i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek mam dla Ciebie kilka fotek sprzętu który stał na placu obok mojego autobusu. Chyba będziesz musiał zrobic kilka przeróbek albo będziesz miał materiał na kolejny projekt :P

http://images38.fotosik.pl/104/10e06a53822a7feamed.jpg

http://images39.fotosik.pl/104/f16d393d5542dc90med.jpg

http://images46.fotosik.pl/108/1998fdd6097331a3med.jpg

Sorki za jakośc zdjęc ale robiłem je aparatem w telefonie SE 510i

Eh, żeby tylko udało się ten napis EVERGREEN zrobić, to będzie fajnie...

Sprzęt fajny, ale moja Scania już żadnych przeróbek mieć nie będzie - tak mi się podoba, jak jest teraz. Ale może ktoś inny się pokusi o takie barwy

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekS No właśnie u mnie to tez pionu nie trzyma, no chyba że poprawie to palcami kiedy rama jest postawiona na ziemi, martwię się tylko żeby się to jakoś nie powiększało pod wagą kabiny Longline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekS No właśnie u mnie to tez pionu nie trzyma, no chyba że poprawie to palcami kiedy rama jest postawiona na ziemi, martwię się tylko żeby się to jakoś nie powiększało pod wagą kabiny Longline.

Nie powinno się powiększyć.

Jeśli na półosiach jest luz, owiń (oklej) zwykłą, przezroczystą taśmą klejącą - 1, 2 zwoje, musisz popróbować - to zmniejszy luz na półosiach.

Jeśli masz luzy na elementach skrętnych (układu kierowniczego), spróbuj powtykać małe, cienkie, plastikowe kliny - to również zmniejszy luzy.

Dobrym patentem są metalowe osie skrętne z KFSu, bo końcówki (półośki) można podginać w przeciwną stronę i zniwelować rozjeżdżanie się kół.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wybaczcie post pod postem, ale temat był już dość daleko...

Podjąłem jeszcze jedną próbę wykonania kalkomanii EVERGREEN (napisów) na boczne ścianki. Zakupiłem białą folię do kalkomanii, do drukarki atramentowej, która rzekomo trzyma mocniej niż do drukarki laserowej. Owszem, trzymała mocniej, ale i tak za słabo.

Poza tym, pojawił się inny problem - dokładne i równe wycięcie liter nożyczkami lub nożykiem, nie udawało się.

Zleciłem więc wycięcie napisów na folii samoprzylepnej, najcieńszej z możliwych. Oczywiście jest to grubsze, niż kalka, ale ta grubość jest akceptowalna - krawędzi nie widać i nie psuje to efektu. A literki wycięte są elegancko.

Na zdjęciach widać, jakby litery były nierówne - to tylko złudzenie z aparatu - litery były nakładane za pomocą folii transportowej. Nierówne odległości między literami, to z kolei efekt naklejenia ich na trapezową blachę ścianek bocznych - efekt nierównych odległości to złudzenie optyczne, zależne od kąta patrzenia.

Fotki "robocze", zrobione na szybko. Jak tylko będzie okazja, ponowię sesję do Galerii.

 

IMG_8298.jpg

 

IMG_8299.jpg

 

IMG_8295.jpg

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja mogę powiedzieć? Dla mnie ideał Folia samoprzylepna jest ok, mam tak oklejonego swojego Dafa i mi się podoba. Tani, prosty i łatwy efekt, wg mnie dużo lepszy i wygodniejszy w takich przypadkach od papieru do kalkomanii.

 

Optycznie, bardziej podobają mi się 40" niż 2x20"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to super hiper wypas. Jedyna rzecz która mi się nie podoba, to to, że zestaw jest za czysty, a szczególnie kontenery.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Zestaw czysty, bo ja robię czyste

Zdjęcia w Galerii zaktualizowane, zapraszam do oglądania TU.

 

IMG_2100.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było inne tło można by pomyśleć że to oryginał Jednak przyglądając się zdjęciu uważam, że przydało by się zapuścić linie podziału blach - przód widać wyraźnie ale drzwi można tylko domyślać się że są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model poprostu super.Nie wiedziałem że aż tak można zrobić z wykłego plastiku taki model.Wszystkie te dodatki najmniejsze szczegóły.Widziałem na forum wiele super TIRów, ale ten to mistrzostwo świata.

Pozdrawiam i czekam na wiecej takich prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie wiem czy to nie jest farbka, którą ostatnio zakupiłem tzn. Humbrol nr 14 French Blue, ale nie chcę Cie wprowadzać w błąd tak więc lepiej jak odpowie na to pytanie właściciel firmy transportowej w 1:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontener był malowany lakierem Motip w spray'u, ale numeru nie pamiętam... Jeśli bardzo Ci zależy na tym numerze (Motip'owskim), to mogę poszukać w piwnicy, może jakaś puszka się jeszcze uchowała...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.