Skocz do zawartości

Scania 6x2/4 + Podkontenerówka


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Modelik pierwsza klasa. Od długiego czasu mu się przyglądałem i co teraz zobaczyłem to powolna ale jak dokładna budowa modelu. Kolorystyka bardzo mi się podoba. Co do kabiny akurat ja nie miałem problemów z symetria i przerwami z tego co ja kojarzę skracałem jedna poduszkę pod kabinką.

 

Super że dbasz o dodatki a elementy typu KFS , FP czy inni nadali modelikowi po przez Twój wkład i wiedzę gdzie dodać by nie przesadzić ładny model.

 

A co do osłon na śruby ja jestem zdecydowanie za wersją NR 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Scania została skończona i trafiła do Galerii: Scania

 

IMG_0101.jpg

 

Oczywiście to nie koniec relacji, bo budowa naczepy wciąż trwa.

Kilka słów na koniec o Scanii. Cóż, jak widzicie, wybrałem opcje dekli pełnych, z dwóch powodów. Po pierwsze, przeglądając w necie zdjęcia, najwięcej Scanii było z pełnymi deklami, a po drugie, pełne dekle są nieco cieńsze niż same ringi. Patrząc z boku na koło, ringi wydają się już zbyt grube i nieco szpecą.

Pierścienia ozdobnego na śruby na osie napędowe nie założę, bo tam jest nieco inny rozstaw śrub oraz średnica - pierścienie po prostu tam nie pasują (nie wchodzą).

Z oponami na SS-ach nie da się nic zrobić, tak będą odsadzone, bo po prostu rant felgi jest taki gruby - w tej chwili nie da się z tym nic zrobić.

Mieliście natomiast racje z mocowanie kabiny - po usunięciu oryginalnych kołków, kabina leży dużo lepiej i już nie szpeci ta nierówność (mimo, że minimalnie ją widać). Ja poszedłem jednak troszkę dalej - w miejsce oryginalnych kołków wsadziłem cienki pręt przez całą szerokość mocowań kabiny. I teraz, jak to się mówi, "i wilk syty i owca cała" - kabina się dość ładnie ułożyła (cienki pręt nie blokuje kabiny w odpowiednim ułożeniu), a jednocześnie kabina jest w pełni funkcjonalna - uchylna. Co więcej, pręt można w każdej chwili wyciągnąć i kabinę zdemontować

To na razie tyle, zapraszam do komentowania Scanii w Galerii.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bąba autko. W moim guście czyli realny wygląd ciekawje wersji. Dla mnie taka wersja prosta "pospolita" wydaje się ciekawsza niżeli tunigowa. Fajnie że udało się tak dobrze oddać ukłąd skrętny za to też duży plus za inwencję i chęć poszperania.

 

Pozdrawiam i troszeczkę zazdroszcze :|

 

PS>Jak zrobiłeś taką realistyczną antenę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS>Jak zrobiłeś taką realistyczną antenę??

 

Forum nie składa się z samych obrazków. Zobacz parę stron wcześniej było pisane.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jarek a co z podkontenerówką??

 

Oczywiście to nie koniec relacji, bo budowa naczepy wciąż trwa.

 

Chyba wszystko wyjaśnia, a zapewne jak by Jarek coś zrobił to by pokazał nie każdy ma czas, aby ciągle sklejać.

 

Pozdr. Krystian

 

 

EDIT : Nom, Bilonzo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal85 , nie wszyscy mają tyle czasu, żeby codziennie coś robić przy modelu i dawać aktualizacje. Sam coś o tym wiem . Człowiek jak wstaje o 6:00 rano i przyjeżdża do domu (w moim przypadku ze szkoły) o 16:00 lub 16:30 (Jarek pewnie wraca z pracy później) , to mu się ledwo co chce... Czekaj Kolego cierpliwie, bo niedługo może się coś zacząć dziać przy podkontenerówce .

 

PS. Krystian był troszkę szybszy .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszkę kultury proszę. Grzecznie zapytałem a panowie najeżdżają na mnie jak bym go co najmniej pałą zdzielił. Zapamiętam to sobie i więcej się nie zapytam jak idą pracę bo za to można zostać pobitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, bez nerwów.

Fakt, samo oglądanie zdjęć nie mówi wszystkiego o postępie prac. Moje opisy nie są raczej długie, przeczytanie kilku zdań nie powinno nikomu przysparzać trudności.

No ale tak to już jest, że nie każdy może, nie każdy ma ochotę, nie każdemu chce się czytać. A czasem najzwyczajniej się zapomni (o tym, co się już przeczytało).

 

A wracając do meritum, od dwóch tygodni mała przerwa w budowie - regeneracja sił. Niebawem się zabiorę za kończenie kontenerów.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przed świętami nie spodziewam się postępów z wiadomych powodów ale po trochę czasu dla "siebie" każdy chyba znajdzie Będę czekał na relacje Bo to naprawdę ciekawa i pomocna lektura, która z pewnością zaowocuje własnymi modelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najeżdżałem na Ciebie Szakal85 tylko grzecznie wyjaśniłem i zacytowałem z tekstu Jarka co mogłeś sam przeczytać mi tylko o to chodziło. Nie odbierz tego źle.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Już prawie miesiąc nic się nie działo w temacie, czas go trochę przewietrzyć... Wprawdzie weny jakoś teraz nie mam, kontenery ciągle nie pomalowane, ale na naczepie pojawiło się parę drobiazgów:

 

1. Panel hamulcowy i ostrzeżenia:

IMG_0041.jpg

 

IMG_0042.jpg

 

 

2. Oznaczenia producenta (marka) Chereau:

IMG_0043.jpg

 

IMG_0045.jpg

 

 

3. Chlapacze:

IMG_0046.jpg

 

IMG_0047.jpg

 

 

4. Światła odblaskowe (bardzo małe) na ramionach mocowań kontenerów:

IMG_0048.jpg

 

 

5. Tabliczka znamionowa producenta:

IMG_0049.jpg

 

 

A tak wygląda naczepa teraz:

IMG_0040.jpg

 

 

Jak ktoś kupuje coś w KFS, to warto dorzucić do zamówienia kalkomanie producentów naczep i tabliczki ostrzeżeń, bo naprawdę fajnie urozmaicają model.

Jeśli ktoś ma zamiar zarzucać mi, że coś jest w niewłaściwym miejscu, albo wygląda inaczej, to przypominam, że moja naczepa jest mocno fikcyjna i z założenia nie trzymam się jakiegoś konkretnego modelu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze nie dałeś kloszy "szklanych" tylko sa malowane.

Klosze są "szklane", malowane od spodu farbami typu "clear". Są dość cienkie ("szkło"), więc może dlatego nie widać tego na zdjęciach.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wygląda bardzo interesująco oczywiście poziom perfekcyjny. Detale takie jak naklejki,tabliczki robią wrażenie i urozmaicają model.

 

Pozdr. Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.