Skocz do zawartości

Scania 6x2/4 + Podkontenerówka


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Truckerek93 właśnie... Ty pomyśl, bo z tego co widzę nie czaisz o co chodzi. Koledze chodziło o to, żeby Jarek zmierzył mu ramę, aby sam mógł sobie przedłużyć, więc nie widzę sensu Twojej wypowiedzi .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jak zrobić to jeżeli rama jest złożona i cały ciągnik.. Dokładne to już nie bezie. Ehh, nie ma to jak bardzo miła rozmowa, na forum..... z osobami z którymi można spokojnie porozmawiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jak zrobić to jeżeli rama jest złożona i cały ciągnik.. Dokładne to już nie bezie. Ehh, nie ma to jak bardzo miła rozmowa, na forum..... z osobami z którymi można spokojnie porozmawiać....

 

Przepraszam, Ty masz jakąś nerwice czy co, że tyle kropek ?

 

Chyba logicznie idzie się domyśleć o co chodziło koledze, więc nic nie da to twoje gadanie "mistrzu", że KFS itp. Jak się chce to i się dobrze zmierzy.

 

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, ustrój socjalistyczny tu panuje. Ale dobrze, już nic nie powiem, bo się zwykły robotnik wypowiadać nie powinien bo g** wie...

 

A jakoś nikt oprócz ciebie nie zwracał mi uwagi na kropki...

Poczekam aż ktoś o wyższej radze w partii udzieli mi upomnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Odpowiem Wam zbiorczo na pytania z warsztatu i galerii, a potem parę słów, niestety niezbyt fajnych...

Jeśli chodzi o długość ramy, to nie jestem w stanie jej zmierzyć po zmontowaniu modelu. Jeśli ktoś ma niesklejoną ramę, to mierząc długość jej tylnej części i porównując z częścią z kitu, pokazaną na zdjęciu na początku tego tematu (3-cia strona), można sobie obliczyć, o ile wydłuża się rama, po zastosowaniu kitu KFS.

Kontenery natomiast są pomalowane. Jeden z nich miał być w barwach P&O, kupiłem w tym celu model Italerki kontenera 40" (#737). Zacząłem nakładać kalki na drzwi, ale okazało się, że model jest dość stary, kalki również stare (choć wyglądały jak nowe), co spowodowało, że klej kalki całkowicie się rozpuścił podczas namaczania - zamiast zostać na spodzie kalki, spłynął - zaobserwowałem charakterystyczne smugi... Kalki nie trzymały, próbowałem użyć Mr Mark Setter, Softer i DecalFix, ale każdy z tych płynów spowodował lekkie uszkodzenie lakieru (Motip, utwardzony). Ratując sytuację, pomalowałem drzwi Sidoluxem, ale nie jestem zadowolony z efektu. Prawdopodobnie drzwi pójdą do DOT-a, a co dalej z kontenerami... Nie wiem w tej chwili, muszę to przemyśleć. Ryzykować i kupować następnego P&O? Nie wiem... Może zostaną tylko z kalkami oryginalnymi z tych kontenerów.

Ale nie to jest najgorsze.

Skomplikowała mi się sytuacja życiowa. Muszę znaleźć nową pracę, mam na to 3 miesiące. Ta wiadomość spadła na mnie jak grom z jasnego nieba, więc w tej chwili modelarstwo zostaje odstawione na bok. Sytuację komplikuje fakt, że za 3 miesiące moja rodzina się powiększy - na świat przyjdzie dziecko (pierwsze). Trzeba przygotować dom, zrobić remont, a przede wszystkim znaleźć nową pracę. Nie pytajcie, co się stało, bo to długa historia.

W każdym bądź razie, moja słaba aktywność na Modelworku, zostanie jeszcze dodatkowo ograniczona, także przez fakt, że oddaję sprzęt służbowy w postaci laptopa. Pozostaje komputer domowy, współdzielony z żoną. Zresztą zakup nowego laptopa, to najmniejszy problem w tym momencie, stoję przed wielkim znakiem zapytania, który wyrósł mi na życiowej drodze. Zanim go ominę, kontakt ze mną będzie mocno ograniczony. Oczywiście będę wpadał na "Modelworka" raz na jakiś czas, ale Gadu-gadu raczej będzie milczało.

Jak się ogarnę z wszystkim, powrócę...

Pozdrawiam Was wszystkich i trzymajcie za mnie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Was wszystkich i trzymajcie za mnie kciuki.

 

Dasz radej Jarku Na pewno No i gratulacje

Oczywiście trzymam kciuki

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście też będę trzymał kciuki aby udało Ci się znaleźć pracę która Cię usatysfakcjonuje. Jak również gratuluje powiększenia rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie.

Czas płynie mi teraz inaczej, ale jak tylko jest chwilka wolnego, to coś tam zawsze podłubię. Jednak budowa kontenerów okazała się trudniejsza, niż się tego spodziewałem. Już o tym pisałem, ale pragnę to teraz krótko podsumować - zakładałem, że jeden z kontenerów będzie w barwach P&O, drugi EVERGREEN, więc pomalowałem je na następujące kolory:

 

IMG_0220.jpg

 

IMG_0221.jpg

 

IMG_0222.jpg

 

IMG_0223.jpg

 

IMG_0224.jpg

 

IMG_0225.jpg

 

 

Powłoka nie jest idealna, ale to przecież kontener, który w rzeczywistości też nie jest idealny.

Później wykonałem kalki (papier leżał dawno na półce). Niestety okazało się, że kalki w ogóle nie trzymają, jak się je nakleja na wodzie, lub z niewielką ilością płynów, takich jak DecalFix, Mr Mark Setter czy Softer. Kalki trzymały dobrze, jak się je kładło na nierozcieńczone płyny, a to z kolei eliminowało zastosowanie ich na kontenerach, gdyż te nierozcieńczone płyny powodowały odbarwianie powłoki lakieru Motip. Postanowiłem zatem, że chociaż jeden kontener - P&O będzie dokończony, dzięki zastosowaniu oryginalnych kalek z zestawu kontenerówki (#737), który kupiłem na Allegro. Niestety, tu również przykra niespodzianka - stare kalki z tego zestawu, zachowały się dokładnie tak samo, jak moje robione - nie trzymały. Przy okazji zepsułem sobie drzwi kontenera niebieskiego, więc poszły do DOT-a i zabawa od początku.

W międzyczasie KFS wypuściło krótką serię kalek na kontenery - po krótkim namyśle zamówiłem go (okazało się, ze ostatni). Wprawdzie nie było tam ani P&O ani EVERGREEN, ale były kalki korporacji Hanjin, która również ma niebieskie kontenery.

Niebieski kontener doczekał zatem końca:

 

IMG_7300.jpg

 

IMG_7302.jpg

 

IMG_7306.jpg

 

IMG_7321.jpg

 

 

Niestety zielony kontener nadal jest bez loga, nie mam zielonego pojęcia (hyhy), jak wykonać napisy. Możliwe, że wykonam je z folii samoprzylepnej białej, chyba, ze znajdę sposób na wykonanie białych liter z kalkomanii. Tymczasem, kontener ma tylko kalki oryginalne z zestawu (MAN+Kontener):

 

IMG_7311.jpg

 

IMG_7312.jpg

 

IMG_7317.jpg

 

IMG_7320.jpg

 

 

Postanowiłem również nieco "urealnić" samą podkontenerówkę - zniknęły loga Chareau, pojawiły się za to loga BROSHUIS (ta firma robi podkontenerówki). Loga pojawiły się na "łabędziu", zderzaku oraz na nowo-wykonanych chlapaczach:

 

IMG_7324.jpg

 

IMG_7393.jpg

 

IMG_7318.jpg

 

 

Dodatkowo pojawił się jakiś tam numer naczepy, całość prezentuje się tak:

 

IMG_7401.jpg

 

IMG_7380.jpg

 

IMG_7323.jpg

 

IMG_7342.jpg

 

 

Mała próbka tego całego zestawu:

 

IMG_7384.jpg

 

IMG_7473.jpg

 

IMG_7440.jpg

 

Więcej zdjęć całego zestawu, znajduje się w galerii, TU - w pierwszym poście pojawiły się nowe fotki.

Co dalej z zielonym kontenerem? Na razie nie wiem. Chwilowo zostaje tak, jak jest. Może z czasem znajdę sposób na białe litery EVERGREEN, może ktoś pomoże... Do białej folii nie mam przekonania, bo nie da ona tak dobrego efektu, jak kalkomania.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Piękny zestaw i wspaniała robota !!!

 

Jedna rzecz mi nieco nie pasuje - wysuwane części podpór - nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale z tego co widać na ulicach miast to te elementy nie są w kolorze nadwozia tylko raczej jakieś czarne, grafitowe lub w podobnym kolorze - wiadomo - w rzeczywistości dochodzą do tego smary jednak na modelu w kolorze niebieskim wyglądają dość nierealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zielonego pojęcia (hyhy), jak wykonać napisy. Możliwe, że wykonam je z folii samoprzylepnej białej, chyba, ze znajdę sposób na wykonanie białych liter z kalkomanii.

Może spróbować wyciąć literki z białego arkusza kalkomani, np ploterem

 

Jedna rzecz mi nieco nie pasuje - wysuwane części podpór - nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale z tego co widać na ulicach miast to te elementy nie są w kolorze nadwozia tylko raczej jakieś czarne, grafitowe lub w podobnym kolorze - wiadomo - w rzeczywistości dochodzą do tego smary jednak na modelu w kolorze niebieskim wyglądają dość nierealnie.

Faktycznie, mógł byś przybrudzić "smarem" koziołki, przynajmniej do połowy ich wysokości.

Model cacy

 

Edit: widzę, że fliper_nx nieco wyprzedził mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba pasja + umiejętności, muszę to napisać w h*j roboty ale widzę, że się opłacało. SUPER PRACA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłony dla mistrza ... Super to wszystko się prezentuje ! A co do napisów ,wierzę że Dasz sobie jakoś radę . Sam nie pomogę ,ponieważ nie miałem z tym styczności

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.