Skocz do zawartości

Scania 6x2/4 + Podkontenerówka


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra W pozytywnym słowa znaczeniu

No właśnie przyłączam się do pytania Truckerek93 ,jak te wycieraczki wykonałeś ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za opinie

 

Wycieraczki zrobiłem z części zapasowych, które chomikuję - to fragmenty jakichś poręczy z Actrosa. Spasowały idealnie (zakrzywienie), trzeba było je tylko "pocienić" po długości.

 

TomaszDudek niebieskie dodatki są wszechobecne, bo moja Scania jest biało-niebieska. Akurat fotele z KFS-u i taką mają kalkę. Reflektory są malowane zwykłym srebrnym metalikiem z Humbrola - nr 11. Żarówek nie robię, bo uważam, że to niepotrzebne.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziw dla ogromu pracy jaki wkładasz w ten model i efektów jakie powstają.

Hehe... Ja to się wysilam, produkuję swoje wypociny a potem model i tak wygląda jak wygląda i nikomu się nie podoba a JarekS to tylko przychodzi i mówi sobie " Ach, pogrzebię sobie przy modelu i takie tam..." chwila moment ino myk i już jakiś drobiazg gotowy i w dodatku wygląda jak pomniejszony oryginał...

Albo skończę z modelarstwem albo po prostu przestanę tu zaglądać bo gdy to robię to tracę poczucie swojej wartości i modeli przeze mnie klejonych...

...się zdenerwowałem...

 

 

 

Nie no po prostu wymiatasz Jarku... normalnie padam jak widzę co ty wyprawiasz z tą Scanią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Jarku tak jak zawsze na mistrzowskim poziomie nic więcej nie trzeba pisać

 

A Ty Krzychu się tak nie denerwuj tylko musisz się jeszcze bardziej starać. U Jarka z tego co wiem to nie jest tak ja Ty piszesz że przychodzi coś tam porobi i już wszyscy na forum się "ślinią" do tego modelu. Z tego co mi wiadomo to Jarek jest ograniczony czasem i to bardzo a wszystko w pogoni za pieniądzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, już nie przesadzajcie...

Ja też z zazdrością patrzę na modele tornada czy elefanties'a, a swoje modele buduję dla siebie, nie spiesząc się.

Przyznam szczerze, że ostatnio nie szczególnie mi idzie - mam dość mocno "pod górkę" ze Scanią i co chwilę coś trzeba poprawić, a to jakiś odprysk, a to coś tam... Ale najważniejsze, że do przodu.

Czasu nie mam zbyt wiele, ale nie określiłbym tego, jako pogoń za pieniądzem. Cóż, żeby żyć, trzeba pracować... Do dyspozycji pozostaje jedynie kilka godzin dziennie na wszystko inne, co nie związane z pracą i snem. Niestety, za kilka miesięcy, tego czasu będzie jeszcze mniej, żeby nie powiedzieć, że wcale... Być może będę musiał zrobić przerwę w modelarstwie - czas pokaże.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekS Nie nie o kolor mi chodzi bo niebieski pasuje jak najbardziej tylko o formę tej kalki wygląda jak bluzka z cekinami po prostu nie pasuje do fotela ,ciekawy efekt dała by niebieska farba tryśnięta potem lakierem satynowym.

 

Ja w swoim dafie zrobiłem żarówki jak to będzie wyglądać przekonacie się niebawem w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się zbytnio wtrącać do całej tej relacji, bo rzadko się na tym forum udzielam, ale chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz. Wielu modelarzy sklejając właśnie Scanię R popełnia jeden drobny, ale odbijający się na efekcie końcowym błąd. Błąd ten dotyczy reflektorów przednich. Gdy spojrzysz się na zdjęcia prawdziwych lamp Scanii R zobaczysz, że wokół nich jest jakby czarna ramka czyli uszczelka. Tego w Twoich światłach brakuje. Brakuje też uszczelki między kierunkowskazem, a światłami. I ostatni najbardziej widoczny błąd to wnętrze lamp i ich kolor. Zazwyczaj wnętrza świateł są chromowane z wiadomych powodów. Ty niestety pomalowałeś wnętrze srebrną nawet nie błyszczącą się farbką. Może warto było się pomęczyć i pomalować środek Alcladem lub chociażby chrom efektem. To jest niby błahostka, ale tak naprawdę światła w modelu odgrywają dużą rolę. Żałuję, że nie wstąpiłem do tego tematu wcześniej, bo może można by jeszcze było coś poprawić. Teraz pewnie klosze są już wklejone i poprawa jest raczej nie możliwa. W każdym bądź razie niech to będzie wskazówką dla innych modelarzy, którzy zmierzą się z tym modelem.

 

Pomijając już sam fakt świateł cały model wychodzi Ci rewelacyjnie. Dobrze, że coraz większe grono modelarzy decyduje się na użycie części konwersyjnych. To znacząco poprawia wygląd i wartość modelu. Bardzo ładny lakier i wnętrze w przyjemnej kolorystyce.

 

I tutaj fotka apropo wnętrza, bo pisałeś, że nie zauważyłeś różnicy między Italerką.

 

698579.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmalTrak, owszem, masz rację w sprawie lamp, co obrazuje fotka poniżej. Moje wykonanie lamp dla jednych może być błędem, nie zaprzeczam, jednak dla mnie jest to rodzaj kompromisu. Budując model, zgadzamy się na pewne uproszczenia, jedną rzecz robimy dokładniej, inną mniej - kalkulujemy, nad czym warto posiedzieć, a co potraktować po macoszemu. Taka moja filozofia modelarstwa, bo robię to dla siebie. Uznałem, że "gra nie warta świeczki" - nie jestem aż takim perfekcjonistą.

Uwagi jak najbardziej przyjmuję do wiadomości, jednak nie żałuję wykonania, bo po prostu mam inne zdanie. Gdyby wszyscy mięli takie samo podejście, byłoby tu nudno. Tak przynajmniej jest o czym dyskutować.

A teraz już wspomniana fotka, którą mam niemalże od początku budowy:

Lampy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, z tymi światłami to też są cyrki. Jak to się mówi ilu modelarzy tyle sposobów wykonania, każdy robi po swojemu tak jak mu się podoba. Ja naprzykład zrobiłem takie jakby tuningowe jak są do osobówek z czarnymi wkładami wewnątrz i srebrne są tylko lustra:

1ec2267b3cf68617.jpg

9d1e38d40afd790b.jpg

Oczywiście twój model bardzo mi się podoba

Jesteś moim idolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no model wyglada bardzo ładnie jak wszystko co robisz. Jarku mam pytanie- mozesz mi opisac w jaki sposób zrobiłes antene do CB, chodzi mi dokładnie o ten element (czarny) mocujacy antene. z czego to?...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie

 

jonnym, to mocowanie to fragment trąbki Actrosa (klaksonu) - to przednia część trąbki z mocowaniem do dachu Actrosa.

 

w tej scani to wszystkie dziewczyny są twoje

Tylko co na to żona...

No, chyba, że masz na myśli te dziewczyny - żonę i tą, co jest w drodze

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie sobie kolego po czyniasz model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie

 

jonnym, to mocowanie to fragment trąbki Actrosa (klaksonu) - to przednia część trąbki z mocowaniem do dachu Actrosa.

 

w tej scani to wszystkie dziewczyny są twoje

Tylko co na to żona...

No, chyba, że masz na myśli te dziewczyny - żonę i tą, co jest w drodze

 

Pozdrowienia

 

Ale zawsze wśród kumpli możesz sie pochwalić że jesteś żonaty i do tego laski jeszcze na Ciebie lecą ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.