Skocz do zawartości

Literatura-pojazdy wojskowe


hamp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Ostatnio zakupiłem coś takiego .Pozycja o improwizowanych pojazdach pancernych z włoskiej wojny domowej 43-45.Coś dla wielbicieli makaronizmów . Format A4, 79 stron. Tekst włoski i angielski

IMG_2777.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Smutna informacja z wydawnictwa Panzer Tracts

 

Ostatnie zamówienia z terminem realizacji. Z przykrością ogłaszamy, że firma zostanie zamknięta 31 grudnia 2022 r. Dziękujemy za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cypis napisał:

Ostatnie zamówienia z terminem realizacji. Z przykrością ogłaszamy, że firma zostanie zamknięta 31 grudnia 2022 r.

Niestety i mimo ciągłego zainteresowania w/w publikacjami. Ceny zapewne teraz jeszcze na rynku wtórnym wzrosną. Nie mówiąc już o dostępności poszczególnych numerów.446339434_meser262@0011.thumb.jpg.9948576be1387d1c1f6053193121e94c.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 29.11.2022 o 12:12, meser262 napisał:

Niestety i mimo ciągłego zainteresowania w/w publikacjami. Ceny zapewne teraz jeszcze na rynku wtórnym wzrosną. Nie mówiąc już o dostępności poszczególnych numerów.446339434_meser262@0011.thumb.jpg.9948576be1387d1c1f6053193121e94c.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Nie jest tak źle jak myślałem - nowe wieści na ten temat - 828469271_meser262@11111.thumb.jpg.d43cb22a0ff9b9358d0031cbcee16848.jpg

:super:

Szczęśliwego Nowego Roku

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 09:08, hamp napisał:

Zapomniałem napisać iż na końcu ,,Polskich pociągów pancernych" jest zapowiedź nowej serii tego wydawnictwa

 

IMG_2221.JPG

Dzień dobry,

Dzwoniłem do wydawcy i jak mnie poinformowano seria nie będzie kontynuowana, przynajmniej w tym roku a w przyszłym ,,nie wiadomo''. Przyczyną jest wzrost kosztów wydawnictw albumowych i blablabla.

Może ktoś ma kontakt z panem Jońcą i wie co on zamierza. Może ktoś inny to wyda. Z tego co zapowiadano widzimy przynajmniej 3 części a miały być chyba jeszcze dalsze.

Pozdrawiam

Andrzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sas55 napisał:

Dzwoniłem do wydawcy i jak mnie poinformowano seria nie będzie kontynuowana, przynajmniej w tym roku a w przyszłym ,,nie wiadomo''. Przyczyną jest wzrost kosztów wydawnictw albumowych i blablabla.

Może ktoś ma kontakt z panem Jońcą i wie co on zamierza. Może ktoś inny to wyda. Z tego co zapowiadano widzimy przynajmniej 3 części a miały być chyba jeszcze dalsze.

Pozdrawiam

Andrzej 

 

Jeśli wydawca z rabatem ponad 50 % sprzedaje wszystko, to o planach wydawniczych na 2023 można "pogadać".

Tom o TKS jest i .... prawnie należy do wydawnictwa.

O kolejnych tomach cisza, raczej z powodu braku wydawcy.

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam informacje  Kolegi  ,,sas55".

Ja, przy okazji świątecznego zakupu w Vesper dowiedziałem się jeszcze o jednym powodzie.

Pan z którym rozmawiałem o tej serii powiedział : ,,nie sprzedają się jak przewidywaliśmy".

Koledzy na zakupy!

Nie xero czy PDF a papierowa książka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hamp napisał:

Potwierdzam informacje  Kolegi  ,,sas55".

Ja, przy okazji świątecznego zakupu w Vesper dowiedziałem się jeszcze o jednym powodzie.

Pan z którym rozmawiałem o tej serii powiedział : ,,nie sprzedają się jak przewidywaliśmy".

Koledzy na zakupy!

Nie xero czy PDF a papierowa książka.

Tego argumentu mi ten pan z wydawnictwa nie podał, ale podejrzewałem taki powód obserwując spadek cen na te i inne militaria Vespera. To zjawisko niestety występuje w naszym kraju. Była szansa na serię bardzo wyczerpująco przedstawiającą polską broń pancerną i niestety nie przyjęła się w środowisku. Jak to przy innej okazji stwierdził jeden z kolegów, gdyby to była seria o Tygrysach  szkopskich asów to sprzedawałaby się jak bułeczki. Taki kraj...

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 11:05, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Dzwoniłem do wydawcy i jak mnie poinformowano seria nie będzie kontynuowana, przynajmniej w tym roku a w przyszłym ,,nie wiadomo''. Przyczyną jest wzrost kosztów wydawnictw albumowych i blablabla.

 

 

No właśnie " wzrost kosztów wydawnictw albumowych ". 

Andrzeju, na pewno kojarzysz, ten album ze zdjęcia poniżej  😉 

 

Kiedy się widzieliśmy ostatni raz, koszt takiego albumu za 1szt, wynosił 172 zł. 

Na dziś, cena wynosi już 245 zł.  Czyli 73 zł drożej. 

W górę poszedł papier do druku, prąd, farby, kleje, podatki, ZUS i cała reszta. 

I wcale, mnie to nie dziwi, że wydawnictwo zawiesiło serie. 

 

Wracając do monografii naszych wrześniowych pojazdów, mam cichą nadzieje że może Stratus wypuści coś nowego, ze swojej serii - Polish Tracks & Wheels.

 

 

 

 

541545.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2023 o 07:14, hamp napisał:

Koledzy na zakupy!

 

Polska broń pancerna to nie do końca moje zainteresowania, ale.

Właśnie zawsze jest to ale - śledziłem te pozycje od początku. Chciałem zakupić je w czasie gdy cena za sztukę wynosiła 48,-.

Jednak zawsze było coś pilniejszego. Kupiłem teraz wszystkie trzy części w pakiecie po 63 złote.

Za TRZY książki taka cena to jak za darmo. Wychodzi po 21 złotych za sztukę. 

https://vesper.pl/historia/1081-vickers-renault-ft-tom-1czesc-12-adam-jonca-pakiet

 

W dniu 24.01.2023 o 18:46, bigmodel napisał:

No właśnie " wzrost kosztów wydawnictw albumowych ". 

No na tym przykładzie to znaczna obniżka ceny w/w wydawnictwa. Co oznacza że w wydawnictwie mają poważne kłopoty - niestety.

Nowych w tym roku na pewno nie będzie(z tej serii), a te które mają - wyprzedają.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.