Skocz do zawartości

Literatura-pojazdy wojskowe


hamp

Rekomendowane odpowiedzi

Autor chciał nam zaprezentować leksykon WZT z dodatkiem w postaci planików w  skali ok. 1/72. Taki styl wydawniczy realizują też Francuzi.  Ten poradnik modelarski to już jednak określenie na wyrost.  Ale pozycja ciekawa.  Moje niezadowolenie wzbudza tylko pojazd ze strony 40. Groch z kapustą. Przeróbki ISU-ów  to jedna droga ale pojazd CZ-JS, z tą skrzynią, to inna bajka.

WP_000894.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 09:08, hamp napisał:

Zapomniałem napisać iż na końcu ,,Polskich pociągów pancernych" jest zapowiedź nowej serii tego wydawnictwa

 

IMG_2221.JPG

O cholercia, pociągów nie mam, nie moja bajka, a te materiały fotograficzne jakie posiadam wystarczą + artykóły, ale ta seria wzbudziła moje zainteresowanie, mam nadzieję, że znajdą się tam materiały godne uwagi i nie jest to jakaś lekko zredagowana i wzbogacona o zdjęcia reedycja książek, które były już wydane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 22:47, skala72 napisał:

O cholercia, pociągów nie mam, nie moja bajka, a te materiały fotograficzne jakie posiadam wystarczą + artykóły, ale ta seria wzbudziła moje zainteresowanie, mam nadzieję, że znajdą się tam materiały godne uwagi i nie jest to jakaś lekko zredagowana i wzbogacona o zdjęcia reedycja książek, które były już wydane.

 

Wróble wiosenne ćwierkają, żę dwa pierwsze numery gotowe są do druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Parę nowości książkowych;

SU-85/100/122

T-54/55/62 - w środku sporo ciekawych zdjęć do T-55U oraz T-55 AM.

KV-I/II oraz KV-85 - ciekawostka, w środku znajdziemy kilkanaście zdjęć do odrestaurowanego KV-I z 1939 r z armatą L-11. 

SU-76 M 

I na koniec, trochę to trwało ale w końcu dotarły, dwa albumy typu Walk Around poświęcone -  BRDM-2 M96/M97 -  BRDM-2M96ik (Szakal) oraz -  Inżynieryjny System Minowania - ISM "Kroton" / Transporter Rozpoznania Inżynieryjnego - TRI. 

 

 

0001.jpg

0002.jpg

0003.jpg

0004.jpg

0005.JPG

0006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bigmodel napisał:

Parę nowości książkowych;

.................

I na koniec, trochę to trwało ale w końcu dotarły, dwa albumy typu Walk Around poświęcone -  BRDM-2 M96/M97 -  BRDM-2M96ik (Szakal) oraz -  Inżynieryjny System Minowania - ISM "Kroton" / Transporter Rozpoznania Inżynieryjnego - TRI.

 

A gdzieś te albumy można dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jarekk napisał:

Z tego co się orientuję to niskonakładowy wydawniczy projekt prywatny.

Poniżej chyba wyczerpująca odpowiedź na pytania z FB:

 

 

 

Clipboard01uuuuu.jpg

Odpisuję w imieniu Jacka, który przeszedł operację oczu i nie może odpisać. Albumy pojazdów KTO Rosomak M1M, WEM oraz  PKW Afganistan. Barwa i Malowanie cz.1 oraz cz.2, to projekt wspólny niekomercyjny. Zawierają w większości prywatne zdjęcia misyjne i albumy te z wiadomych względów nie są do udostępnienia. Pozostałe jak np. Kroton to też projekt prywatny, ale ponieważ zdjęcia w nich są w tym przypadku  nasze, to  nie ma problemu z nabyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możecie udostępniać to po co wogule o tym piszecie ? Tylko robicie niepotrzebny kwas którego i tak jest w naszym tu forumowym gronie zadużo.Mam propozycje jak masz na użytek własny to nie pisz że masz ale nie możesz bo tylko wkurwiasz dziś bez pozdowień OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO czy Ty potrafisz czytac ze zrozumieniem ? Przeczytaj jeszcze raz dwa oststnie zdania. przeciez RobRoy Ci napissl ze Zbika i Krotona/TRI mozesz kupic. A tekst Jarka dotyczyl Rosomakow ktorych w tym watku Nie Ma. Miej litosc dla moich polatanych oczu i czytaj tekst ze zrozumieniem. 
Niedtety przez 2-3 miesiace nie bedzie ze mna kontaktu.

 

Jacek Szafranski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OLO napisał:

Jak nie możecie udostępniać to po co wogule o tym piszecie ? Tylko robicie niepotrzebny kwas którego i tak jest w naszym tu forumowym gronie zadużo.Mam propozycje jak masz na użytek własny to nie pisz że masz ale nie możesz bo tylko wkurwiasz dziś bez pozdowień OLO.

Czytaj ze zrozumieniem Szanowny forumowiczu. Pisałem w czyimś imieniu, bo zostałem o to poproszony. A odpowiedź została udzielona, bo pojawiło się pytanie.  Proponuje zamiast porannego emocjonowania się zgłębić zasady ortografii, bo piszemy w języku polskim na tym forum - chyba, że się mylę.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega też nie czyta ze zrozumieniem napisałem  jak nie możecie- liczba mnoga. Co nie zmienia faktu po co to pokazywać  no chyba że dla zasady  ja mam a wy paczcie i placzcie tyle w temacie . Nie mogę udostępniać to nie proste  ale nie dla wszystkich jestem tu trochę czasu w modele bawię się 40 lat i z roku na rok poziom dyskusjii schodzi coraz niżej. A forma nakrecania zawiści jest coraz wyższa a szkoda bo to piękne hobby. Pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, OLO napisał:

Kolega też nie czyta ze zrozumieniem napisałem  jak nie możecie- liczba mnoga. Co nie zmienia faktu po co to pokazywać  no chyba że dla zasady  ja mam a wy paczcie i placzcie tyle w temacie . Nie mogę udostępniać to nie proste  ale nie dla wszystkich jestem tu trochę czasu w modele bawię się 40 lat i z roku na rok poziom dyskusjii schodzi coraz niżej. A forma nakrecania zawiści jest coraz wyższa a szkoda bo to piękne hobby. Pozdrawiam OLO.

Święte słowa 👍

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.