Skocz do zawartości

9K33 OSA 1/35


JFM

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zestaw plot 9K33 OSA  8. pułku przeciwlotniczego 8. Bałtyckiej Dywizji Obrony Wybrzeża z Koszalina. Na uwagę zasługuje fakt, że pojazd ma jeszcze oznaczenia 8.DDZ (trapezy) z przed transformacji ustrojowej.

IMG_20201011_121742.jpg

IMG_20201011_121758.jpg

IMG_20201011_121820.jpg

IMG_20201011_121908.jpg

IMG_20201011_121937.jpg

IMG_20201011_121957.jpg

IMG_20201011_122028.jpg

IMG_20201011_122122.jpg

IMG_20201011_122210.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny temat :super::super:
Były czasy, gdy te zestawy były tak utajnione, że nasi żołnierze jeździli na strzelania do ZSRR.
Nie pamiętam tylko, gdzie o tym czytałem... może w Żołnierzu Polskim?
 

25 minut temu, chorąży napisał:

Ten "merol" to zdobyczny ??

Wiadomo, na Niemcach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast gdzieś, kiedyś czytałem, że merole były zakupione z części zysku po sprzedaży jedynego batalionu BWP-2 jaki był w WP. Nie wiem ile w tym prawdy...?...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zderzak napisał:

Osa piękna, gratulacje! Jakimi farbami malowaleś kamuflaż? 

Co do Mercedesa, to chyba ta wersja to science fiction w tym malowaniu?

Czarny mat i Dark Green: A.MIG oraz Armour Brown: Vallejo Air.

Na Mercedesach faktycznie, nie znam się...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzes napisał:

Piękny temat :super::super:
Były czasy, gdy te zestawy były tak utajnione, że nasi żołnierze jeździli na strzelania do ZSRR.
Nie pamiętam tylko, gdzie o tym czytałem... może w Żołnierzu Polskim?
 

Wiadomo, na Niemcach :mrgreen:

Jeździli do ZSRR bo tylko tam można było bezpiecznie i bez ograniczeń ćwiczyć. Cele tam były inne niż pocisk katiuszy, bomba termitowa zrzucana z su-22 czy latawiec wleczony za Iskrą....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zderzak napisał:

Byłem ciekawy po prostu czy Wolfy występują gdzieś poza brygadami z Leopardami 😉

Ale ja naprawdę nie jestem fachowcem od Mercedesów - bez żadnych podtekstów i złośliwości. Chciałem po prostu mieć ten model w swojej kolekcji, a że malowaniem jest zbliżony do OSY to mu nakleiłem kotwice i to wszystko.😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zderzak napisał:

A co do samej Osy, jak ogólnie ze spasowaniem tego zestawu, jakością i odzwzorowaniem?

Jak dla mnie doskonale spasowany model, nie użyłem grama szpachli, a pilnik (papier ścierny), był potrzebny jedynie do wygładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michal_G napisał:

"Osa" super.  Gdzieś w swoich zbiorach fotek mam "Osę" również z oznaczeniami "zestrzeleń" - poszukam i sprawdzę czy to aby nie ta sama.

Nie wiem czy to z Koszalina, czy z Leszna ale niewątpliwie to chyba rekordzista "zestrzeleń". 😆

image.jpeg.e1aea5b048360d60a4a40c2142ff7ad7.jpeg

Edytowane przez JFM
Niewidoczne zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

może to znaczek uczestnictwa w jakiś regatach  :Lol:

wszak podwozie pływające

Znaczek ten to chyba Wojskowy Dom Wypoczynkowy Zegrze - taki widziałem w ośrodku. Na poważnie model jest super.-bardzo ładnie wykonany. Fajnie dobrane kolory kamuflażu. Zestaw Trumpetera- jedyny dostępny na rynku, z którego można zrobić nasz model OSY w tej skali- brawo dla producenta.  SU-22 zestrzelił jednak tak jak napisano powyżej- zestaw KUB.

 https://slupsk.naszemiasto.pl/ustka-to-nie-byla-awaria-su-22-zostal-zestrzelony/ar/c1-5794809

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 14:55, JFM napisał:

Nie wiem czy to z Koszalina, czy z Leszna

Za moich czasów (początki lat 90-tych)OS w Lesznie nie było..Tylko Koszalin,Szczecin,Gubin i Czerwińsk,a Mercedesy pojawiły się coś "chwilę później"-to był skok technologiczny!!:DZa moich czasów D-ca Pułku jeździł Żukiem:mrgreen:

Model zacny!:super:

Edytowane przez piotrkur
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.