Skocz do zawartości

Sd.Kfz.251/9 Ausf. D 5cm Kwk 37 Dragon 1:35


Pan_na_Zulawach

Rekomendowane odpowiedzi

Przestawiam mój model nr "0", sklejany wspólnie przeleżał trochę w pudełku, reanimowany celem testów zimowego kamuflażu, farb olejnych i nakładania błota. Od tego modelu zaczęła się praktycznie moja przygoda z modelarstwem. Po reanimacji uznałem, że mimo wszystko, model zasługuje na galerię.

Marek

 

image.thumb.jpeg.ec3fa6e62bb820555cabc323f9f7d616.jpeg

image.thumb.jpeg.7fc5aedb3009eea9bfdd8535c86c81a7.jpeg

image.thumb.jpeg.a5b6b0e48d77b715e8f4e49955202d67.jpeg

image.thumb.jpeg.2c9e4163a5b4b23cd104c47eaabac3e2.jpeg

 

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło trochę średnio tak jakby wyciągnęli go z błota po 70 latach (Tankhunter). 

Możesz mi powiedzieć czemu każdy twój model po całej chemii jest brazowy/rdzawy? Kamo to wogole nie jest widoczne. 

Jesli taki jest twój styl to ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za pierwszą galerię!!!! Wbrew pozorom Niemcy dbali o swoje pojazdy pancerne.  Prawdę powiedziawszy w Twoim pojeździe nawet drewniane ławki zardzewiały.  Pod kolorem białym powinien znaleźć prześwitujący bazowy kolor pojazdu czyli dunkelgelb  RAL 7028 (z plamami zielonymi lub brązowo-czerwonymi).  Moim zdaniem zimowy kamuflaż powinien wyglądać tak:

Sch%C3%BCtzenpanzerwagen-7.5-cm-KwK37c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kzugaj napisał:

Możesz mi powiedzieć czemu każdy twój model po całej chemii jest brazowy/rdzawy? Kamo to wogole nie jest widoczne. 

Myślę, że to wina zdjęć, które robię smartfonem, przy zbliżeniu załącza się(?) HDR, albo to po części wina oświetlenia- lampa pierścieniowa. Przy naturalnym świetle modele wyglądają trochę inaczej. Przy następnej galerii Stupa postaram się coś z tym zrobić, aby na fotkach model wyglądał tak jak w realu.

 

10 godzin temu, M.A.V. napisał:

jak to Twój 1 model to wyszedł całkiem nieźle

To mój model "0", jako numer "1" uznaję ten, który tez czeka na reanimację i wykończenie🙂

image.thumb.jpeg.21fa87c19fd4fa9ec87a060057dfee89.jpeg

 

 

10 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Brawo za pierwszą galerię!!!! Wbrew pozorom Niemcy dbali o swoje pojazdy pancerne.  Prawdę powiedziawszy w Twoim pojeździe nawet drewniane ławki zardzewiały.  Pod kolorem białym powinien znaleźć prześwitujący bazowy kolor pojazdu czyli dunkelgelb  RAL 7028 (z plamami zielonymi lub brązowo-czerwonymi).  Moim zdaniem zimowy kamuflaż powinien wyglądać tak:

To moja trzecia galeria- zamieszania jest trochę, bo ten model, oznaczony jako model "0", budowałem jako pierwszy razem z siostrzeńcem (myślałem, że złapie bakcyla modelarstwa), został pomalowany, w międzyczasie rozpadł się trochę i trafił do pudełka. Po reanimacji jest to mój trzeci skończony model. Ławki nie są zardzewiałe- to błoto. Rdzy na tym modelu praktycznie nie ma. Pod zimowym kamo jest dunkelgelb bez kamuflażu- zgadzam się, że wytarte zimowe kamo zrobiłem nie tak, jak trzeba- białą malowałem tyllko raz, bez korekty, starając się nie wszędzie dawać jednolitą grubość i przy wycieraniu wygląda to jak białe plamy i... niestety ten sam błąd zrobiłem przy mojej III. Zapewne następnym razem inaczej do tego podejdę.

 

 

 

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Kolejność zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pan_na_Zulawach napisał:

Myślę, że to wina zdjęć, które robię smartfonem, przy zbliżeniu załącza się(?) HDR, albo to po części wina oświetlenia- lampa pierścieniowa. Przy naturalnym świetle modele wyglądają trochę inaczej. Przy następnej galerii Stupa postaram się coś z tym zrobić, aby na fotkach model wyglądał tak jak w realu.

Spoko tylko zamieszczajac galerie to raczej trzeba dac fotki ktore sa jak najblizsze oryginalowi. 

Spr zrobic zdjecie przy swietle dziennym.

Ja warsztatowe zdjecia robie smartphonem i nie zmienia mi kolorow az tak bardzo chic sztuszne swiatlo juz tak.

Ten sam model sztuczne swiatlo dwie lampki z Ikea z dosyc mocnymi ledowymi zarowkami. Oba zdjecia robione tym samym smartphonem

20200417_165733.thumb.jpg.7f005a272882e4b957fa95b68af1ee33.jpg

 

Swiatlo dzienne

 

20200417_165514.thumb.jpg.596a500f195e3639a665ef4517aa6f97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipsg napisał:

powiedziałbym nawet, że podwozie jest za czyste i brakuje tam jakichś grudek zaschniętego albo mokrego błota. 

Nie odważyłem się na mokre błoto, zazwyczaj źle to na modelu wygląda. Chciałem dać jeszcze ślady błota w innym kolorze, jednak ostatecznie też z tego zrezygnowałem. Nie wyobrażam sobie pojazdu z wiosny, czy jesieni z frontu wschodniego, który by nie był brudny, bury i zabłocony- распу́тица robiła swoją robotę🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko komentarz dotyczący samego koloru błota - może kwestia fotek a może mojego błędnego myślenia - ale dla mnie jest bardziej wietnamskie/afrykańskie (czerwonawe) niż ruskie (ciemnobrązowe/czarne). Ale nie jestem specem od gleb, po prostu taka luźna uwaga;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moja galeria, więc tutaj to napiszę. Nie wiem czemu w ludziach jest tyle nienawiści, czemu plują jadem naokoło? Rozumiem, że w życiu zawodowym może coś nie wychodzić, że życie rodzinne leży, ale to nie powód, aby tutaj to odreagowywać. Jest tutaj niejaki @Spotter, który w żaden sposób nie pomaga początkującym, a nawet wręcz przeciwnie szkodzi Forum, zniechęca innych do pokazywania swoich prac. Ilu jest modelarzy korzystających z forum, a ilu zamieszcza tutaj swoje prace? Ciekawe dlaczego... Ten pan nie może zrozumieć, że nikt nie rodzi się mistrzem, że umiejętności początkującego, który zajmuje się modelarstwem  kilka miesięcy nie mogą się równać z umiejętnościami nabytymi przez lata. Lepiej wyszydzić, zadrwić niż pomóc... Jakże to jest trywialne. Zresztą wystarczy zobaczyć modele pana Spottera z portfolio- połowa nawet nie zasługuje na jego ulubione słowo "ulep"😀

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seb, każdy buduje modele na miarę swoich możliwości. Prawdę mówiąc, to nie spotkałem tutaj takiego początkującego- a ja nim na pewno nie jestem. Mam świadomość swoich błędów- do tej pory każdy mój model ma błędy, ale... te modele naprawdę cieszą. Mnie na pewno. Zwłaszcza III, którą, wiadomo kto, spisał na straty i chciał wyrzucić na śmietnik. Wiem, że z czasem będę budował coraz lepsze modele i na szczęście na tym forum są ludzie, którzy naprawdę pomagają- czy to radami, czy konstruktywną krytyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale większość nas na forum to co najwyżej średniaki, rozumiem krytykę ale istotna jest też forma jej przekazywania. No i abstra:bip:ąc juz od tego, że stylów w modelarstwie całe multum, nie każdemu podoba się to samo.

PS. Chopy, a tak poza tym to umówmy się - robimy małe plastikowe czołgi/samoloty/itp - serio nie ma lepszych rzeczy do kłócenia się na necie?;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spotter... skończmy te jałowe dyskusje, bo szkoda mi na to czasu. Jakbyś nie zauważył, to wiele razy przyznaję rację, że coś skopałem... To, że nasze style budowy i wizje modeli wojennych nie są zgodne, nie może być powodem, że pałasz do mnie wieczną i mroczną nienawiścią🙂 Napisz coś konstruktywnego, może wtedy przyznam rację. Jak do tej pory to nie dałeś żadnej rady. I wybacz, nawet nie posiadając umiejętności jestem w stanie ocenić, czy model mi się podoba, czy też nie i co o nim sądzę. Ciężko to zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.