Skocz do zawartości

Odlew rekojesci. Jak zrobic.


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Mam taka rekojesc wraz z metalowym rdzneniem do malych ostrzy ( nr 11).  Rekojesc jest dostepna i w przystepnej cenie. Natomiast rekojesc z rdzemiem na duze ostrza ( nr 25) na ebay chodzi za kosmiczne pieniadze. W takiej sytuacji przyszlo mi do glowy zrobic odlew. I tu zaczynaja sie schody bo o ile zrobienie kopii to jeszcze jakos ogarne ( w necie jest troche poradnikow co i jak ), ale na zrobienie kopii wraz z metalowym rdzeniem skalpela nie mam pomyslu. I tu potrzebne mi jest pomoc, rada, link cokolwiek co popchnie prace do przodu.

20201025_150155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja bym próbował zrobić formę, ustawić ją pionowo, włożyć do pustej formy kawałek zastygniętej żywicy tak, żeby spadła na dno, następnie włożyć rączkę skalpela i unieruchomić kilkoma małymi kawałkami zastygniętej żywicy u góry. Zalać żywicą, odciągnąć powietrze (ewentualnie włożyć do komory ciśnieniowej - co kto ma). Odczekać. Wyjąć, zweryfikować, ewentualnie proces powtórzyć, pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta obsadka do skalpeli to zapewne rozmiar 4 do ostrzy 25 numeracji.Używam na co dzień.Mała obsadka jest dla,mnie za mała.Nie przeszkadza mi to ,że ze stali.Nawet nie myślałem,że można taki patent zrobić.Ale patrzę jedynie z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sama rękojeść to nie problem, chyba raczej chodzi o rdzeń czyli mocowanie skalpela...

Na wzór małego:  kawałek stali, iglaki, proxxon, imadełko ( czym tam dysponujesz) i naprzód...

alle tego jest pełno ( rozm. 4) za śmieszną pieniądze , po 8 zł?

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz taki tani, nierdzewny uchwyt.

Przygotowuje go szlifierką :

1. albo do zalania w kawałku rurki z tworzywa, potem oszlifował bym uzyskany  wałek do porządanego kształtu

2. albo wyrównał bym boki, powiercił otworki  i oprawił w dwa kawałki drewna, jak nóż i też doszlifował.

3. można kupić kawałek wałka np. z teflonu ( lub innego tworzywa) i wydrążyć otwór,  osadzić na jakiś dwuskładnikowy klej, kształt wyciąć metodą  j.w

4. hardkorowo : oszlifować na równo , znaleźć w pobliżu domostwa swego firmę ślusarską co rzeza w nierdzewce, obspawać TIG-iem i kawałkami płaskownika inox , a pilniczkami tudzież szlifierką doprowadzić do porządanego kształtu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w formie silikonowej jaka sobie przygotujesz robisz miejsce na uchwyt. metalowy uchwyt wkładasz do otworu od góry, wlew zywicy od góry, forma musi być dość dużym i stabilnym walcem. Zaciśnieta do odlewania, żeby nie rozleciało się wszystko.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogooglaj w necie za programem  z kanału History : Wykute w ogniu.

W każdym odcinku kolesie osadzają rękojeści.... ma sto sposobów z różnych materiałów.. to jest prosta sprawa jak się nie ma 2 lewych rączek.

Co u modelarza było by dziwne😃😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.