Jump to content

Stara wieża T-34/76 (Zvezda, 1:35)


knoor
 Share

Recommended Posts

Raczej w ramach bardziej ciekawostki niż pełnoprawnej galerii, ale efekt przypadł mi do gustu na tyle, że postanowiłem się podzielić. Kupiłem jakiś czas temu książkę poświęconą robieniu rdzy na modelach i postanowiłem potrenować pokazane tam techniki na modelarskim barachle. Padło na wieżę ze starego zestawu Zvezdy (przy okazji jest to mój pierwszy model, sprzed dwóch lat, więc można powiedzieć, że dostał częściowo nowe życie;) Pierwsze foto to zdjęcie jak wyglądała "przed".

Ma to przedstawiać dawno porzuconą, rdzewiejącą gdzieś wieżę czołgu, na której parokrotnie podpisali się graficiarze. O ile z samej rdzy jestem zadowolony, tak samo graffiti i tagi wymagają jeszcze treningu bo są średnie;) Wieżę pomalowałem tak jak stała na ciemny brąz, na to chipping fluid i jasny zielony. Przecieranie, znów chipping fluid i jasny zielony. Potem wash, trochę olejów na zacieki i napisy akrylami/pastelami i gotowe. Styl mi się spodobał i może za jakiś czas przerobię całego teciaka w tym stylu.

 

0.jpg

1.jpg

1b.jpg

2a.jpg

2b.jpg

2c.jpg

3.jpg

3a.jpg

3b.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, zaruk napisał:

Co to za książka?

The modelling guide for rust and oxidation.

Ogólnie wszystkie techniki, jakie tam pokazują znałem wcześniej, ale jakoś pozwoliło mi to uporządkować sobie wszystko w głowie i sensownie użyć, więc zakup uważam za udany:)

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, michal0281 napisał:

Bardzo ładnie to wyszło, teraz Kolega otworzy warsztat i ładnie krok po kroku, ze zdjęciami, zrobi to z podwoziem. Będziesz mieć fajny czołg, a inni się czegoś nauczą.

To jest fajny pomysł, w sumie to nawet już trochę zacząłem, coś wrzucę;)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze wyszło. Myślałem, że zrobisz tak typową pomarańczową rdzę jak na tłumikach a wyszedł bardzo ładny stonowany efekt. Bardzo mi się podoba. Tez czekam na poradnik :)

 

Link to comment
Share on other sites

Od strony technicznej wyszedł przekonujący efekt złomu i bardzo mi się podoba! Ale szczególne brawa za pomysł na reaktywizację modelu. Nic tylko dołożyć resztę czołgu, postawić na jakimś cokole jako stary, zapomniany pomnik w ponurej jesiennej scenerii z walającymi się liśćmi, śmieciami i innymi śladami obecności miejscowej elyty... Ten projekt ma potencjał więc działaj!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.