Skocz do zawartości

Stara wieża T-34/76 (Zvezda, 1:35)


knoor

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej w ramach bardziej ciekawostki niż pełnoprawnej galerii, ale efekt przypadł mi do gustu na tyle, że postanowiłem się podzielić. Kupiłem jakiś czas temu książkę poświęconą robieniu rdzy na modelach i postanowiłem potrenować pokazane tam techniki na modelarskim barachle. Padło na wieżę ze starego zestawu Zvezdy (przy okazji jest to mój pierwszy model, sprzed dwóch lat, więc można powiedzieć, że dostał częściowo nowe życie;) Pierwsze foto to zdjęcie jak wyglądała "przed".

Ma to przedstawiać dawno porzuconą, rdzewiejącą gdzieś wieżę czołgu, na której parokrotnie podpisali się graficiarze. O ile z samej rdzy jestem zadowolony, tak samo graffiti i tagi wymagają jeszcze treningu bo są średnie;) Wieżę pomalowałem tak jak stała na ciemny brąz, na to chipping fluid i jasny zielony. Przecieranie, znów chipping fluid i jasny zielony. Potem wash, trochę olejów na zacieki i napisy akrylami/pastelami i gotowe. Styl mi się spodobał i może za jakiś czas przerobię całego teciaka w tym stylu.

 

0.jpg

1.jpg

1b.jpg

2a.jpg

2b.jpg

2c.jpg

3.jpg

3a.jpg

3b.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zaruk napisał:

Co to za książka?

The modelling guide for rust and oxidation.

Ogólnie wszystkie techniki, jakie tam pokazują znałem wcześniej, ale jakoś pozwoliło mi to uporządkować sobie wszystko w głowie i sensownie użyć, więc zakup uważam za udany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal0281 napisał:

Bardzo ładnie to wyszło, teraz Kolega otworzy warsztat i ładnie krok po kroku, ze zdjęciami, zrobi to z podwoziem. Będziesz mieć fajny czołg, a inni się czegoś nauczą.

To jest fajny pomysł, w sumie to nawet już trochę zacząłem, coś wrzucę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyszło. Myślałem, że zrobisz tak typową pomarańczową rdzę jak na tłumikach a wyszedł bardzo ładny stonowany efekt. Bardzo mi się podoba. Tez czekam na poradnik :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej wyszedł przekonujący efekt złomu i bardzo mi się podoba! Ale szczególne brawa za pomysł na reaktywizację modelu. Nic tylko dołożyć resztę czołgu, postawić na jakimś cokole jako stary, zapomniany pomnik w ponurej jesiennej scenerii z walającymi się liśćmi, śmieciami i innymi śladami obecności miejscowej elyty... Ten projekt ma potencjał więc działaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.