Jump to content

[W] Pz.Kpfw. VI Tiger II Ausf. B (Zvezda, 1:35)

Thalgonis
 Share

Recommended Posts

W modelu Tamiyii Kingtigera dawno temu z siatki wycinałem nożykiem do tapet (o nożach i cyrklach OLFY nikt jeszcze nie słyszał) - to powiem szczerze kiepsko to wyszło - szczególnie okrągłe siatki. Strzępiło się to bardzo - efekt prawdę powiedziawszy żaden.

To polecam jeszcze to i koniecznie lufę :

- RB Model 1:35 Szekle (4 szt.) Tiger I & King Tiger (077108)

- RB Model 35B004 lufa 8,8cm KwK 43/3 King Tiger

4754ac644444f71ea3eda4f7d999190b.jpg

rb35b04-lufa-8-8cm-kwk-4_7095.jpg

16 minut temu, Thalgonis napisał:

Radek, nie wydupiaj się - myślisz, że nie wpisałem numerku i nie sprawdzilem? Wszędzie jest opisane „towar niedostępny”...

Fakt, ja też sprawdziłem są tylko do modeli TAKOM-a RB MODEL 35B20T - 1:35 Lufa 8.8cm KwK 43/2 L/71 Tiger B (wieża Porsche) do modeli firmy Takom

No to lecim z tym kabaretem :)

Zaczynam zawsze od kółek. To miara zniechęcenia do modelu - jak się uda wszystko oszlifować i przygotować do malowania, to reszta modelu wydaje się pikusiem 😉 

I tu proszę o jakąś podpowiedź, bo nie mam koncepta... Zvezda nie dała żadnej blokady na bolec podtrzymujący ostatnie kółko (prowadzące?) - zaznaczone na czerwono. Na wszystkie inne wahacze są porobione blokady - nie wiem dlaczego tutaj nie dali...

I wychodzi mi na to, że mogę ten bolec odpowiednio przykleić dopiero wtedy, gdy będą założone gąski... Z kolei aby je dobrze ułożyć nie mogę przykleić - do momentu zakończenia pracy  z nimi - błotnika. A to powoduje, że nie mogę (nie powinienem?) malować modelu bez zakończonej pracy z gąskami, włącznie z ich brudzingiem... 

king-tiger_01.thumb.jpg.e8fab6b37e219f2bf838cfc225fd83ea.jpg

Jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do łba: zastanawiam się jeszcze czy nie byłoby jakimś wyjściem zaklajstrowanie tych kółek względem siebie tak jak są na zdjęciu, porobienie gąsek, ułożenie ich na kołach a na końcu zdjęcie tej całej konstrukcji z wanny - bo ośki nie będą sklejone...

Edited by Thalgonis

Hejka,

co z tym zrobić? W sensie malowania... Bo te pozostałe kratki to pikuś, przylegają do „wywietrzników”. Ale to zaznaczone na czerwono mają odstęp siatki od kadłuba i przyklejając je teraz na pewno przez siatkę nie domaluję tego co jest pod nią... Czyli co, znowu coś lepione już po pomalowaniu całości? :)

king-tiger_03.thumb.jpg.ae8afb41deb9a6490effd9145390ed09.jpg

1 minutę temu, Seb napisał:

Aero nie da rady?

A tak z ciekawości to na jaki ch... te siatki nad jednolitym pancerzem?

Nie wiem czy da radę - nie miałem jeszcze takiej sytuacji...

Mnie się pytasz na jaki ch... 😛?  Nie wiem, ja się trzymam instrukcji :) 

Tu widać że jednak są „po całości”:

1956443663_Zrzutekranu2020-11-14o20_55_41.thumb.jpg.b6ecf715a7417e4cffa5f6888bf35042.jpg