Jump to content

Podkład ( primer) Alclad II?

myszaty
 Share

Recommended Posts

Ja używałem czarnego BLACK PRIMER AND MICROFILLER ALC309. Moim zdaniem jakościowo porównywalny z Mr Surfacerem.

zaleta - nie trzeba rozcieńczać

wada - cena

Jakbyś kupował, to zwróć uwagę czy jest to butelka 60 czy 120ml bo w wielu sklepach internetowych zauważyłem że zdjęcia pokazują jeszcze stare butelki 120ml.

Edited by Fixer
  • Thanks 1

Troszkę o nim piszę w swojej sadzawce.

Generalnie znacznie lepsza przyczepność do żywicy niż surfacer kładziony aero, który to odrywał się od żywicy jak najgorsza farba akrylowa.

(post raczej u dołu):

• Thanks 1

Mam ten 120ml, 1/3 wylała mi się na podłogę i udo :D GX-2 Ueno Black jest lepszy, przede wszystkim wychodzi taniej, na dodatek daje grubszą warstwę, za to Alclad kładzie się cieniutko, wyciąga każdą ryskę na powierzchni. Najlepiej kłaść go na ładnie "zagąbkowany" Surfacer, żeby powierzchnia była idealna. A no i taki minus jak i lakierów Alclada - daje się paluchować bardzo łatwo, GX zasycha do macania w kilkanaście minut, a tu nawet po kilku godzinach da się palucha zostawić (ja chyba złapałem mocniej po 2-3 godzinach i musiałem poczekać aż doschnie, wyrównać gąbką i położyć jeszcze raz.

Więc alclad jest już gotowy do aero??

Tu jest zygzak...

w moje hobby gx to 16 zł, alclad 23...

Gdyby gx był po dychu jak u ciebie to bym nawet nie kombinował, ja surfa bełtam nawet 1:5 1:8...

Martwi mnie to wydłużone schnięcie  alclada..

Wezmę gx i białego alclada...pokombinujemy, zobaczymy..

Edited by myszaty

Alclad dotarł - pierwsze próby: rewelacja, mnie schnie na biegu, jeszcze musiałem rozcieńczyć (1 alclad +1aceton + 1 retarder) bo  kijowo leciał 

Ale skubany  wyciąga wszystkie paprochy  i parchy na powierzchni...

zmusza do precyzji 🤪.

Piknie jeeeee!!!!

ALC - 306 - 60 primer & mikrofiller

w składzie same fajne rzeczy, nitro,  musi szybko schnąć.

W sumie wszystkie składniki mam, tylko brakuje mi wypełniacza,  może talk?

🤣😉

Przypomina mi szpachlówkę tamki tylko baaaardzo rzadką ( mleko) - którą często nakładam obciętym pędzelkiem rozcieńczając cienkim klejem tamki ( a raczej  mieszanką rozpuszczalników: skład prawie identyczny z bazą alclada)

Czarne (g)ueno wypróbowane, primerek bardzo w pożo, ładnie się kładzie...równiutko, z błyskiem,

Wchodzi na stałe  do baterii razem z alcladem...

Edited by myszaty