Skocz do zawartości

Fujimi 1:700 Mutsu


Riczi

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Powodzenia przy malowaniu tych relingów :wink: 

 

Fakt, lepiej byłoby je pomalować przed klejeniem. Będziesz musiał kombinować z maskowaniem (co w części dziobowej sobie jakoś wyobrażam, ale malowanie wewnętrznej strony na wysokości nadbudówek i wież już mniej), albo zerwać, pomalować i przykleić raz jeszcze.  Bo pędzelkiem moim zdaniem nie da rady zrobić tego porządnie. Kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Powodzenia przy malowaniu tych relingów :wink: 

Problem zauważyłem w tym że po malowane ,słabo się trzymają i odpadają przy byle dmuchnięciu. Dlatego spróbuję tej podobno gorszej opcji . Rzadka farba powinna ułatwić robotę.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Riczi napisał:

Problem zauważyłem w tym że po malowane ,słabo się trzymają i odpadają przy byle dmuchnięciu. Dlatego spróbuję tej podobno gorszej opcji . Rzadka farba powinna ułatwić robotę.🤔

nie ułatwi - naciapiesz na pokład i porobisz gluty na relingach.

Lepiej zerwij - tym bardziej jak się słabo trzymają. 

najlepiej jest relingi odtłuścić (aceton lub preparat do poczerniania blaszek - daje nawet jeszcze lepszą powierzchnie do malowania), pomalować obustronnie, przykleić i zrobić poprawki tam gdzie uszkodziłeś farbę przy ich montażu. 
 

Edytowane przez blacman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

w ciężkich bólach ale zbliżam się do finiszu   i w dodatku tylny maszt do poprawki którego  niezgrabnie odłamałem kawałek i oczywiście nie mogę już odnależć mimo usilnych poszukiwań 😂  podsumowując instrukcje z opakowań nadają się psu na budę  

146232445_325929375456841_3751818787926943435_n.jpg

Edytowane przez Riczi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gratuluję :piwo:

To teraz jeszcze tylko jakąś porządną galerię prosimy, bo jest na co patrzeć 😁

I koniecznie dużo zbliżeń 🙃🍒 (nie pytajcie, skąd ta wiśnia, sam sief zastanawiam :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo wysmyczyłem dzisiaj taką podstawkę do niego.  Pierwsze koty za płoty .W brew pozorom ta skala nie dość ,że mnie nie zniechęciła ,ale jeszcze bardziej zmotywowała do następnych modeli....

A na  warsztat biorę teraz po pierwszych doświadczeniach cos z wyższej półki ..

.ale to już inna historia😉

20210216_114655[1].jpg

20210105_174518[1].jpg

Edytowane przez Riczi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.