Skocz do zawartości

Figuranci 1/35


SzymonP.

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach odskoczni od pojazdów w 1/35 lubię, sobię czasem coś zmalować. Niestety dopiero na przybliżeniu widać, że zrobiłem sporo błędów.

Figurki kupione z 10 lat temu, wygrzebane z kartonu :) Chyba Alpine i Evolution.

Malowane akrylami: AK 3rd Gen, Vallejo Model Colors, Andrea Miniatures Color, i co tam jeszcze wpadło w łapki.

DSC_0074~2.JPG

DSC_0073~2.JPG

DSC_0068~2.JPG

DSC_0071~2.JPG

DSC_0065~2.JPG

DSC_0064~2.JPG

DSC_0063~2.JPG

DSC_0062~2.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z kamuflażem na spodniach, zobaczymy co z tego wyjdzie. Do Calvina Tana jeszcze mi daleko, ale podglądam chłopaka i mam nadzieję, że choć trochę uda mi się go "skopiować"

 

DSC_0054.JPG

Edytowane przez SzymonP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze :)

..ale chyba te cętki powinny być jeszcze nieco drobniejsze i o  bardziej zróżnicowanej wielkości.

Buźka bardzo ładna. To kółeczko na czapce to chyba 3-barwne...?

Fajna dziura w porciętach.

Edytowane przez Mariusz 72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mariusz 72 napisał:

Bedzie dobrze :)

..ale chyba te cętki powinny być jeszcze nieco drobniejsze i o  bardziej zróżnicowanej wielkości.

Buźka bardzo ładna. To kółeczko na czapce to chyba 3-barwne...?

Fajna dziura w porciętach.

Dzięki, dodaje mi to motywacji do dalszej pracy nad figurkami. Buźkę nawet wykrywa aparat i łapie ostrość na oko, więc chyba wyszła nieźle. Co do kokardy, to faktycznie, gościu jest z SS i ma Totenkopfa, stąd parka zwana Charkówką i dębowe spodnie kamo, spodnie trochę poprawiłem, jak dokończę to wrzucę nowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, Marcin M. napisał:

Bardzo ładny. Jak uzyskałeś fakturę kożuszka? Malowaniem czy rzeźba była taka dobra?

 

Rzeźba była tak dobra, to figurka Alpine Miniatures, jeden z najlepszych na rynku. Malowanie to jakiś ciemny brąz, jakiś Deck Tan i Offwhite na pojedyncze włosy nałożone metodą suchego pędzla i wash z farby olejnej żeby wycieniować fałdy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 17:49, LordDisneyland napisał:

Mordka prezentuje się przyzwoicie :)

 

Trochę martwi ta broń  mniemca w parce,  odstaje jakością od reszty...

Hmm, może faktycznie mógłbym ją poprawić, ale muszę postudiować jakieś SBSy jak to dobrze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna figurka się tworzy, kolor wyszedł trochę za ciemny, chyba mam problemy z cieniowaniem bez używania czarnego i zamalowuje zbyt dużo koloru bazowego. 

Vallejo Feldgrau + rozjaśnienie AK sunny skin Tone, cienie to Feldgrau i czarny. Malowane akrylami.

Dodatkowo zapomniałem dodać Tamiya Mat Medium i kolor wyszedł lekko satynowy.

DSC_0326.JPG

DSC_0327.JPG

DSC_0328.JPG

DSC_0329.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie figurki Ci wyszły, szczególnie ten w furażerce mi się bardzo podoba.  Nie znam się zupełnie na tych niemieckich kamuflażach więc zapytam czy te kurtki były tylko w  kolorze  Feldgrau?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten szary to ten model był w tym kolorze.IstniAł model rozpinany parki całkowicie i był we włoskim camo.Ten szary  tylko do połowy.

2 godziny temu, Pitt35 napisał:

Świetnie figurki Ci wyszły, szczególnie ten w furażerce mi się bardzo podoba.  Nie znam się zupełnie na tych niemieckich kamuflażach więc zapytam czy te kurtki były tylko w  kolorze  Feldgrau?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.