Skocz do zawartości

Figuranci 1/35


SzymonP.

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Pitt35 napisał:

Świetnie figurki Ci wyszły, szczególnie ten w furażerce mi się bardzo podoba.  Nie znam się zupełnie na tych niemieckich kamuflażach więc zapytam czy te kurtki były tylko w  kolorze  Feldgrau?

Dzięki, doceniam, że ktoś zagląda i komentuje :)

 Akurat tych były dwa rodzaje (czasami źródła podają 3 - ale za cholerę nie pamiętam jaka była róznica między 1 a 2 modelem- czy chodziło o dodanie dolnych kieszeni czy tylko ściągacza w pasie, sposób wszycia kieszeni - nie pamiętam). Załóżmy, że były 2 wzory:

wczesny - rozpinany do pasa, nakładany przez głowę, występował tylko w kolorze Feldgrau,

późny - rozpinany po całej długości, występował w kolorze Feldgrau i kamuflażu włoskim (Niemcy zdobyli dużo tego materiału po kapitulacji Włoch i robili z niego wszystko),

 

Kolory oczywiście płowiały, brudziły się, dodatkowo kurtki te były wydawane we wrzesniu i każdy żołnierz musiał je zwrócić w kwietniu, następnie były naprawiane i wydawane ponownie we wrześniu.  Jednak nie spotkałem oryginalnych kurtek w kolorze piaskowym czy zielonym, ale odbarwione na piaskowo jak najbardziej.

FJM44_3837.jpg

WSS-Italian-Parka-1-.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Nie wiedziałem, że Niemcy wykorzystali kamuflaż włoski do swoich celów. A czy spodnie do tych kurtek były wydawane? Pytam bo np. ten pierwszy figurant (kierowca) ma spodnie wyglądające jak by od kompletu takiej kurtki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pitt35 napisał:

Dzięki za wyjaśnienie. Nie wiedziałem, że Niemcy wykorzystali kamuflaż włoski do swoich celów. A czy spodnie do tych kurtek były wydawane? Pytam bo np. ten pierwszy figurant (kierowca) ma spodnie wyglądające jak by od kompletu takiej kurtki?

 

Mam wrażenie, że mnie sprawdzasz :D

Były specjalne spodnie, typowo do tych właśnie parek. Różniły się tym od standardowych, że miały kawałek materiału zachodzący na but i ogólnie krojem. Ale stosowano też zwykle zimowe w kroju powiedzmy WH.

 

c949eeb53d3f009f456131fc4f68fa41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 23:24, SzymonP. napisał:

Mam wrażenie, że mnie sprawdzasz :D

 

 

Nie nie sprawdzam. 🙂 Pytam bo się zupełnie na tym nie znam, a zaciekawił mnie temat przez Twoje figurki. Dzięki za objaśnienie. Zastanawiałem się dlaczego w Twoich figurkach są różne odcienie tej kurtki ale na tym ostatnim zdjęciu widać duże różnice w odcieniu zarówno w kurtkach jak i spodniach. Czekam na dalszy ciąg malowania figurantów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitt35 napisał:

 

 

Nie nie sprawdzam. 🙂 Pytam bo się zupełnie na tym nie znam, a zaciekawił mnie temat przez Twoje figurki. Dzięki za objaśnienie. Zastanawiałem się dlaczego w Twoich figurkach są różne odcienie tej kurtki ale na tym ostatnim zdjęciu widać duże różnice w odcieniu zarówno w kurtkach jak i spodniach. Czekam na dalszy ciąg malowania figurantów. Pozdrawiam.

Kolory się różniły, ze wzgledu na blaknięcie, brudzenie, czyszczenie. Kolor był uzależniony od zakładu produkcyjnego  i od daty produkcji.  Mundury nie były tworzone w jakić bardzo wyszukany sposób. Zobacz na fotkę z załącznika, kurtka wybarwiła się praktycznie do koloru khaki/piaskowego. U kolegi cała jest szara ale z tyłu wybarwiła się właśnie w taki sposób. Miałem w ręku 2 oryginały i kilka bardzo dobrych kopii i nie ma jednego prawidłowego koloru. 

 

Kharkov Parka 2nd model.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pitt35 napisał:

Czyli można malować  różnymi odcieniami, a nawet kolorami i wszystko będzie dobrze historycznie. Nawet można powiedzieć że wręcz jest to zalecenie. 🙂

Dopóki poruszasz się w odcieniach szarości, zieleni oliwkowej i khaki to wszystko będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że wracam do malowania, przygotowałem sobie kilku nowych figurantów do zmalowania. Czarny podkład Surfacer 1500 i na to biały z MrHobby w celu zrobienia wstępnego szkicu światłocieni. Czekam na oleje i zobaczę jak będzie mi się malować.

DSC_0402.JPG

DSC_0398.JPG

DSC_0393.JPG

DSC_0389.JPG

DSC_0386.JPG

DSC_0383.JPG

DSC_0380.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejne  świetna sprawa.Aby przyspieszyć ich schnięcie najlepiej dla mnie spryskać z aerka je lakierem matowym Tamiya.Po godzinie można kłaść dalsze warstwy I bawić się w cieniowanie.Do kamo jednak najlepsze akryle.Czasem jakieś drobne podmalówki kamo robię olejnymi ale to na prawdę znikoma ilość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Myślę,że wiesz sam co możesz lepiej zmalować co poprawić  co doskonalić.Na te chwilę jest bardzo dobrze.Wiem sam jakie są wymagające figurki.Aby dojść do świetnych efektów.Także idziesz dobrą drogą.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 23:32, M.A.V. napisał:

re - we - la - cyj - ny    :super:

Dzięki za miłe słowa! Fajnie, że ktoś podgląda

 

W dniu 15.03.2021 o 09:38, push-up78 napisał:

Myślę,że wiesz sam co możesz lepiej zmalować co poprawić  co doskonalić.Na te chwilę jest bardzo dobrze.Wiem sam jakie są wymagające figurki.Aby dojść do świetnych efektów.Także idziesz dobrą drogą.:super:

Dzięki, na pewno musże doskonalić kontrasty, bo stosuję trochę za mało rozjaśnień, dodatkowo trzeba odejść od czerni jako głównego koloru do cieniowania. Dzięki za miłe słowa!

 

W dniu 15.03.2021 o 09:44, Spotter napisał:

Rewelacja. Sam bym tak chciał umieć. Napatrzeć się nie mogę. 

Dzięki, sam z chęcią posłucham Twoich rad przy malowaniu mojej Pantery

 

18 godzin temu, PiterATS napisał:

Ładnie zmalowana, a z mojej strony jako rekonstruktora, wielki brawa i plus za szczegół w postaci ersatzowego pokrowca na łopatkę :)

Dzięki, pozdrawiam kolegę rekonstruktora, to prawda - pokrowiec z presstoffu i do tego bakelitowa rękojeść bagnetu ('45 is in da house), BTW - malowanie hełmu to żywcem zdjęty mój pokrowiec we wczesnym platanie 5/6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzymonP. napisał:

Dzięki za miłe słowa! Fajnie, że ktoś podgląda

Ogląda, ogląda....  a przy okazji chcę zapytać jakich pędzelków używasz - mam tu na myśli robienie tych mikro detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.A.V. napisał:

Ogląda, ogląda....  a przy okazji chcę zapytać jakich pędzelków używasz - mam tu na myśli robienie tych mikro detali.

w zasadzie nic specjalnego:

Vallejo P18020 Kolinsky Sable "2/0"

Vallejo P18000 Kolinsky Sable "0"

do tego jakieś okulary powiększające;

https://pl.aliexpress.com/item/32947121771.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fEj3jcR
i dwie żarówki 1200l o barwie 4000K

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pitt35 napisał:

Świetny pomalowany wojak.  Niemcy z końca wojny mają coś w sobie ciekawego, to pewnie ta różnorodność w mundurach. Planujesz jakąś dioramkę z tych figurantów?

Tak, planuje zrobić jeszcze 3 lub 4 do tego shwimmwagena i jakąś scenkę z Węgier '45

 

12 godzin temu, enten napisał:

melduję się jako kolejny oglądający! :)

Miło mi i zapraszam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzymonP. napisał:

Tak, planuje zrobić jeszcze 3 lub 4 do tego shwimmwagena i jakąś scenkę z Węgier '45

 

Super. Jestem ciekaw tego schwimmwagena (bo to fajny pojazd) jak i samej scenki.

Edytowane przez Pitt35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

 

kolejny figurant dołącza do kolekcji, tym razem pancerniak waffenXX w kamuflażu Dot44, malowany tylko akrylami Vallejo, trochę się błyszczy bo jeszcze przed lakierem. Dodatkowo zostały jakieś drobne detale.

DSC_0889.JPG

DSC_0891.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.