Skocz do zawartości

T-62 1/35 Trumpeter


big buba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Po wieloletniej przerwie  umieszczam kilka fotografii  modelu  czołgu t-62 z Afganistanu, a konkretnie w malowaniu Talibów.  Nie wzorowałem  się na jednej konkretnej maszynie., urzekła mnie kolorystyka  i taki układ kamuflażu sobie wymyśliłem, choć nie odbiega mocno od tych które widziałem. W tej chwili pracuję nad podłożem które pokażę za jakiś czas, na mam nadzieję lepszych  zdjęciach.   Zespalając kolorystycznie model z podłożem poprawię jeszcze kilka miejsc malarsko.  Z góry dziękuję za opinię.

Pozdrawiam!

Kuba

 

 

DSC_0382(1).JPG

 

 

DSC_0381(1).JPG

 

 

DSC_0380(1).JPG

 

 

DSC_0379(1).JPG

 

 

DSC_0377(1).JPG

 

 

DSC_0376(1).JPG

 

 

DSC_0384(1).JPG

 

 

DSC_0383(1).JPG

 

 

 

 
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipsg napisał:

Jak na talibskiego złoma, to jego stan jest zdecydowanie zbyt dobry, za mało tu rdzy i syfu. Ale jako baza do dalszych prac - bardzo fajny :D

Podpisuję się obiema rękami - ma potencjał. Ale trzeba by go jeszcze przeczołgać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, lubię taki klimaty. Szczególnie podoba mi się surowość malowania i brudzenia. Kamuflarz też jest super - świetnie dobrane kolory.

Dałbyś tylko większe zdjęcia następnym razem, bo nie widać detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
1 godzinę temu, big buba napisał:

 Fotki robili koledzy modelarze Uki76 i  @micmal. W tej chwili pracuję nad podstawką .

Fotki Łukasz i Michał, no Paaanie...zgaduję zatem, że przy podstawce, to Ci sam Tomek Yantom pomaga 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rafał B napisał:

Fotki Łukasz i Michał, no Paaanie...zgaduję zatem, że przy podstawce, to Ci sam Tomek Yantom pomaga 😎

To świetny pomysł! Niestety żaden z tych kolegów nie pomaga a wszystko mogłoby iść dużo sprawniej 😀

 

Na tych zezłomowanych maszynach luźno się wzorowałem. Na pierwszym planie t-62 z bocznymi fartuchami.

 

t-62 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba, oryginalne malowanie. Kwestia brudzenia pojazdu jest rzeczą względną. Jednym kolegom podobają się pojazdy mocno ubrudzone a drugim  czyste w standardzie defiladowym/muzealnym. Wojna to nie tylko walka, kurz, błoto i rdza to też defilady, parady i przeglądy sprzętu przez wyższych przełożonych i notabli.

 

W dniu 16.12.2020 o 23:32, filipsg napisał:

Jak na talibskiego złoma, to jego stan jest zdecydowanie zbyt dobry, za mało tu rdzy i syfu. Ale jako baza do dalszych prac - bardzo fajny :D

 

Jeśli robi się model na podstawce/dioramie to zgadzam się że tutaj jego brudzenie powinno być dostosowane do otoczenia więc poczekajmy z końcową oceną aż model stanie na podstawce. Ode mnie na razie piąteczka. 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię.  Model wbrew pozorom ma przedstawiać maszynę jeszcze na chodzie. Brudzenie i budowę wzorowałem na wielu pojazdach, przede wszystkim opierając się na fotografiach z bitwy o Kunduz w 2001 roku ( wtedy to Talibowie dostali niezłego łupnia i pożegnali się z tym miastem) gdzie tak brudnych  jest wiele, tych z Sojuszu Północnego również. Powiem więcej, tam nawet Toyoty Hilux tak wyglądały :) 

Na razie podoba mi się taka forma prezentacji miniatury i generalnie takich inspiracji szukam. Może z czasem to się zmieni. Podstawka się robi a następny w kolejce ... cóż, też mocno zapylony i w piachu. Tylko tym razem izraelski będzie.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.