Skocz do zawartości

Dragon Sd.Kfz 253 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,do zaprezentowania Sd.Kfz 253  firmy Dragon w skali 1:35 , wymienione zostały koła na żywiczne z ugięciem, mocowania narzędzi  na metalowe (chyba Eduard), dojdzie jeszcze dowódca i antena ,model jest elementem większej dioramy :) 

 

Pozdrawiam :) 

IMG_0785.JPG

IMG_0786.JPG

IMG_0787.JPG

IMG_0788.JPG

IMG_0789.JPG

IMG_0790.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mandrivecs napisał:

Jak na szaraka po świetna subtelna modulacja!

Podoba się!

Bardzo dziękuję, wykonując ten model zależało mi by był bardziej realistyczny, dlatego też modulacja została ograniczona do minimum, zaś głównym kontrastem stał się jasny kurz, który na ciemno szarych wozach na pewno rzucał się w oczy.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZ napisał:

Bardzo dziękuję, wykonując ten model zależało mi by był bardziej realistyczny, dlatego też modulacja została ograniczona do minimum, zaś głównym kontrastem stał się jasny kurz, który na ciemno szarych wozach na pewno rzucał się w oczy.  :)

Ja napisze ze model i wykonanie spoko :piwo: ale mi ten kolor nie podchodzi bo sam piszesz ciemno szary a ja tu widze jasno szary, chyba ze swiatlo przeklamuje kolor.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patrykd napisał:

Czym uzyskałeś ten efekt kurzu? Pigment czy jeszcze inny sposób?

Kurz to Sand yellow deposit z AK int. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze! Podoba mi się!

 

 

Po lewej stronie, nawierć wydech i trochę go okopć. Tak delikatnie, bez przesady! Ćiut inaczej pobrudziłbym opony. Ale to rzecz gustu. Poza tym napisałeś że model jest elementem większej całości i na pewno, jeszcze nad nim popracujesz.

 

Mariusz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem n a tak.Na Ciemniejszych malowaniach warto właśnie wykorzystywać kurz.Brud pigmenty jasne.Fajnie to kontrastuje.Można i łoszować ciemnym kolorem i też efekt przyjemny.Ale w moim odczuciu ten pył jest po prostu realny.Adekwatny do efektu działań w terenie.I typowy wygląd maszyny eksploatowanej w warunkach bojowych.Sam tak lubię malować.Tylko ja wykorzystuję pigmenty same.Rozcieńczane w white spirycie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwzorowanie kolorów podoba mi się, temat to drażliwy, ale takiego właśnie odcienia spodziewałbym się w słońcu.

 

1144217180_PzGrey.jpg.d9c7a801504fc6b19376d963b17c4689.jpg

 

(zdjęcie za Panzerwaffe Tarnfarben Camouflage Colours and Organization of the German Armoured Force, w celach dyskusyjnych)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zaruk napisał:

Odwzorowanie kolorów podoba mi się, temat to drażliwy, ale takiego właśnie odcienia spodziewałbym się w słońcu.

 

1144217180_PzGrey.jpg.d9c7a801504fc6b19376d963b17c4689.jpg

 

(zdjęcie za Panzerwaffe Tarnfarben Camouflage Colours and Organization of the German Armoured Force, w celach dyskusyjnych)

Dzięki, bardzo dobre zdjęcie poglądowe, malując  starałem się by przedewszystkim nie był zbyt jasny oraz niebieski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.