Skocz do zawartości

Aero MB-200 i Potez 540 czyli Francuskie pudełka w 1:72 od SMER


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Modele te skończyłem już ponad rok temu, więc już zdążył osiąść na nich kurz, ale nadarzyła się okazja i wcale nie aparatem zorka 5 zrobiłem kilka zdjęć.

Modele z cyklu - francuskie pokraki.

Aero MB-200 (licencyjny Bloch MB-200), i właśnie, że to Czechosłowacka wersja nie ma np. kapci na kołach (niestety bo one dodają uroku, ale osłony kół w tym przypadku były użyte tylko w jednym pierwszy egzemplarzu(w necie jest zdjęcie tego egzemplarza z wystawy, bodajże w Pradze), seryjne modele Aero już ich nie miały), brakuje w nim charakterystycznej kratownicy z przodu kadłuba (a tak jakoś  brak weny żeby za to się zabrać, ta zestawowa jest nienaturalnie gruba)

Oba modele wydane przez SMER.

Aero MB-200 - przepak KP z poprawionym oszkleniem.

Potez 540 - przepak hellera, ubogie wnętrze, jednak sam model przyjemnie sklejalny.

Jeszcze brakuje kolejnej dwójki do brydża - Amiot 143 i Block MB 210 - może kiedyś i one powstaną.

 

MB_200_Potez540_01

 

MB_200_Potez540_02

 

MB_200_Potez540_03

 

MB_200_Potez540_04

 

MB_200_Potez540_05

 

MB_200_Potez540_06

 

MB_200_Potez540_07 MB_200_Potez540_08

 

MB_200_Potez540_09

 

MB_200_Potez540_11

 

 

 

MB_200_Potez540_12 MB_200_Potez540_13

MB_200_Potez540_14 MB_200_Potez540_15

 

MB_200_Potez540_16

 

MB_200_Potez540_17

 

MB_200_Potez540_18

 

J.

 

Edytowane przez pepociufakers
  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pepociufakers napisał:

nadarzyła się okazja i wcale nie aparatem zorka 5 zrobiłem kilka zdjęć.

Klasyka zawsze w cenie :super:

Mają swój urok te samoloty, tak jak nasz przedwojenny LWS Żubr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzes napisał:

Klasyka zawsze w cenie :super:

Mają swój urok te samoloty, tak jak nasz przedwojenny LWS Żubr.

Zgadzam się z Grzesiem, są tak brzydkie że aż piękne :super:

 

P.s.

Mój MB-200 jeszcze orginał od KP z 1985 leży sobie w szafie i czeka na swoją kolej wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super parowozy!  Budzą wspomnienia! Ja swojego MB.200 oddałem jakoś w 2005 r. synowi kolegi razem z innymi niesklejonymi rarytasami z lat 80-tych.  Nie sądziłem wtedy, że jeszcze wrócę do sklejania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
W dniu 6.01.2021 o 18:11, pepociufakers napisał:

Modele te skończyłem już ponad rok temu, więc już zdążył osiąść na nich kurz, ale nadarzyła się okazja i wcale nie aparatem zorka 5 zrobiłem kilka zdjęć.

Modele z cyklu - francuskie pokraki.

Aero MB-200 (licencyjny Bloch MB-200), i właśnie, że to Czechosłowacka wersja nie ma np. kapci na kołach (niestety bo one dodają uroku, ale osłony kół w tym przypadku były użyte tylko w jednym pierwszy egzemplarzu(w necie jest zdjęcie tego egzemplarza z wystawy, bodajże w Pradze), seryjne modele Aero już ich nie miały), brakuje w nim charakterystycznej kratownicy z przodu kadłuba (a tak jakoś  brak weny żeby za to się zabrać, ta zestawowa jest nienaturalnie gruba)

Oba modele wydane przez SMER.

Aero MB-200 - przepak KP z poprawionym oszkleniem.

Potez 540 - przepak hellera, ubogie wnętrze, jednak sam model przyjemnie sklejalny.

Jeszcze brakuje kolejnej dwójki do brydża - Amiot 143 i Block MB 210 - może kiedyś i one powstaną.

 

 Hej czym malowałeś gondole silników Poteza? Super odcień aluminium:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jerzype napisał:

 Hej czym malowałeś gondole silników Poteza? Super odcień aluminium:)

hej, to jest AK Xtreme Metal - Aluminium pokryty matem z Mr Hobby H-103. Wydaje mi sie ze uzylem tego mata nie tak jak zalecany bo po prostu naniosłem go na model tylko lekko rozcieńczony, i wyszedl dosc gleboki mat.

 

Pzdr.

Jaro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2024 o 20:38, pepociufakers napisał:

hej, to jest AK Xtreme Metal - Aluminium pokryty matem z Mr Hobby H-103. Wydaje mi sie ze uzylem tego mata nie tak jak zalecany bo po prostu naniosłem go na model tylko lekko rozcieńczony, i wyszedl dosc gleboki mat.

 

Pzdr.

Jaro

dzięki za informacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 18:11, pepociufakers napisał:

MB_200_Potez540_18

 

 

Ciekawe konstrukcje, ten z lewej to taki Krokodyl Gienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.