Skocz do zawartości

FW-190 F8 (?) 1/72 Revell


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszym odcinku "Kcem być NekromantOM": po raz trzeci odżywiam tego samego trupa 😅 Dwa i pół roku się to już ciągnie, dzisiaj ponowna reaktywacja. Dokończyłem malowanie góry, zrobiłem podmalówki, czas na lakiery i kalki. 

 

Jak już kiedyś wspominałem, ponieważ dosyć mocno skopałem niektóre kwestie, model skończy jako marker do gry. Ale że jednak troszkę szkoda roboty, nabyłem drogą kupna kolejnego, dokładnie ten sam klonk :haha:

 

IMG_20231018_223937.jpg

IMG_20231018_223659.jpg

IMG_20231018_223806.jpg

IMG_20231018_224011.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki "się robią". Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Po mordedze, jaką było spasowanie tego klocka, kalki to sama przyjemność, mięciutkie, same się układają... Prawie nie używam Micro Sola :piwo:

Jeszcze czekam, aż mi przylecą hakenkreuze z Techmodu zza kanału, i będzie prawie finał 😁

Z rzeczy które są jeszcze do zrobienia, to przede wszystkim wirnik silnika, połowa tych patyczków, które miały go udawać dawno się połamała, resztę usunąłem sam... 

IMG_20231023_195501.jpg

IMG_20231023_195603.jpg

IMG_20231023_205856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na takich samolotach, chciałem nieśmiało zapytać o nierówności na kadłubie (lewa burta). Podejrzewam, że w realu powierzchnia była gładka, czy zatem nie należało by tego (lub raczej, czy nie należało tego) wyszlifować? Chyba, że jest to nieunikniony efekt działań Nekromanty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że chodzi Ci o ten fragment? IMG_20231023_223730.jpg.285dd702e720f9dacc61067cddb88416.jpg

To jest wysuwany stopień dla pilota, nie wiem, czemu światło się tak dziwnie ułożyło 🤔

Choć nie ukrywam, można na tym latadle znaleźć sporo baboli mego wykonania, jak już wcześniej wspominałem, traktuję ten model mocno treningowo, będzie służył jako marker nalotu w grze bitewnej :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zaruk napisał:

Raczej o te miejsca: 

Część z tego to akurat elementy modelu :wink: Ale baboli też jest parę.

3 godziny temu, marek d napisał:

.... a i wtedy robimy byle jak?  :roll:

Zasadniczo raczej nie... :lol:

Generalnie ten model dał mi tak w tyłek wcześniej, że chce go po prostu dokończyć. Na stole w trakcie gry i tak większości rzeczy nie będzie widać, więc trochę ulgowo podchodzę :piwo:

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zaruk napisał:

Raczej o te miejsca: 

 

IMG_20231018_223659.thumb.jpg.319bb240fd72fba031c1a8f521eaf935.jpg.1363e626676e085b0f27adff5242d7b3.jpg

Właśnie wróciłem z pracy, poleciałem zaraz się przyjrzeć modelowi, bo mi twój post spokoju nie dawał :piwo:

Faktycznie, pierwsze kółko to jakiś farfocel, który przeoczyłem. Kolejne trzy to są elementy formy, zawiasy klap ispekcyjnych, etc. Czwarte, na białym pasie... Tam nic nie ma :glupek: Może to kwestia tego, jak się ułożyło światło, może obicie czegoś innego, czort wie. Nie byłem w stanie zobaczyć niczego zaraz za nim, natomiast ostatnie kółko to kolejny farfocel, który udało mi się dojrzeć dopiero pod odpowiednim kątem i bardzo blisko lampki :lol: Fakt faktem, że mój wzrok nie jest tak dobry, jak obiektyw aparatu 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze dociąć dokładnie i doszlifować, zrobić łopatki wirnika, położyć kolor, ale generalnie kołpak okazał się tak zwanym "easy fix"

:piwo:

IMG_20231024_221826.jpg

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.