Skocz do zawartości

BF 109 Trop Tamiya 1:48


Baker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono .Jestem tutaj nowy .Po wielu latach wracam do modelarstwa . To moj pierwszy model ktory moim zdaniem jest warty pokazania ( zanim zrobilem BF`a popelnilm jeszcze mustanga i i hellcata - wstawie jezeli ktos bedzie chcial zobaczyc moje prace . Zdaje sobie sprawe ze praca jak i zdjecia nie sa idealne ,prosze wybaczyc bo bylme w temacie nie obecny przez jakies 12 lat . Tyle w temacie , zapraszam do ogladania 

BG 109 Trop North africa 

IMG_0528.jpg

IMG_0530.jpg

IMG_0535.jpg

IMG_0533.jpg

IMG_0531.jpg

IMG_0539.jpg

IMG_0537.jpg

IMG_0538.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zaszpachlowales połówki kadłuba za kabiną bo w oryginale były tam łączone. Nie wiem czy to wina fotek ale zastanawiam się czy nie wkleiłes podwozia odwrotnie.

Na przyszłość nie rób zdjęć na ręczniku kuchennym bo wyglądają jak zrobione na papierze toaletowym. Jeśli chodzi o malowanie to raczej spoko mi się podoba:super:

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pędzlowany całkiem spoko. Lini bym się zbytnio nie czepiał; nie zawsze ją widać.

Raczej szpachlował bym łączenie skrzydła od działka do  kadłuba.  😎

Cytat

I tak, koła są niestety odwrotnie...

Koła? Gdzie, jak?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pędzel - to wielki szacun. Jak zrobiłeś te odymienia? 

Faktycznie osłony kół trochę psują efekt

Poza tym - wielki comeback :))) 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zmartwic szanowne grono bo model niestety malowany aerografem . Na swoja obrone mam tylo tyle ze to drugi w moim zyciu nie malowany pedzlem . Takze dajcie mi troche czasu a i airbrushowe malowania sie poprawia :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Thalgonis napisał:

meśki to jedyne modele gdzie nie trzeba szpachlować kadłuba

Modele to nie wiem, ale produkty Messerschmitta to z pewnością nie jedyne samoloty z łączeniem poszycia wzdłuż osi kadłuba. Także komsomolska czujność zawsze w poważaniu.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze przyda się bardziej spód i koła

IMG_20210406_213116.thumb.jpg.3d32c26592bb06d60182c17cdb3efdf6.jpg

Ale to tylko przykład

Wg. mnie jest kilka opcji w modelarstwie.

1. (uwielbiam) Składam modele ponieważ to sprawia mi przyjemność.

2. Czytam, interesuję się, sprawdzam (praktykuje), ale jak nie wyjdzie to staram się poprawić przy następnym projekcie.

3. Każdy detal musi być 1 do 1 z oryginalnym inaczej model do du...

Wybierz opcję która Ci odpowiada i jej się trzymaj.

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to zrób czysty model (jeden, dwa) lub z delikatnym brudzeniem, ale to moja sugestia. 

Na tym i innych forach jest bimbalion modeli, galerii, warsztatów, warto tam zajrzeć.

A propos jeżeli Fw 190 to tylko Edek.

Powodzenia 💪

 

 

 

Edytowane przez Wojtek190
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Wojtek190 said:
33 minutes ago, Wojtek190 said:

Wg. mnie jest kilka opcji w modelarstwie.

1. (uwielbiam) Składam modele ponieważ to sprawia mi przyjemność.

2. Czytam, interesuję się, sprawdzam (praktykuje), ale jak nie wyjdzie to staram się poprawić przy następnym projekcie.

3. Każdy detal musi być 1 do 1 z oryginalnym inaczej model do du...

Wybierz opcję która Ci odpowiada i jej się trzymaj.

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to zrób czysty model (jeden, dwa) lub z delikatnym brudzeniem, ale to moja sugestia. 

Na tym i innych forach jest bimbalion modeli, galerii, warsztatów, warto tam zajrzeć.

A propos jeżeli Fw 190 to tylko Edek.

Powodzenia 💪


ja zdecydowanie nr1 i troszke nr 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo722- takich rysunków w sieci jest pełno.

Co chcesz udowodnić? Że linia była?

No była, tylko nie zawsze ją było widać, na wielu samolotach nawet słabo widać linie segmentów kadłuba.

 Jej obecność lub nie na modelu nie jest błędem.  Każdy robi jak uważa. :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Baker napisał:

Panowie tak popatrzylem na te pokrywy podwozia i wyglada ze ksztaltem pasuja do lukow podwozia . Wiec albo producent cos spieprzyl albo sam juz niewiem . :)))

 

 

Golenie, jak i pokrywki masz przyklejone zgodnie z instrukcją. Ten model tak ma i tyle :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.