Skocz do zawartości

BTR-40 , 1/35


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dłubię od jakiegoś czasu BTR-40 od Trumpetera.

Docelowo ma być w oznakowaniu Wojska Polskiego

Mam blaszki, koła i kalki od Mr.Decal

Jak na razie sama dłubanina, zdążyłem zjeb...ać kilka cieńkich elementów, ale co tam...

Spasowanie większośći elementów ok, aczkolwiek to co najważniejsze - podłogę, burty, przód to lekko zpier...li, ale co tam, szpachla wszystko pokryje :)

wracam do roboty,,,,pozdrawiam

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

11.jpg

10.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, złożony i gotowy do położenia podkładu. Osłony reflektorów będą inne niż oryginał (prostokątne), próbowałem dorobić je z drutu, ale widocznie talentu mi brak i cierpliwości , bo istnego wkur..wu dostałem próbując je jakoś wymodelować 

Trudno, jestem niedzielnym lepiaczem i takie rzeczy jakoś przeżyję....

 

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doklej czarne krzyże i kręcimy "Czterech pancernych i pies" 😀Jak się znudzi przemalujesz na zielono. Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia- przepraszam -warsztatu💣

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany mieszanką żółtej i czarnej 5:4 (Hataka orange)

Kalki od Mr.Decal, pierwszy raz z nimi pracowałem,  kładą się świetnie. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym czegoś nie zje..zł- musiałem oderwać piłę,  nie pomyślałem że pod nią pójdzie kalka...ach...

btr40-1.jpg

btr40-2.jpg

btr40-3.jpg

Edytowane przez krzychu83
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, robertmodelarz napisał:

,Kolor i modulacja, wyszła pierwsza klasa. Kaleki też extra siadły. Czy można zamówić taki zestaw w  Mr.Decal? Na stronie jest tylko lotnictwo i kolej.

Tu jest zastosowanaraczej technika rozjasniej panelowych a nie modulacja, co nie zmienia faktu, że bardzo fajny model sie szykuje. Najbardziej podoba mi się dobra robota z fototrawionkami.

 

Zaglądam i cieszę się, że coś nowego się pojawia prócz klasycznych Tygrysów, Panter i T-34.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

 Czy można zamówić taki zestaw w  Mr.Decal? Na stronie jest tylko lotnictwo i kolej.

Myślę, że tak, napisz do niego. Te robił mi na podstawie oryginalnego zdjęcia, inny komplet robił na podstawie starych kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzychu83 napisał:

Myślę, że tak, napisz do niego. Te robił mi na podstawie oryginalnego zdjęcia, inny komplet robił na podstawie starych kalkomanii.

Dziękuję za info napisałem😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła bardzo bojowa maszyna, kolor powala. Korba robi robotę!!!! Antena zajefajna. Obić to już nie dawaj- krawędzie niektóre, ołówkiem delikatnie przetrzyj i tyle. 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, robertmodelarz napisał:

Obić to już nie dawaj- krawędzie niektóre, ołówkiem delikatnie przetrzyj i tyle. 

Oczywiście,  tylko tam gdzie faktycznie mogła farba sie ścierać

 

9 minut temu, Gerd napisał:

a podstawkę tak (i figurkę)

Z figurantem będzie kłopot bo rzeżbić nie umiem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, krzychu83 napisał:

Oczywiście,  tylko tam gdzie faktycznie mogła farba sie ścierać

 

Z figurantem będzie kłopot bo rzeżbić nie umiem  :)

Jakby tych figurantów lekko podszlifował na naszych;

33274_rd.jpg

33517_rd.jpg

23328_rd.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm specem od piechoty nie jestem. Hełmy niby te same, ale mundury to raczej już nie.  Mam zestaw Dragona z AK-47, prędzej dołożę tam jakieś graty wyposażenia i broń ręczną, aniżeli figurki., tylko że gratów mało na rynku z tego co patrzę...

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.