Skocz do zawartości

MiG-23MF 1/72 KP


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalowane. Granica pomiędzy niebieskim i szarym poprawiona. Pokusiłem się o malowanie bez maskowania, no i się udało. Nie jest idealnie, ale jestem zadowolony. O ile z Mr. Color nie miałem problemów z doborem parametrów, o tyle z ziemistą emalią Humbrola już tak. Za mało rozcieńczałem. Wszystko kwestią treningu. Teraz trzeba wszystko na błysk i dalej... Aha, co do łat to miałem 2 wersje z tego samego okresu, różnice były niewielkie,  wybrałem z opracowania Godło i barwa w lotnictwie.

IMG_20210925_212824419_HDR~2.jpg

IMG_20210925_212846667_HDR~2.jpg

IMG_20210925_212900879_HDR~2.jpg

IMG_20210925_212919821_HDR~2.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, w międzyczasie latałem jeszcze po moich archiwach.

Znalazłem dosłownie dwie fotki MiGów z baniakiem podkadłubowym, w tym tylko jedno Miga z łaciatym kamo (ale słaba jakość).

Wydaje się więc, że niezbyt często z tym zbiornikiem latały. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku malowania 'gołębio-szarego' były w takim samym kolorze /np ''101'', ''065'', ''115''/. W przypadku tego 'nielota'  -''457'' już mam wątpliwość- prawdopodobnie tak jak spód s-tu. A dodatkowo fantazyjny baniak od ''21'' go pod skrzydłem...

101.jpg

115.jpg

065.jpg

457.jpg

Edytowane przez mcrec1962
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zbiornikiem to namieszane już mam całkowicie. Mam jeszcze do przemalowania girlandy do podwieszania R60, zrobię na szaro, jedno ze zdjęć stodwudziestki z numerem bez białej obwódki tak przedstawia. Przyjmę więc, że zbiornik będzie tak samo. Przy okazji dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Z tym zbiornikiem to namieszane już mam całkowicie...'' Ano nie jest to wszystko takie...

Jako ciekawostkę podam ,że kiedyś jedna ze 'szparek'', tych łaciatych ,miała  ruchomą część skrzydła w kolorze srebrnym.Trochę czasu już upłynęło/prawie 40lat/  , więc dokładnie nie pamiętam czy to ''845'' czy ''846'' i po której  stronie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mysiek13 napisał:

ICM robi

Taki dobrobyt będzie? 

Wiadomo coś więcej, np. jak będzie rozwiązane łączenie ruchomych części skrzydeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grzes napisał:

Taki dobrobyt będzie? 

Wiadomo coś więcej, np. jak będzie rozwiązane łączenie ruchomych części skrzydeł?

 

Nic nie wiadomo, tylko tyle, że zapowiedzieli na przyszły rok start rodziny 23/27. Nie wiadomo jakie wersje pierwsze, kiedy to będzie, żadnych zdjęć, renderów, nic. Ale patrząc na ich Foxbaty to jakoś jestem optymistyczny 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.