Skocz do zawartości

MiG-23MF 1/72 KP


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym warsztacie, rozpoczynam pracę nad MiG-23MF. Jakiejś głębszej historii nie ma, tyle, że wspomnienia z dzieciństwa. Pamiętam jak prenumerowałem Mały Modelarz do teczki i wyszedł numer z MiG-23, jakie było wtedy WOW,  że samolot, że myśliwski i do tego ze zmienną geometrią skrzydeł, ruskie to mają technikę, amerykańce mogli się schować...
Skleiłem model, skrzydła nawet się obracały...teraz tak z sentymentu kupiłem w skali 1/72. Malowanie ma być kolorowe, z uzbrojeniem, oczywiście z szachownicami. Poniżej zdjęcia zawartości pudełka, oraz dodatków. Z grubsza przymierzyłem się do wymiarów płatów, statecznika, kadłuba i raczej jest poprawnie. Głębszej analizy nie przeprowadzałem, przyjdzie czas na bieżąco. Zacząłem docinać kadłub żeby zmieścić kabinę żywiczną, tu będzie trochę pracy. Jeżeli ktoś ma jakieś wskazówki, uwagi to zapraszam.

IMGP7503.JPG

IMGP7504.JPG

IMGP7505.JPG

IMGP7506.JPG

IMGP7509.JPG

IMGP7510.JPG

IMGP7512.JPG

IMGP7513.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz że się poprzyglądam...i pokibicuje.

Poprzymierzaj skrzydła z kadłubem...

 

Mojego wywaliłem praktycznie do kosza, ta zmienna geometria skrzydeł hmmm....mnie się trafiła totalna katastrofa, luzy, niepasujące bolce, wszystko latało jak kulka w wiadrze, szpary, na maxa nierówne...jedyne co mogło uratować to sklejenie na stałe ale to paskudnie wygląda.

Z plusów: nitowania fajne, niezły detal...

Kupiłem academy i zvezde mld i dopiero z 3 coś złożyłem byle skończyć...

Edytowane przez myszaty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzymam kciuki. Sam niedawno sklejałem i ten model to jest nie lada przeprawa. Dopasowanie ze sobą dwóch tylnych połówek kadłuba to niezłe wyzwanie. Skrzydła nieco wiszą po rozłożeniu jeśli nie skleisz ich na stałe. Między statecznikiem pionowym a kadłubem też powstaje niemała szpara. Dużo szpachli, piłowania i wytrwałości będzie potrzebne 😉 Ale przy włożeniu odpowiedniej dozy wysiłku da się z niego zrobić sensowny model.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że będzie warsztat. Ostatnio pojawił się ten model u mnie jako tzw. model relaksacyjny robiony w przerwach. Po pierwszych wpisach zaczynam się jednak zastanawiać czy rzeczywiście będzie to relaks.

Podłączam się i obserwuję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak informacyjnie dodam, że jakiś czas temu, jak odrodziła się we mnie chęć powrotu do modelarstwa to kupiłem na FB parę modeli, nie mając zupełnie wyobrażenia co kupuję i jakie są standardy na forach internetowych. Wśród modeli był owszem MiG-23, ale firmy Design. Ostatnio przystępując do warsztatu dokupiłem wspomniane wyżej dodatki, znalazłem plany, wydrukowałem, wyciąłem parę elementów i schowałem czym prędzej ten wyrób plastikowy na powrót do szuflady. Skoro zostały dodatki to trzeba było dokupić do tego model i stąd pojawił się wyrób KP. Mam wrażenie że zdecydowanie lepszy i dokładniejszy.  W załączeniu zdjęcie pudełka rzeczonego wyrobu.

Design.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym korpusie nie dało się nic oprzeć :D  Grubość w okolicach silnika przekraczała grubość oryginału, łącznie z grubością materiału, więc nie było nawet jak zeszlifować.

Edytowane przez tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekk napisał:

Jeżeli ktoś ma jakieś wskazówki, uwagi to zapraszam.

Nie spi.... Nie spartol tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem,  że tak powiem. Mam na składzie ową 23kę i już kilka razy do niej przysiadałem ale zawsze coś mnie odrzucało od tego modelu. Detal ma całkiem, całkiem ale czy to wszystko da się złożyć w sensowna kupę to powiem szczerze powątpiewam.  "Pracuję" nad ichnim MiGiem 21R i jakoś to pod górę idzie. Życzę powodzenia i czekam na to co wystrugasz z tego paździerza. Skrzydła to chyba raczej na stałe. No chyba, że  wykombinujesz jakiś dobry patent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu...

Chyba że za darmo będą dawać, to go wtedy wymaluję w różowe króliczki.😉😋Miałem takie luzy, szpary i niepasujące zawiasy ma  skrzydłach że przy nich system academy jest ok, a su 22 z pantery to już poezja.

I jeżeli to coś określił

15 godzin temu, Matys napisał:

Skrzydła nieco wiszą po rozłożeniu jeśli nie skleisz ich na stałe.

,,nieco" ?!?

One opadają do ziemi...

a na dodatek każde w inną stronę.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

One opadają do ziemi...

a na dodatek każde w inną stronę.

To opadają do ziemi czy każde w inną stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

ten kto wymyślił ten zawias z zębatką chyba przedawkował becherovkę...

Kurcze, to ja mam chyba jakiś wybrakowany egzemplarz, bo u mnie zębatki to nie ma . Tylko dwa chamskie bolce i choćby siadaj i płacz 😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Moses napisał:

zestaw RV

Kp=RV tylko taniej o jakieś 30-40pln. Rv dodawało jeszcze czasami kawałek blachy i kilka okruchów żywicy do zestawu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chętnie też popatrzę na zmagania z tym zestawem.

Zastanawiałem się kiedyś sporo czasu czy go nie zakupić, ale po obejrzeniu wyprasek jakoś detal mnie nie porwał a to co się tu teraz pisze utwierdza w przekonaniu.

Niemniej życzę powodzenia w budowie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, abtb napisał:

Kp=RV tylko taniej o jakieś 30-40pln. Rv dodawało jeszcze czasami kawałek blachy i kilka okruchów żywicy do zestawu.

To co, trzeba szukać Bilka czy rzezbić w KPie?

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.