Skocz do zawartości

Seehund (U-boat type XXVIIB) late - ICM 1/72


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz sobie przypomniałem.  W swoim hundzie przykleiłem samoróbkę - kawałek cienkiego arkusika plastiku nagrzałem z lekka i naciągnąłem na końcówkę trzonka pędzelka o odpowiedniej średnicy. Po odcięciu nadmiaru, kopułka pasowała jak ulał. Dałbym fotkę, ale zapomniałem kompletnie jak to się robi...😀😀😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wydawałoby się, że się poddałem. I w sumie tak było, myślałem sobie, a niech tam - będzie z tymi okropnymi wręgami i bez kopułki. Ale dzisiaj rozbolał mnie brzuch i żona przyniosła tabletki. Patrzę sobie na nie i nagle … olśnienie. Przestało mnie boleć, wziąłem cały blister i oł jes ! Średnica niemal idealna. Zalałem CA i teraz tylko odciąć końcówkę. 
 

Mam jednak zgryz, bo jak się udało z kopułką, to i wręgi nakleić trzeba. Może z pudełka po jogurcie ?

 

 

404934FE-2A4D-495A-8080-F7A7E9A58032.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Klapouch napisał:

Patrzę sobie na nie i nagle … olśnienie. Przestało mnie boleć, wziąłem cały blister i oł jes ! Średnica niemal idealna. Zalałem CA i teraz tylko odciąć końcówkę. 

 

 

 

A nie mówiłem 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez większość dzisiejszego popołudnia nienawidziłem prowokatorów z działu okrętowego, którzy namówili mnie na poprawianie wręg (czy jak się to nazywa). Ciagle ich trochę nienawidzę, ale mniej, bo w końcu coś tam udało się zrobić. Może nie są to najprostsze linie, może nie najcieńsze, ALE są najlepsze jakie umiem dzisiaj zrobić. No i potem podkładzik i zobaczy się 


 

 

D162CA88-E957-4DAF-AFC6-821018C975E0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Klapouch napisał:

Przez większość dzisiejszego popołudnia nienawidziłem prowokatorów z działu okrętowego

 

Są nie tylko w dziale okrętowym, wierz mi. Ale dzięki temu bardziej się starasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Klapouch napisał:

Po podkładzie wyszło źle. Mnóstwo nierówności i innych baboli. Trzeba szlifować. Trochę to zajmie. 

Dlaczego upierasz się na zrobienie takich grubych tych zgrubień, one są naprawdę delikatne trochę szersze niż spawy (to taki podwójny spaw - łączenie poszczególnych sekcji). I jeszcze jedna sprawa masz żle wklejoną przednią opływkę kiosku (do góry nogami - powinna płynnie się podnosić do góry nie na dół).

Seehund_07.jpg.91c100c3fa147575d61415c28f6bc38d.jpg

Pozdrawiam "prowokator"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Klapouch, rozciągnij ramkę nad świeczką, na odpowiednią wg. ciebie średnicę. Przyklej do modelu i lekko zeszlifuj jeżeli będzie taka potrzeba.

Według mnie, będzie to w wiele lepsze, niż takie grube paski.

 

EDIT.

A przed przyklejeniem rozciągniętej ramki, możesz zrobić rylcem lekkie wgłębienie, Wtedy idealnie wpasuje się ramka w to wgłębienie. Po przeszlifowaniu będzie doskonale imitowała łączenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Co więcej - patrząc na zdjęcie ostatnie  od kolegi @ManiekBzastanawiam się, czy w ogóle całości nie zeszlifować na gładko i dać tylko te rozciągnięte ramki. Mogłem to zrobić przed posklejaniem - na połówkach kadłuba. Jak się nie uda kupię drugi egzemplarz, bo naprawdę zalazł mi za skórę ten maluch

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze delikatne linie zrobić metodą "linkarską" - za pomocą kleju BCG nakleić nitkę co się robi olinowanie albo drucik mosiężny  0,3mm, bez problemu na tym kleju można ułożyć kształt jaki się chce a potem zanim klej wyparuje psiknąć kilka razy podkładem. Powinno w ten sposób bez problemu związać i mocno trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

można jeszcze delikatne linie zrobić metodą "linkarską" - za pomocą kleju BCG nakleić nitkę co się robi olinowanie albo drucik mosiężny  0,3mm, bez problemu na tym kleju można ułożyć kształt jaki się chce a potem zanim klej wyparuje psiknąć kilka razy podkładem. Powinno w ten sposób bez problemu związać i mocno trzymać.

No ale usuwać te wszystkie łączenia z całego kadłuba czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Klapouch napisał:

No ale usuwać te wszystkie łączenia z całego kadłuba czy nie ?

Nic więcej nie usuwaj. Reszta jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dość szybko udało mi się dorównać kolegom z działu okrętowego w szybkości budowy. Nie udaje się jednak z jakością :)

 

Zrobiłem te linki metodą @M.A.V.- linki okrętowe i BCG. Wyszło w miarę, niektóre trochę falują - efekt zbyt małego naciągnięcia i psiknięcia podkładem. Zdjęcie w dużym przybliżeniu + czarny podkład pokazują nierówności powierzchni, ale gołym okiem nie jest tak źle, a poza tym naprawdę chce już skończyć. Doskonalić się będę w następnych modelach. Koniec końców efekt jest delikatny, mieliście rację, że te moje poprzednie próby były dość słabe. 
 

I tak dziad jest na czarno i będzie najpierw rozjaśniany, potem malowany. Zamierzam go zrobić w kolorze zielono- niebieskim jak w moim pierwszym poście. Pytanie czy uda mi się odpowiednią mieszankę farb uzyskać. Jak nie to będzie szary. 

96624FAD-EB86-419B-BD6B-40E0E8831514.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i po olejach. Jeszcze tylko bezbarwny mat i będzie tego. Jak myślicie - nie obrażam się 😉

 

Z cyklu #terazZrobiłbymInaczej, to :

 

1. Te spawy nieszczęsne z linek może i dobry pomysł, ale wykonanie słabe - przylepiły się w kilku miejscach i co do zasady na długości są luźne - przesuwają się w lewo i prawo

2. Szlifowanie powierzchni - oj dużo się jeszcze muszę nauczyć

3. Fajna zabawa te statki, następny musi być jakiś 1/350 ubot albo osławiony biber

seehund (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, M.A.V. napisał:

ta kopułka to jednak stanowczo za duża   :kwasny:

Ale nic mi do głowy nie przychodzi jakby to łatwo  poprawić :hmmm:

 

druga sprawa - jakoś zupełnie mnie nie przekonuje to "pasiaste" kamo...

 

akurat z kopułką będzie lepiej - robię nową odcinając po prostu blister po tabletkach trochę wyżej. Będzie i niższa i mniejsza w obwodzie.

 

Co do kamo - no cóż, przemalowywać to bym nie chciał, w ogóle po tych wszystkich wtopach chcę go po prostu skończyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.