Jump to content

Umieszczanie zdjęć na forum - poradnik


reggy
 Share

Recommended Posts

Witajcie, często pojawiają się pytania odnośnie sposobu wrzucanie zdjęć na forum. Obecnie usługi hostowania zdjęć (czyli właśnie przechowywania w Internecie) świadczy darmowo wiele serwerów. W tym wątku postaramy się opisać sposoby umieszczania i udostępniania zdjęć na forum przy użyciu tych najbardziej popularnych.

 

Google Picasa Web Albums

1.jpg

Google świadczy wiele świetnych usług nastawionych na minimalne efekciarstwo a maksymalną efektywność, przyjazność dla użytkownika i stabilność. Oferuje nam między innymi znakomitą usługę darmowych wirtualnych albumów. Za friko możemy założyć konto, pobrać świetny program będący jednocześnie albumem zdjęć jak i funkcjonalnym "szybkim obrabiaczem zdjęć" i korzystać z 1GB przestrzeni na wrzucanie fotek.

Zakładanie konta i pobranie programu Picasa2

Żeby zacząć całą zabawę trzeba założyć konto usług google (lub skorzystać ze z wcześniej założonego np. dla poczty Gmail.com) oraz pobrać specjalny program, dostępny pod adresem: TU KLIKNIJ ABY POBRAĆ PICASA2.

Zaczynając od pobrania programu. Klikamy w powyższy link i zapisujemy plik na dysku. Po pobraniu instalujemy postępując zgodnie z instrukcjami instalatora. Po wszystkim uruchamiamy program. Pierwszym krokiem jest dodanie folderów z dysku w których trzymamy fotki do programu Picasa2. Niestety nie pamiętam co program sugeruje przy pierwszym włączeniu, ale prawdopodobnie powinien wyświetlić nam się sympatyczny kreator prowadzący krok po kroku. Jeżeli tak się nie dzieje, oto krótki poradnik.

 

Mamy pusty album, pora go zapełnić. Możemy zaimportować zdjęcia bezpośrednio z aparatu przyciskiem w lewym górnym rogu, lub skorzystać z już zapisanych na dysku. Musimy odszukać folder w którym mamy te pliki i kazać Picassie go przeszukać. Postępujemy zgodnie z zawijasami na poniższym piktogramie:

2.jpg

Program w parę chwil porobi miniatury i poporządkuje fotki. Możemy je trochę obrobić z programu jak chcemy. Pora zalogować się na konto.

Ale najpierw wypada to konto mieć! Klikamy Zarejestruj się w Albumach zdjęć.

3.jpg

Przeniesie nas do przeglądarki. Jeżeli wcześniej korzystaliśmy z Gmail.com lub pozostałych usług google, tak jak jest to napisane na tej stronie, korzystamy z okienka po lewej. Jeżeli nie mieliśmy tego szczęścia, klikamy w okienko po prawej. TO JEST OPCJONALNE. Ze swojej strony polecam zaczęcie trochę od drugiej strony. Zamiast klikać w prawe pole, załóżmy szybko konto pocztowe Gmail.com, które jest łatwiej założyć niż rejestrować się tylko w usłudze Picasa, a z którego też możemy się logować. Kliknij w link i postępuj zgodnie z prostym opisem:

ZAŁÓŻ KONTO GMAIL.COM. Zapamiętaj dane konta i hasło. Przejdź ponownie na tą stronę z fotki poniżej i zaloguj się w lewym polu.

4.jpg

Akceptujemy regulamin jaki nam wyskoczy i to na razie wszystko co mamy do roboty w przeglądarce. Przechodzimy do Picasa2 z powrotem.

5.jpg

6.jpg

W programie klikamy w napis w prawym górnym rogu żeby się zalogować.

Pora rzucić nasze fotki jak to się mówi "w interneta". Zaznaczamy to co chcemy (np. trzymamy wciśnięty CTRL i klikamy na poszczególne fotki albo przeciągamy myszką). Klikamy prawym guzikiem na którąś z zaznaczonych i na dole "przekaż do albumu zdjęć". Obrazki mówią wszystko:

7.jpg

9.jpg

Na czas przesyłania i po zakończeniu wyskoczy takie okienko pozwalające przejść do albumu w internecie. Ale nam to niepotrzebne.

10.jpg

O tak będzie na razie wyglądał nasz album po jednej wrzucie.

12.jpg

I teraz największa sztuczka która czyni to wszystko jeszcze wygodniejszym i finał pozwalający uzyskać mega-hiper-tajne kody pozwalające na wrzutę zdjęć na forum. Wchodzimy na stronę:

http://www.picasa2html.com/

W pole na górze wpisujemy nasz LOGIN z albumów. Czyli jeżeli założyliście sobie w Gmail'u konto dla przykładu: modelwork.com@gmail.com, to loginem jest modelwork.com. Klikamy GO! po prawej i czekamy. Poniżej wyskoczą miniaturki okładek naszych albumów. Po kliknięciu na okładkę poniżej wyskoczy lista zdjęć, klikamy po kolei na te które nas interesują.

13.jpg

Przesuwamy w dół strony. Ustawiamy wszystkie opcje tak jak na obrazku poniżej: BBCode, 800px itp. I kopiujemy kody jakie nam wygeneruje strona. Nie kopiujemy dwóch ostatnich linijek, bo to reklama tejże stronki. Teraz wklejamy to wszystko na forum i gotowe.

14.jpg

Dzięki możliwości błyskawicznego importu zdjęć z aparatu, szybkich korekt, kadrowania i żwawemu wrzucaniu do sieci jak i uzyskiwania kodów usługa Picasa od google jest świetna do zastosowania na forum. Serwery są ogromnie stabilne, korzystam już z tego niemal 10 miesięcy, wykorzystałem 500 mega na zdjęcia i nigdy się nie zawiodłem. I przede wszystkim nie trzeba zmniejszać zdjęć przed wrzuceniem - to się robi automatycznie. Polecam.

Największą wadą jest to, że nie można wstawiać szybko miniatur zdjęć, tylko zawsze pełen rozmiar. Dlatego wkrótce postaram się opisać inne dobre serwery. Wszystkie obrazki w tym wątku wrzuciłem podążając ślepo opisanymi przeze mnie krokami - więc nie powinno być problemów. Jakby co, piszcie.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...
 • Replies 86
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolejny serwis, równie dobry - więc szczerze polecam. Bardzo szybka rejestracja, szybkie masowe wrzucanie, jak i szybkie masowe pobieranie kodów. Dodatkowo możliwość generowania ładnych miniaturek i zmniejszanie rozdzielczości fotek w czasie wrzucania - więc odchodzi problem kompresji zdjęć - można wrzucać wprost z aparatu. Ciężej jednak utrzymać tu porządek w porównaniu do Picasa'y.

Mowa o:

pblogo_144ea2.gif

WWW.PHOTOBUCKET.COM

 

Okej, zacząć trzeba od założenia konta.

Klikamy "JOIN NOW" w prawym górnym rogu.

1.jpg

--------------------------------------------

Wymyślamy sobie nazwę użytkownika, niestety większość już zajęta .

Potem dwa razy hasło i klikamy "NEXT STEP".

2.jpg

--------------------------------------------

Potem uzupełniamy tabelki, można kłamać. Przepisujemy kod i klikamy "I ACCEPT, SIGN ME UP". Mail podajemy tylko na wypadek zapomnienia loginu czy hasła, zero spamu.

3.jpg

--------------------------------------------

Od razu zostaniemy przeniesieni do strony naszego albumu. Pokażę teraz podstawowe wrzucanie fotek. Wcześniej możemy potworzyć podkatalogi, żeby trzymać jakiś porządek w fotkach.

Przejdźmy do rzeczy. Photobucket pomniejsza fotki przy wrzucaniu - możemy wrzucać fotki bezpośrednio z aparatu, o wysokich rozdzielczościach, a na serwerze wylądują już w małej, użytecznej formie. Warto tu wspomnieć, że wrzucanie bezpośrednio z aparatu ogromniastych fotek może trwać bardzo długo, zalecam więc przedtem korzystanie z darmowych programów do masowej kompresji zdjęć, np. z genialnego IrfanView. Jednak jak komuś nie po drodze, ma dużo czasu, lub bardzo szybki internet w kierunku "od siebie" - proszę bardzo.

Przed wrzuceniem wybieramy rozdzielczość. W rachubę wchodzą dwie:

800x600, jeżeli chcemy prowadzić relację i wrzucać fotki w całości, nie miniaturki.

1024x768, jeżeli chcemy wrzucać miniaturki prowadzące do fotek w dużej rozdzielczości na których widać wszystkie babole.

Wybieramy rozdzielczość jaka nas interesuje i klikamy "CHOOSE FILES"

4.jpg

---------------------------------------

Otworzy się nam znany ekran przeglądarki plików. Odszukujemy folder jaki nas interesuje i zaznaczamy zdjęcia. Trzymając wciśnięty CTRL na klawiaturze możemy wskazywać pojedynczo fotki. Jeżeli chcemy zaznaczyć przedział fotek od X do Y, trzymamy SHIFT i klikamy na fotkę Y, a potem dopiero X. Czyli zaznaczamy "od tyłu". Dzięki temu mamy dobrą kolejność. Jeżeli zaznaczamy odwrotnie, najpierw X a potem Y, to ostatnia fotka wyląduje nam na początku przedziału. Photobucket raczej porządkuje fotki alfabetycznie jeszcze raz po wrzuceniu, ale lepiej wyrobić sobie taki odruch.

Okej, zaznaczone - rozpoczynamy wrzutę!

5.jpg

--------------------------------------------

Czekamy aż dojdzie do 100%, nie zamykamy strony ani przeglądarki.

6.jpg

--------------------------------------------

Gdy fotki się wrzucą, możemy sobie je poopisywać. Klikamy MY ALBUMS gdy załatwimy to co chcemy.

7.jpg

--------------------------------------------

Zostaniemy przeniesieni do naszego albumu. Zaznaczamy fotki jakimi chcemy się podzielić. Możemy zaznaczać pojedynczo lub skorzystać z opcji masowego zaznaczania. Potem klikamy "GENERATE HTML AND IMG CODES".

8-1.jpg

--------------------------------------------

Wyskoczy nam masa kodów. Na obrazku opisałem które pola nas interesują. Wystarczy w nie kliknąć, aby kody skopiowały nam się do schowka. Potem szybko na forum, CTRL-V aby wkleić i VOILA! Gotowe!

9.jpg

--------------------------------------------

 

P.S. Mam nadzieję, że mi wybaczycie litrówkę z 8 zdjęciu. Miało być "pojedynczo" .

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
a jak nie znasz angielskiego to wybierz fotosik.pl i po sprawie

A potem zastanawiaj się czemu nikt nie komentuje Twojego modelu, bo nie chce mu się czekać 4 dni aż się fotki załadują :P

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Witam. A ja mam takie pytanie czy serwer forum Modelwork pobierając zdjęcia z serwera np. z photobucketa robi jakąś kompresje i zmniejsza rozdzielczość? Zamieściłem zdjęcia w rozdzielczości 900x800, wrzuciłem do tematu tak aby były od razu wyswietlane na stronie i tu niespodzianka. Mianowicie fotki są zniekształcone pojawiły się schodki na krawędziach, po kliknieciu otwiera się nowe okno i zdjęcie wyświetlane jest prawidłowo.

Te same fotki na innych forach są wyswietlane poprawnie, więc nie wiem w czym problem bo 900x800 punktów powinno się wyświetlić bez problemu na stronie.

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Witam. A ja mam takie pytanie czy serwer forum Modelwork pobierając zdjęcia z serwera np. z photobucketa robi jakąś kompresje i zmniejsza rozdzielczość? Zamieściłem zdjęcia w rozdzielczości 900x800, wrzuciłem do tematu tak aby były od razu wyswietlane na stronie i tu niespodzianka. Mianowicie fotki są zniekształcone pojawiły się schodki na krawędziach, po kliknieciu otwiera się nowe okno i zdjęcie wyświetlane jest prawidłowo.

Te same fotki na innych forach są wyswietlane poprawnie, więc nie wiem w czym problem bo 900x800 punktów powinno się wyświetlić bez problemu na stronie.

Pozdro

Zdjęcia są zmniejszane do rozmiaru okna (to znaczy, żeby zmieściły się w oknie przeglądarki i nie "rozwalały" forum). Zmniejszane są za pomocą algorytmu, jaki jest zaimplementowany w przeglądarce. Więc jeśli szerokość 900 px jest zbyt duża, przeglądarka zmniejsza zdjęcie do wymaganej szerokości.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W nastepnej galerii zrobie fotki 800 x 600 punktów. Linków do fotosika o większej rozdzielczości nie umieszczam bo wnerwia mnie jak ktoś w swojej galerii wkleja tylko linki i człowiek się musi naklikać zeby cokolwiek zobaczyć. Ja mam na swoim komputerze ustawioną rozdzielczość 1280x800 a fotki z photobucketa 900x800 są deformowane więc na pewno serwer Modelwork ogranicza co do rozmiaru fotek.

Hej

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Witam. Ostatnio mój Photobucket zwariował; miniaturka kieruje do zdjęcia i przeglądarki całego albumu. Po wykasowaniu części linku miniaturka już działa jak trzeba. Pytanie; ja coś poknociłem w ustawieniach czy 'bukiet'.Ktoś pomoże?

Link to comment
Share on other sites

Zaiste - musieli coś zmieniać ostatnio. Już parę osób o to pytało. Patrzyłem czy gdzieś się da edytować to co bukiet nam będzie generował i nie znalazłem. Póki ktoś lepiej doinformowany się trafi zostaje nam to (do ogółu):

Kopiujesz to co skopiowałeś i wycinasz fragment:

?action=view&current

 

 

Czyli z przykładowo:

 

[URL=http://s302.photobucket.com/albums/nn118/modelwork_photo/?action=view&current=adam1.jpg][IMG=http://i302.photobucket.com/albums/nn118/modelwork_photo/th_adam1.jpg][/URL]

 

 

zostaje:

[URL=http://s302.photobucket.com/albums/nn118/modelwork_photo/adam1.jpg][IMG=http://i302.photobucket.com/albums/nn118/modelwork_photo/th_adam1.jpg][/URL]

 

 

co w efekcie daje:

th_adam1.jpg

P.S. modela autorstwa Adama Kijaka

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 2 weeks later...

Kopiujesz to co skopiowałeś i wycinasz fragment:

?action=view&current

 

 

 

 

 

 

 

 

...można inaczej;

wchodzisz u góry strony w "Account options"

w sekcji "Album Settings" zaznaczasz

"Images Link Back To Album"

na dole strony zapisujemy ustawienia i jest po staremu

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

1 GB w średniej jakości w jakiej wysyła się fotki co Picassy to grubo ponad 3000 zdjęć. Ja mam przez dwa lata wykorzystane 900 MB - dokładnie 2933 zdjęcia, a że parę relacji ma grubo ponad 100-300 zdjęć, to trzeba się naprawdę nacykać i narobić żeby wykorzystać. Nie ma żadnych limitów transferu. Za większe pojemności są roczne abonamenty, ale można mieć nieskończoną ilość kont darmowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.