Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/1 ausf.d Stuka zu fuss Tamiya 1:35


Jacorro

Rekomendowane odpowiedzi

 

59 minut temu, bulik58 napisał:

Ten model ma tak dobre spasowanie czesci czy jest juz sklejona gora z dolem?

obawiam się że już sklejona.....    więc sensowne pomalowanie to będzie cyrkowa akrobatyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 10:46, bulik58 napisał:

Sadzac po sladach kleju wewnatrz obawiam sie ze raczej napewno , czyli krotko mowiac 

images.png.48929980b82d1953dc335097b80ba049.png

 

Już nie jeden raz robiłem coś w inny sposób niż reszta, ale dawałem radę więc tym razem też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ja bym nie powiedział, że tego wnętrza nie da się pomalować (dobrze) w tym stanie modelu - ale nie wiem czy chciałbym próbować czegoś takiego, pewnie wolałbym przynajmniej część roboty zrobić przed zamknięciem wnętrza. Może jeszcze gąsienice przyklej na stałe (zupełnie bez ironii to mówię - sam tak robię jak mają być malowane "na brudno"), tylko uważaj, żeby we właściwą stronę je założyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie!

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat budowy modelu, ale nie wiedziałem gdzie indziej mogę się spytać. Jak myślicie kiedy będą znowu produkowane zestawy w tematyce 1 wojny światowej? Z firm takich jak Takom, czy Meng. Np. Mark V.

Edytowane przez Jacorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacorro napisał:

Może nie na temat budowy modelu, ale nie wiedziałem gdzie indziej mogę się spytać. Jak myślicie kiedy będą znowu produkowane zestawy w tematyce 1 wojny światowej? Z firm takich jak Takom, czy Meng. Np. Mark V.

Przyjacielu wystarczy dobrze popatrzeć w internetach a można je znaleźć o tutaj masz takiego Mark V (face t:mrgreen:) z Menga  

https://www.mojehobby.pl/products/British-Heavy-Tank-Mk.V-Male.html

Jest jeszcze jego mniejszy brat też z Menga o taki :

 https://www.mojehobby.pl/products/British-medium-tank-Mk.A-Whipet.html

A jak masz ochotę to jest jeszcze taki Mark IV z motorkiem i ludkami :mrgreen: :

https://www.mojehobby.pl/products/WWI-British-Tank-Mk.IV-Male-w-Single-Motor-British-Figures.html

To tak na szybko  i tylko  z jednego sklepu , a są jeszcze np. różne samochody pancerne, musisz się określić czego potrzebujesz wtedy się poszuka. Pozdr. A.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
26 minut temu, bulik58 napisał:

Wejdz na strone sklepu modelarskiego Mojehobby >> Dodatki >> Elementy fototrawione , poszukaj lub wrzuc w wyszukiwarke :

Part  PRT-P35-040 Sd.Kfz .251/1 Ausf. D Stuka zu Fuss , i pokaze ci sie .... to co zawiera zestaw oraz intrukcja

2004731146_(((((((((((((((((((((((((((..(11).jpg.255036ecfb344e8bd68472d417ea8040.jpg

 

1546141554_((((((((((((((((((((((((((..(11).thumb.jpg.73641aa8edd1c41bd235cde1d98a6bbb.jpg

teraz rostrzygnij co dasz rade upchac w model z zewnatrz. Co do reszyty pojazdu (wewnatrz)  przejrzyj  co ma ten lub inne sklepy na stanie , i zdecyduj  co bys chcial uzyskac z tych zestawow

Są blaszki do AFV i do Dragon. Które wybrać? Które lepiej będą pasować do Tamiyi?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Długa przerwa, ale jestem.  Elementy fototrawione nie wyszy idealnie, ale to przez zły klej cyjanoakrylowy (AmazingArt średni).  Ławki jak mam pomalować? Rozumiem, że siedzenie jest drewniane, a oparcie skórzane? Jakie macie sposoby na malowanie lusterek?

IMG_20211226_121538.jpg

IMG_20211226_121637.jpg

IMG_20211226_121703.jpg

IMG_20211226_121738.jpg

IMG_20211226_121808.jpg

IMG_20211226_121835.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ogólnie fajnie wyszedł. Moja uwaga jest jedna: kolory stanowczo zbyt ciemne. Jeżeli model potraktujesz  washem, to ściemnieje jeszcze bardziej. Rozjaśnij środki plam bazową farbą z dodatkiem białej. To samo zrób z wnętrzem pojazdu.  Przykładowa Pantera:

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Model ogólnie fajnie wyszedł. Moja uwaga jest jedna: kolory stanowczo zbyt ciemne. Jeżeli model potraktujesz  washem, to ściemnieje jeszcze bardziej. Rozjaśnij środki plam bazową farbą z dodatkiem białej. To samo zrób z wnętrzem pojazdu.  Przykładowa Pantera:

 

IMG-20211224-WA0015.jpg

Na zdjęciu ciemne wyszło na żywo to lepiej wygląda, jutro spróbuję ze światem słoneczny trochę jaśniejsze zdjęcia zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Jak bys przejrzal zdjecia z 1 strony to bys wiedzial jak pomalowac, po to poslalem ci zdjecia.

No tak. Pospieszyłem się z pytaniem. Nie raz już na te zdjęcia patrzyłem, a zapomniałem.

Edytowane przez Jacorro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym 50 groszy, że chodzi o kłódki na bocznych skrzynkach nad błotnikami... W sumie i tak trzeba napisać jak powyżej - chcesz, to maluj! Jeśli potrafisz to zrobić to chyba warto, zawsze to urozmaica model, prawda? Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmroczko napisał:

Postawiłbym 50 groszy, że chodzi o kłódki na bocznych skrzynkach nad błotnikami... W sumie i tak trzeba napisać jak powyżej - chcesz, to maluj! Jeśli potrafisz to zrobić to chyba warto, zawsze to urozmaica model, prawda? Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Tak chodziło mi o kłódki w skrzynkach nad błotnikami. W jakim one mają być kolorze?

Edytowane przez Jacorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacorro napisał:

Tak chodziło mi o kłódki w skrzynkach nad błotnikami. W jakim one mają być kolorze?

Kłódka jest w kolorze "kłódki"😀

https://www.scalenews.de/sd-kfz-251-7-ausf-d-walkaround-256/

0025-sd-kfz-251-7-ausf-d.JPG

 

0109-sd-kfz-251-7-ausf-d.JPG

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.