Skocz do zawartości

BANDA ŁYSEGO (KTO Rosomak M1M, IBG 1:35)


Lonestar

Rekomendowane odpowiedzi

Vnoszę do sądu szanownego społeczeństwa mojego drugiego Rośka...
 

Zestaw IBG 35032 KTO Rosomak Polish APC The Green Devil.
Akcesorium:
- "blachi od Flachi" (Mk.Fl)
FFF3501P ROSOMAK / Siatki ramy podwozia
FFF3501R ROSOMAK / Koła Michelin XZL
FFF3502R ROSOMAK M1 / Pancerz przedni Rafael
FFF3503P ROSOMAK / Przecinaki kabli
FFF3503R ROSOMAK M1 / Kamery KDN-1
FFF3504P ROSOMAK / Opancerzenie wanny
FFF3508P Zestaw BFT
- kalki TORO model
- figurki TORO model (namalowane przez kolege)
- liny EUREKA XXL
- lufa i antena Master

Banda_Lysego_mf04.JPG

Banda_Lysego_mf05.JPG

Banda_Lysego_mf10.JPG

Banda_Lysego_mf11.JPG

Banda_Lysego_mf12.JPG

Banda_Lysego_mf13.JPG

Banda_Lysego_mf14.JPG

Banda_Lysego_mf15.JPG

Banda_Lysego_mf16.JPG

Banda_Lysego_mf20.JPG

Banda_Lysego_mf01.JPG

Banda_Lysego_mf02.JPG

Banda_Lysego_mf03.JPG

Banda_Lysego_mf06.JPG

Banda_Lysego_mf07.JPG

Banda_Lysego_mf08.JPG

Banda_Lysego_mf09.JPG

Banda_Lysego_mf17.JPG

Banda_Lysego_mf18.JPG

Banda_Lysego_mf19.JPG

Edytowane przez Lonestar
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ok. Jeśli robiłeś konkretny wóz przydały by się do porównania fotki rzeczywistego wozu z misji dla podglądających. Największy babol to widzę nad przedziałem silnika masz pancerz Rafaela, a boki i tył to późniejszy pancerz HSW (powinien być cały produkcji Rafaela w kolorze zielonym, później piaskowym). Z tego co kojarzę, to akurat ten wóz powinien mieć zasobniki za tylnymi kołami, w miejscu pędników wodnych. Figurka dowódcy w położeniu marszowo-obserwacyjnym przy pootwieranym co się da z tyłu też nie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mandrivecs napisał:

Ogólnie ok. Jeśli robiłeś konkretny wóz przydały by się do porównania fotki rzeczywistego wozu z misji dla podglądających. Największy babol to widzę nad przedziałem silnika masz pancerz Rafaela, a boki i tył to późniejszy pancerz HSW (powinien być cały produkcji Rafaela w kolorze zielonym, później piaskowym). Z tego co kojarzę, to akurat ten wóz powinien mieć zasobniki za tylnymi kołami, w miejscu pędników wodnych. Figurka dowódcy w położeniu marszowo-obserwacyjnym przy pootwieranym co się da z tyłu też nie gra. 

To Flacha dał mi listę tego, czego potrzebuję na Bande Łysego - zaufałem mu, sam nie mam tej wiedzy... Powiedział mi, że BŁ ma pancezrz HSW (Rafael też mam, ale będzie na zielonym OSS-D)
Foto z patrolu s zielonym zasobnikem z lewej strony znam, no tam nie ma tylnych siatek -  a gdzie są, to nie ma  zasobnika (bo nie ma do nich dostępu)

banda_Lysego_imageproxy (49).jpg

7LXhzoxh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę przód od Rafaela (jak u ciebie) ale boki też. Zobacz na ostatnie zdjęcie - przy tylnych światłach na bocznych burtach masz wycięcia prostokątne (widać wycięcia w krawędzi opadających blach). To Rafael. W HSW masz te światła wpuszczone w blachę bez nacięć od dołu - jest jednolita krawędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManiekB - to zdjęcie piaskowego, które wrzuciłeś ma na bokach pancerz HSW. Ale nie widać co ma na "nosie" oraz numerów rejestracyjnych. To nie wygląda na maszynę o numerach UB02324 który zbudował Lonestar. 

Banda Łysego to była bodajże nazwa oddziału i te oznaczenia nosiło wiele wozów - rosomaki, cougar. Ten zielony z Twojego zdjęcia ma inne numery. Muszę bo przeszukać zdjęcia, ale wydaje mi się, że właśnie UB02324 najpierw był zielony, a potem został przemalowany. Co do kolorów i typów to generalnie najpierw były zielone w wersji krajowej, bez dodatkowego pancerza, potem zielone z pancerzem Rafaela, potem piaskowe w wersji M1M (z pancerzem HSW) i potem dla ujednolicenia zielone z pancerzem Rafaela przemalowano na piaskowy kolor (patrz UB02324). To oczywiście maszyny z wieżą HITFIST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lonestar napisał:

To Flacha dał mi listę tego, czego potrzebuję na Bande Łysego - zaufałem mu, sam nie mam tej wiedzy... Powiedział mi, że BŁ ma pancezrz HSW (Rafael też mam, ale będzie na zielonym OSS-D)
Foto z patrolu s zielonym zasobnikem z lewej strony znam, no tam nie ma tylnych siatek -  a gdzie są, to nie ma  zasobnika (bo nie ma do nich dostępu)

Zgodnie z powyższymi naszymi rozważaniami i zdjęciem ManiekB to była też Banda Łysego z HSW i Flacha miał rację. Ale było też parę bo innych i nie był to wóz UB02324, który zbudowałeś. HSW nie ma pancerza nad silnikiem, tylko układ jak z pudła.

Jak miałeś foto z patrolu, to trzeba było zrobić jak na zdjęciu, z zasobnikiem, bez siatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mandrivecs napisał:

Banda Łysego to była bodajże nazwa oddziału i te oznaczenia nosiło wiele wozów - rosomaki, cougar.

Och, stąd to wszystko się bierze...
Myślałem, że z napisem BANDA ŁYSEGO jest tylko ten jeden Rosomak - UB02324.
Cougar 4x4 znam, zbuduję go z Kinetic (czasem), też widziałem MaxxPro BŁ - coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kawałek mojego warsztatu (już sprzed 5 lat) - kurde trzeba to kiedyś skończyć. Do BadBoysa wygrzebałem praktycznie wszystkie foty dostępne w sieci, gdzie widać praktycznie każdą stronę. Do swojego też byś coś więcej znalazł. Ta sama historia jest z wozami oznaczonymi RATS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lonestar napisał:

Och, stąd to wszystko się bierze...
Myślałem, że z napisem BANDA ŁYSEGO jest tylko ten jeden Rosomak - UB02324.
Cougar 4x4 znam, zbuduję go z Kinetic (czasem), też widziałem MaxxPro BŁ - coś jeszcze?

Cygara mam gdzieś kilka zdjęć. MaxxPro nie widziałem, choć słyszałem że takowy był. Masz zdjęcie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.