Skocz do zawartości

MRAP MaxxPro - 6BPD_TF "White Eagle" XI -1:35


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt Gerdowi nie broni

Fakt. Mądrością jednak jest znaleźć "złoty środek", tzn. pokazać to co będzie widać, ale też nie zamykać wypieszczonego wnętrza na głucho.

 

Tymczasem:

 

MRAP_B-1.jpg

 

MRAP_B-2.jpg

 

wstrząśnięty nie zmieszany - znaczy złożony nie sklejony.

 

MRAP_B-3.jpg

 

MRAP_B-4.jpg

 

Kolejny krok to malowanie podwozia i mnóstwa elementów przygotowanych lecz jeszcze nie zamocowanych (deska rozdzielcza, fotele, drzwi...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś prosił o zdjęcia ? Mogę coś podesłać prywatnego - ale nie do rozpowszechniania.

 

Planujesz do buldoga jakąś podstawkę służę ładnym zdjęciem klimatu tamtejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Planujesz do buldoga jakąś podstawkę (..)

Oczywiście. Zazwyczaj staram się żeby model miał na czym stać (wychodzi różnie). Ludziki też się jakieś ulepi (BlackDog) do tunningu.

 

 

Nastąpiła zmiana zamiaru. Początkowo miałem zabrać się za malowanie wnętrza ale później uznałem, że najpierw skleję ile się da, a malowanie potem. Do tej pory jest tak:

 

MRAP_B-5.jpg

 

MRAP_B-6.jpg

 

MRAP_B-7a.jpg

 

MRAP_B-7.jpg

 

Trzyma się wszystko na Blutack.

 

Do zbudowania została jeszcze blaszkowa wieża z żywicznym wkm'em NSW. Mam taki:

 

InBox%252520MRAP%25252011.jpg

 

InBox%252520MRAP%25252012.jpg

 

Zaraz potem do lakierni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jest trochę krzywa.

krzywa to ona była... na zdjęciu już jej o niebo lepiej, na kolejnych znacznie lepiej. Gorące kąpiele leczą.

 

Myślałeś już o wyborze konkretnej farby bazowej ?

Tamiya XF-59 (Desert Yellow)

 

Szkielet zacząłem robić z miedzianego drutu. Po dwóch dniach lutowania się zniechęciłem. Zrobiłem go w końcu z profili Evergreen 0,3mm w pół godziny. Mam wrażenie, że wygląda trochę jak drut zbrojeniowy.

 

MRAP_B-8.jpg

 

Poskładane na niebieską "gumę do żucia", wiec asymetria jest chwilowa.

 

MRAP_B-9.jpg

 

MRAP_B-10.jpg

 

MRAP_B-11.jpg

 

MRAP_B-12.jpg

 

Zbliżam się do końca etapu budowy. Został jeszcze hol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model doczekał się końca fazy sklejania. Oczywiście jest podzielony ma moduły robocze, które będą kolejno malowane i łączone w całość. Ostatnia rzecz jaką dodałem to hol.

 

MRAP_B-13.jpg

 

MRAP_B-14.jpg

 

MRAP_B-15.jpg

 

MRAP_B-16.jpg

 

Tym samym sprawa dojrzała do małego offtopa. Pozwolę sobie uporządkować sprawy związane z przyszłym malowaniem i oznakowaniem. Po założeniu tego warsztatu dostałem całkiem sporo maili w sprawie przyszłej kalki. Myślałem o zbiorowym zamówieniu, ale jak to w życiu bywa takie przedsięwzięcie wiąże się z tym, że nie wszyscy mogli by być zadowoleni. Dlatego zdecydowałem się na inne rozwiązanie i przygotowałem projekt kalek do pojazdu MRAP MaxxPro PL w różnych wcieleniach:

 

kalka%252520MRAP%252520MaxxPro%2525201_35%252520PL.jpg

 

Do pobrania -poniżej- jest plik *cdr (Corel - wersja 11)

http://1drv.ms/1L3nryl

przygotowany do wydruku, np. u kolegi MeliusMenu. (! zastrzegam, że zawartość pliku nie była konsultowana z drukarnią, która może mieć zastrzeżenia co do zawartości warstw!). Wydruk tego formatu przy założeniu bezbłędności projektu kosztuje ok. 30zł i obejmuje wszystkie poniższe malowania pojazdów MaxxPro. Można go też od biedy wydrukować na czystej kalce np.: Techmod. Gdyby ktoś postanowił w niego ingerować dodając np. napisy eksploatacyjne czcionka US Army Stencil Font nazywa się DIN Schablonierschrift i można ją pobrać tu:

http://1drv.ms/1FNgqAr

 

1. CIMIC:

 

MRAP_Off%252520cimic.jpg

 

2. czaszka

 

MRAP_Off%252520skull.jpg

 

3. Czarna Pantera

 

MRAP_Off%252520czarna%252520pant.jpg

 

4. Diabeł tasmański

 

MRAP_Off%252520tasman.jpg

 

5. MY03SU

 

MRAP_Off%252520NN.jpg

 

6. Bada ŁysegoPapa Smurf : (bez numerów) z zespołu bojowego Bravo (16bpd);

 

MRAP_Off%252520papasmurf.jpg

 

Dla porządku dodam, że sam zamierzam zamówić komplet kalkomanii wyłącznie do pojazdu „Lalunia”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rewelacyjnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda "tak sobie". Kolor bazowy i wstępne cieniowanie farbami Tamiya.

 

MRAP_C-1.JPG

 

MRAP_C-2.jpg

 

MRAP_C-3.jpg

 

MRAP_C-4.jpg

 

Teraz pora na prace wewnętrzne czyli rzeczy, których i tak nie będzie widać.

 

BlackDog%25252035061.jpg

 

Figurki z BlackDog'a, które wybrałem do przystosowania super jakości wiec w przypadku kierowcy to chyba zamienię na jakiegoś frankensteina... Nie powinno z tym być kłopotu. Różnice w umundurowaniu i wyposażaniu praktycznie żadne. Najbardziej widoczne do hełmy no i może buty. Rodzi się koncepcja dioramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same smaczki pięknie to wygląda, nabieram coraz większej ochoty na niego w 1/72 z Armada Hobby trochę drogi ale fajny

i jeszcze takie kaleczki jak Twoje Jednym słowem kusisz takim warsztatem na odchudzenie portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dorobiłes joystick sterowania wieży i kabel baterii?

Joystick to żywiczny element załączony do upgard'u Voyagera a "kranik i rurkę przelotową" do baterii dorobiłem.

 

Glucho,ciemno, nic nie widac, czyzby urlop?

Urlop i po urlopie... a w trakcie udało się upolować takie rzeczy:

 

mIMG_1161.jpg

 

mIMG_1341.jpg

 

mIMG_1355a.jpg

 

mIMG_1493.jpg

 

mIMG_1306.jpg

 

mIMG_1245.jpg

 

mIMG_3640.jpg

 

Mi urlop pozwolil zobaczyc ta maszyne na zywo, choc pozbawiona anten,wiezyczki strzeleckiej,wygladala jakos golo, dodatkowo zielona farba jaka Kroaci pomalowali ten pojazd.

Trzeba było wrzucić fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynikiem wymiany korespondencji z Kolegą wojtas193 na temat masek, szablonów, kolorów palety CMYK i niejako wspólnej pracy na projektem kalek do LALUNI, cześć sprawy załatwiłem bez angażowania lasera. A było tak:

 

MRAP_C-5.jpg

 

MRAP_C-6.jpg

 

MRAP_C-7.jpg

 

MRAP_C-8.jpg

 

MRAP_C-10.jpg

 

... wyszło tak; Uważam, że zupełnie znośnie.

 

MRAP_C-11.jpg

 

Udało się też dostosować figureki. Dwie, których praktycznie nie będzie widać kierowca i otwierający tylne drzwi to "frankensteiny" - składane z przypadkowych elementów. (głownie z zestaów (Tamiya 35021 i 35029) Ortopedycznie nienajlepsi.

 

MRAP_F-4.jpg

 

MRAP_F-4a.jpg

 

i przygotowani do malowania

 

MRAP_F-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.