Skocz do zawartości

T-72M1, Amusing Hobby, 1:35


i1117

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Model - petarda.

Dioramka też zapowiada się super.

Jednak, gdy byłem w Tartous, to kamienne budynki i wszelkie mury i murki, miały bardziej piaskowy odcień, a nie taki szary.

Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PrzemekW napisał:

Cześć,

Model - petarda.

Dioramka też zapowiada się super.

Jednak, gdy byłem w Tartous, to kamienne budynki i wszelkie mury i murki, miały bardziej piaskowy odcień, a nie taki szary.

Przemek

Kolory są i szarawe 

Uprooted by war, Syrians settle in ruins of Roman temple

i bardziej rdzawe

wall-stock-photo_csp7906174.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze koledzy.

 

16 minutes ago, PrzemekW said:

[...] Jednak, gdy byłem w Tartous, to kamienne budynki i wszelkie mury i murki, miały bardziej piaskowy odcień, a nie taki szary.

Przemek

Zastanawiałem się wcześniej, czy nie sypnąć na murki piaskowej farby, żeby było bardziej "pustynnie". Jednak doszedłem do wniosku, że szare będą stanowiiły lepsze tło dla czołgu i ogólnie dodadzą kontrastu całości. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na końcu.

Natomiast jeśli chodzi o realizm, na zdjęciach z bliskiego wschodu widać, że występują tam wszystkie możliwe kolory skał, betonu i piasku (jak na zdjęciach robertamodelarza), dlatego jest sporo luzu przy doborze farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Aktualizacja podstawki. Powoli zbliżam się do końca, dlatego postanowiłem zrobić zdjęcia do sprawdzenia co można ewentualnie poprawić a co jeszcze bardziej popsuć. Czołg do podstawiki jeszcze nie przymocowany. Dorzucę kilka drobiazgów takich jak butelki, opony (może też śmieci), wtedy może będzie mniej surowo. Postaram się też popracować nad kontastem gruzów po lewej stronie czołgu i piasku, szczególnie na pustej przestrzeniu przed czołgiem.

Serdecznie pozdrawiam!

 

20230604_173451.jpg

20230604_173525.jpg

20230604_173603.jpg

20230604_173657.jpg

20230604_173810.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja. Dołożyłem trochę śmieci, kilka elementów (np. pokrywę kontenera na śmieci, płytki betonowe) pobrudziłem piaskiem, żeby lepiej zintegrowały się ze scenerią. Poprawiłem też nieco leje po wybuchach, bo były zbyt regularne.

Po zrobieniu zdjęć widzę, że jeszcze muszę popracować nad piaskiem / jezdnią, szczególnie przed i za czołgiem,

Pozdrawiam!

 

20230611_181120.jpg

20230611_181201.jpg

20230611_181319.jpg

20230611_181527.jpg

20230611_181515.jpg

20230611_181610.jpg

20230611_181400.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie jest, co do drogi czy tam pod śmietnikiem można by ją jeszcze wycieniować może shaderami, czy tam pigmentami, będzie ciekawiej, ja bym może jeszcze trochę murek przykurzył dolne partie, ale to też wedle uznania oczywiście :).

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnia odsłona jak sądzę. Trochę popróbowałem to jeszcze pobrudzić, choć nie widać jakoś dobrze tego na zdjęciach. Dołożyłem kilka detali, w tym przewody na słupach.

Postaram się zrobić porządniejsze zdjęcia do galerii, bo dotychczasowe były robione telefonem. Może wyjdą lepsze kontrasty.

Pozdrawiam serdeczenie!

 

20230626_190206.jpg

20230626_190319.jpg

20230626_190241.jpg

20230626_190433.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko na tej podstawce jest bardzo w porządku ale jakby brakowało jakiegoś życia przed czołgiem. Wszystko wydaje się dobrze uprzątnięte na boki, może porozrzucaj jakieś śmieci na środku, ubrania, paczki po fajkach, butelki, chusteczki, papierki czy gazety- oczywiście w bardzo umiarkowanych ilościach bo nie chodzi o to żeby kontener ze  śmieciami wywalić. W tle plac budowy więc może jakaś folia przywiana prze wiatr zrobiona z marketowej siatki jednorazowej. Tak ze trzy elementy w innym kolorze mogłoby tam trochę urozmaicić z przodu i może jakiś jeden z tyłu. Poza tym mega praca i bardzo fajny pomysł na podstawkę - drut zbrojeniowy wymiata.

Edytowane przez TAW
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.