Skocz do zawartości

"W drodze na pomnik"- ISU-122S-Malbork marzec 1965 roku.


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

No i wziął i zasłonił prawie wszystko co najlepsze, czyli podstawkę...

 

Osobiście brak mi trzeciego elementu scenki, czyli figurek, zarówno załogi jak i widzów...

Dodałyby realizmu i ożywiły całość.

 

Ale i tak jest git :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staranny model, dość czysty, może przygotowany na przegląd wojska.  Jakieś plamy oleju przy korkach do zbiorników i z tyłu przy silniku bym chyba  dodał. No...chyba że to pomik, bo napisałeś że dojechał (albo to znaczy że autor modelu dojechał do końca budowy); wtedy to więcej piachu nawianego w zakamarki, nawet mech od str. północnej i suche liście. Ale nie są to żadne wady, że nie ma tych rzeczy. Taka interpretacja jak wykonałeś też jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes napisał:

No i wziął i zasłonił prawie wszystko co najlepsze, czyli podstawkę...

 

Osobiście brak mi trzeciego elementu scenki, czyli figurek, zarówno załogi jak i widzów...

Dodałyby realizmu i ożywiły całość.

 

Ale i tak jest git :super:

Uwaga nad wyraz słuszna- brakuje czynnika ludzkiego.  Niestety nie umiem malować figurek- może wejdę z kim w spółkę z o. o. kto ma taki talent. Na dzień dzisiejszy moje umiejętności zbliżone są do  tego konserwatora "dzieł sztuki".

Zdjęcie

 

2 godziny temu, patrykd napisał:

A kurzu na gasienicach brak 😉

Gąski popiskane zostały mgiełką farb AmmoMig kolory Dust i Light Earth. Może rzeczywiście zbyt mało.....Nie planowałem podstawki i dlatego jest to bardziej kontrastujące.

2 godziny temu, Evildead napisał:

No i wiatr zwiał liście, co miały atak kota ukryć :)

Przyszedł " wind of change"...... i nawiał liści..

IMG_20210927_172244.thumb.jpg.622670d05be90c66f337893be1ba98d5.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że model w zasadzie można oglądać tylko z jednej strony.

Małe podstawki jak w tym przypadku mają to do siebie, że o ile eksponowany na niej model fajnie prezentuje się z jednej strony, to już z drugiej wygląda, jakby czegoś brakowało. Moje odczucie jest takie, jakby nagle urywał się koncept, jakby model na tej podstawce przypadkiem się przesunął.

Osobiście nie kupuję idei wystawiania dość sporych modeli poza obrys podstawki, bo niestety niekiedy źle to wygląda, tak jak imo w tym przypadku.

No ale to oczywiście jak zawsze rzecz gustu, a o nim się jak wiadomo nie dyskutuje 😎

Wykonanie ogólnie ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafał B napisał:

Szkoda tylko, że model w zasadzie można oglądać tylko z jednej strony.

Małe podstawki jak w tym przypadku mają to do siebie, że o ile eksponowany na niej model fajnie prezentuje się z jednej strony, to już z drugiej wygląda, jakby czegoś brakowało. Moje odczucie jest takie, jakby nagle urywał się koncept, jakby model na tej podstawce przypadkiem się przesunął.

Osobiście nie kupuję idei wystawiania dość sporych modeli poza obrys podstawki, bo niestety niekiedy źle to wygląda, tak jak imo w tym przypadku.

No ale to oczywiście jak zawsze rzecz gustu, a o nim się jak wiadomo nie dyskutuje 😎

Wykonanie ogólnie ciekawe.

Model nie księżyc-zawsze można odwrócić 😀:

 

IMG_20210926_145958.jpg

IMG_20210926_150050.jpg

IMG_20210926_150103.jpg

IMG_20210926_150138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek fajnego Zwieroboja Pomnikowego! Jedyne co mi nie do końca pasuje to gąsienice.  Na gąsienicach IS-ów i pochodnych bardzo wyraźnie było widać wytarcia do gołego metalu w miejscach kontaktu z kołami  (nie mającymi bandaży).  O ile na kołach jakieś ślady wytarć widzę o tyle na gąsienicach nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.